Z Capcomu unikli citlivé informácie

Z Capcomu unikli citlivé informácie
16:25, 16.11.2020

Sú to už dva celé týždne, čo sa japonská spoločnosť Capcom stala terčom Ransomware útoku (typ škodlivého softvéru, ktorý blokuje počítačový systém alebo šifruje data v ňom zapísané) pri ktorom bolo odcudzených štyristo tisíc samostatných zložiek s citlivými údajmi. Obsahom sú osobné dáta zamestnancov spoločnosti ako aj hromada informácií o hrách respektíve faktoch verejnosti zatiaľ zamlčaných. Než bude možné naplno pochopiť rozsah tejto virtuálnej krádeže, máme možnosť zistiť zaujímavé fakty k očakávanému Resident Evil: Village.

Hra by mala doraziť na scénu v priebehu štvrtého mesiaca budúceho roku a to dokonca aj vo verzii pre PlayStation 4 a Xbox One. Capcom údajne pracuje aj na ďalšej multiplayer odbočke pre RE, ktorá tentokrát využije potenciál Battle Royale a je dosť možné, že bude priamo súčasťou ôsmej radovej časti. Resident Evil je však len malou kvapkou uniknutých informácií. Napríklad taký Monster Hunter Rise sa chystá doraziť na PC koncom roku 2021. Majiteľov VR určite potešíme informáciou, že sa pripravuje Resident Evil 4 v úprave pre Oculus a nasleduje hromada podobných informácií. Spomínaný únik sa ale dotkol aj peňažných investícií pre časovú exkluzivitu za siedmy diel série Resident Evil, kde SONY zaplatilo firme Capcom päť miliónov dolárov za ročnú exkluzivitu. Google naopak dal dvojnásobok za porty Resident Evil 7 a 8 pre ich dnes ešte sotva úspešnú platformu Stadia.

Časom sa tých zaujímavostí ešte nazbiera viacej, každopádne pre Capcom je to nepríjemné a táto spoločnosť nie je vôbec jediná, čo musí riešiť podobné útoky zo strany hackerov.


DALŠÍ

CGwillWin