Stealth projekt El Hijo vstal z prachu zabudnutia

Stealth projekt El Hijo vstal z prachu zabudnutia
18:08, 15.06.2020

Za kompletným názvom El Hijo - A Wild West Tale sa skrýva zaujímavá stealth produkcia nemeckej spoločnosti Honig Studios, ktorá spadá pod koncern THQ Nordic. Prvá zmienka o existencii tejto hry sa datuje na koniec roka 2018, kedy sme vás o jej ohlásení pochopiteľne informovali, ostatne na originalitu si tu potrpíme. Nie snáď, že by príbeh o malom šesťročnom chlapcovi menom El Hijo, prinášal niečo revolučné, avšak spojenie tichého a nenásilného postupu cez komplikované prekážky s nezameniteľnou atmosférou divokého západu, to už je iná vec. Pôvodne sa vývoj mal ukončiť ešte v minulom roku, ale nakoniec to chcelo o nejaký ten mesiac navyše. Počas minuloročného Gamescomu v nemeckom Kolíne nad Rýnom, si El Hijo odniesol niekoľko ocenení a tak nebol dôvod obávať sa o finálny výsledok. Na ten by malo prísť konečne v nasledujúcich mesiacoch.

Jedného osudového dňa sa snaživý farmár, aj po boku svojej manželky a šesťročného syna, stane obeťou zákerného prepadnutia. Rodinná farma padne popolom a oddaná matka zachraňuje svojho potomka útekom do najbližšieho kláštora. Život v prostredí krížov a tichej viery však pre malého chlapca nie je zrovna atraktívny a tento malý dobrodruh, sa preto rozhodne vydať na neopakovateľnú cestu plnú nebezpečenstva. Čaká na nás tak 30 unikátnych úrovní, v ktorých musíme voliť vždy tú najlepšiu taktiku ako sa prepracovať cez rôzne sorty banditov. Skrývať sa v tieni je jedna vec, ale kalkulovať dráhu postupu cez viacero sa pohybujúcich "alarmov", to už je iná káva a presne to na nás chystá táto už na oko sympatická produkcia.

Aj keď som len nedávno testoval tretí diel série Desperados a taktiky v kulise westernu si tak užil až až, u projektu El Hijo ide predsa len o niečo odlišné. Hlavný hrdina totižto rieši všetko pekne v tichosti a bez násilia či agresie. Aj cez krutú skutočnosť, v súvislosti so smrťou jeho otca, sa malý El Hijo snaží vynájsť pomocou zdravého rozumu a kombinovať rôzne mechaniky ako obísť nemilosrdných banditov a ešte nás aj seba u toho zabaviť. Ak som vám tento Indie projekt zavesil dostatočne na nos, určite skúste gameplay záznam nižšie.


DALŠÍ

CGwillWin