hw
Logitech predstavuje nový volant G923

Logitech predstavuje nový volant G923
13:26, 05.08.2020

Sú to už viac než štyri roky, čo sme vám priniesli test pretekárskeho volantu Logitech G920 Driving Force, ktorý sa aj v skúške času dokázal osvedčiť ako univerzálny a spoľahlivý nástroj na simulovanie jazdy v reálnom aute. Švajčiarska spoločnosť Logitech chce aj preto nadviazať na úspech G920 a práve dnes oficiálne predstavuje G923, to všetko vo verziách pre Xbox/PC a PlayStation/PC (podpora next-gen platforiem je jasná). Čo nové, narozdiel od staršieho modelu, tento volant s pedálami v jednom balení ponúka a koľko vás prípadne môže stáť, tak to sa dozviete z tlačovej správy nižšie. Ale už teraz vám môžeme sľúbiť recenziu vo forme textu a video preview prostredníctvom PvP (príde budúci týždeň).

Klik pro zvětšení (Logitech predstavuje nový volant G923)

Logitech G prináša ultra realistické preteky s pretekárskym volantom G923 s technológiou TRUEFORCE pre PC a Xbox One

Logitech G, značka spoločnosti Logitech a popredný inovátor herných technológií a vybavenia, predstavuje pretekársky volant Logitech G923 s pedálmi. Jedná sa o veľmi výkonnú hráčsku perifériu, ktorá ponúka revolučný zážitok z jazdy v pretekárskych simulátoroch. G923 bol navrhnutý s cieľom dosiahnuť maximálne reálny zážitok a obsahuje nový špičkový systém spätnej odozvy TRUEFORCE™, ktorý spolupracuje s fyzikálnym a zvukovým herným enginom, aby hráčom sprostredkoval mimoriadne verný pocit skutočných pretekov.

„Dobrý pretekársky volant so spätnou odozvou môže znamenať rozdiel medzi tým, či prejdete cieľovou páskou ako prvý alebo vyletíte z dráhy a preteky nedokončíte,“ povedal jazdec McLaren F1 Lando Norris. „Nový volant Logitech G923 s TRUEFORCE prináša jazdcom autentický zážitok za volantom pretekárskeho vozidla a simuluje stavy, ktoré pri pretekoch vnímame. Dokážem spoznať, že zadná časť vozidla stráca kontakt s dráhou alebo že sa začínam pretáčať, čo mi dáva najlepšiu šancu na rýchlu nápravu a udržanie sa pred súpermi.“

Klik pro zvětšení (Logitech predstavuje nový volant G923)

TRUEFORCE je špičková proprietárna technológia spätnej odozvy, ktorá prináša revolúciu v možnostiach závodných hier. Využitie hernej fyziky a zvuku v reálnom čase umožňuje hráčom viac než kedykoľvek predtým vnímať veci ako je rev motora, trakcia pneumatík, terén trati a spätná odozva volantu. Technológia TRUEFORCE komunikuje priamo s hernými enginmi a spracováva dáta až 4000× za sekundu, aby zvýšila autenticitu herného prostredia a všetkých detailov podporovaných hier.

„Počas niekoľkých rokov sme spolupracovali s hráčmi na závodných simulátoroch i profesionálnymi jazdcami skutočných pretekárskych vozidiel a podarilo sa nám vytvoriť plnohodnotný realistický zážitok z jazdy, aký tu ešte nebol,“ vysvetľuje Ujesh Desai, generálny riaditeľ spoločnosti Logitech G. „S TRUEFORCE ste naozaj schopní cítiť dráhu aj všetky charakteristické stavy pretekárskeho auta. Ohromne umocňuje zážitok z hry a každý, koho sme to nechali vyskúšať, odchádzal vždy s úsmevom na tvári!“

Logitech G923, navrhnutý pre moderné závodné simulátory, sa môže pochváliť brúseným kovovým volantom s koženým poťahom pre maximálne pohodlie hráča a prepracovanými nablýskanými pedálmi. Má tiež rad nových alebo vylepšených funkcií.

Klik pro zvětšení (Logitech predstavuje nový volant G923)

● Programovateľné ovládanie dvojitej spojky - umožňuje pretekárom vybočiť ľahšie a rýchlejšie z dráhy pomocou programovateľnej dvojitej spojky, ktorá podporuje maximálnu trakciu s minimom dymu zo spálených pneumatík.

● Vstavaný indikátor otáčok - farebné LED indikátory ukazujú rozsah otáčok motora a upozorňujú pretekára, keď zasiahne do červeného pásma.

● Ovládacie prvky na volante - do volantu sú zabudované ovládacie prvky pre Xbox, ponúkajúce dokonalú kontrolu na dosah prstov.

● Progresívne brzdové pedále - nový brzdový pedál s progresívnou pružinou pre citlivejšiu odozvu, reálnejší zážitok a lepšie ovládanie.

● 24-polohový otočný volič - vstavaný otočný volič umožňuje nastaviť trakciu, krútiaci moment, automatické riadenie stability, brzdnú silu a ďalšie parametre.

Klik pro zvětšení (Logitech predstavuje nový volant G923)

Cena a dostupnosť

Pretekársky volant s pedálmi Logitech G923 spolupracuje s PC/Xbox One/PS4. Bude kompatibilný aj s novou konzolou Xbox Series X a PlayStation 5, ktorá by mala byť uvedená na trh počas prázdnin 2020. Pretekársky volant s pedálmi Logitech G923 bude k dispozícii na Slovensku v auguste 2020 za odporúčanú maloobchodnú cenu 399€.


DALŠÍ

CGwillWin