hw
Čtveřice novinek využívá NVIDIA DLSS

Čtveřice novinek využívá NVIDIA DLSS
18:57, 18.11.2020

Call of Duty: Black Ops Cold War a 3 další novinky nabízejí podporu NVIDIA DLSS, technologie, která pomocí AI navýší snímkovou frekvenci při zachování ostrého obrazu. Celkový počet her s podporou této technologie je již přes 25.

Nejnovější Call of Duty je #RTXOn

Call of Duty: Black Ops Cold War nabízí širokou škálu nejnovějších technologií pro hráče včetně DXR ray tracingu, NVIDIA DLSS, Reflex, Ansel a Highlights. Právě NVIDIA DLSS, kterou nabízí GeForce RTX, dokáže zvýšit snímkovou frekvenci ve 4K rozlišení až o 85 %.

DLSS je nyní k dispozici War Thunderu a 2 dalších hrách

DLSS není jen pro velká studia. Sada funkcí DLSS SDK NVIDIA používána ke zvýšení výkonu i menšími vývojáři a nezávislých vývojářů. Mezi další hry, které nyní vycházejí s podporou NVIDIA DLSS, patří:

War Thunder – až o 30 % více výkonu ve 4K
Enlisted - až o 55 % více výkonu ve 4K
Ready or Not - až o 120 % více výkonu ve 4K

Technologii DLSS pohání procesory dedikované AI s názvem Tensor Cores, kterými jsou vybaveny GPU GeForce RTX. Dnes ji najdeme již ve více než 25 hrách, kde se stará o značné navýšení snímkové frekvence a umožňuje ušetřený výkon grafické karty využít pro hraní ve vyšším rozlišení a se zapnutými náročnými grafickými efekty, jako je např. ray tracing v reálném čase.

Fortnite dostává novou #RTXOn mapu „RTX Deathrun“

18. listopadu vydávají NVIDIA a Epic novou mapu pro Fortnite s názvem „RTX Deathrun“ od autorů Shride a Pimit. Je dostupná v kreativním režimu Fortnite po zadání kódu mapy 2623-0157-9251.

Během tohoto deathrunu budou hráči v nejkratším možném čase překonávat nástrahy a objevovat při tom různé funkce ray tracingu. První prostředí, Shattered Reality, oživují ray tracované odrazy a odlesky. V Mystic Cave zase nabídnou realistické stíny. Military Base využívá ray-tracované globální iluminace k vykreslení interaktivního nepřímého osvětlení.


DALŠÍ

CGwillWin