Zabudnite na Pokémonov, už zajtra prichádza Monster Crown

Zabudnite na Pokémonov, už zajtra prichádza Monster Crown
16:04, 30.07.2020

Obrovská poklona legende alebo prach obyčajné vykrádanie?! Takúto otázku si zrejme položí každý jeden záujemca o JRPG značku Monster Crown, ktorá už zajtra dorazí na Steam v predbežnej Early Access forme.

Čím viac sa však o práci štúdia Aurum dozvedám (hlavne na základe informácií od zakladateľa firmy Jasona Walsha), Pokémon tu je len istým základom pre lov príšer a boj samotný. Funguje to ako kostra, na ktorú autori postupne prilepujú a ešte aj dlhý čas budú lepiť, nový obsah a nové nápady. Okrem legendárnej značky Pokémon tu tak zohráva veľkú úlohu duo Dragon Warrior Monster 2 a Keitai Denjū Telefang, ktoré v úvodnej fáze produkcie fungovalo ako kresadlo aby následne zažalo prúd nových nápadov a myšlienok.

Monster Crown ponúka ostrov Crown kde vládnu monštrá nad ľuďmi a je to tak práve ľudská rasa, kto sa musí dohodnúť s prírodou a jej prirodzenými obyvateľmi. V predčasnej verzii na vás čaká 200 príšeriek, z ktorých je možné šľachtením vytvoriť unikátne bytosti, tak ako v spomínanej sérii Pokémon. Bojujte v online bitkách, alebo vymieňajte svoje monštrá s celým svetom. Zastavte moci chtivú ženu, ktorá sa snaží temnou silou ovládnuť ostrov. Urobte zásadné rozhodnutia, ktoré zvrátia dejovú linku na jeden z možných koncov. Jednoducho sa zabávajte s očarujúcou pixelart RPG, ktorá čerpá to najlepšie od tých najlepších. Aspoň tak to zatiaľ vyzerá.


DALŠÍ

CGwillWin