hw
HP predstavuje herné novinky radu OMEN

HP predstavuje herné novinky radu OMEN
16:52, 08.06.2020

Spoločnosť Hewlett-Packard sa aktuálne rozhodla vytasiť s čerstvou ponukou noviniek ich hernej divízie OMEN a pri tejto príležitosti, nám podsúva kompletnú finalizáciu detailov okolo celej deviatky hardvérových noviniek. Ešte než vás pustím za brány podrobného rozpisu daných produktov, zhrniem vám to do menšej štatistiky.

HP sa behom nasledujúcich dvoch mesiacov postará o príchod dua herných notebookov OMEN 15 (jeden s Intel črevom a druhý s AMD), nového Pavilion Gaming 16 za prijateľnú sumu, jedného páru rýdzo herných slúchadiel, dvoch myší z takzvaného low-budget segmentu, dostupného herného monitora, bezdrôtového headsetu a dokonca aj špeciálnych game reproduktorov. Ak vás tento expresný výpis noviniek z dielne firmy HP zaujal, určite skĺznite pohľadom o pár riadkov nižšie a dozviete sa viac.

HP Inc. predstavuje nové produkty a príslušenstvo radu OMEN, aktualizovanú verziu aplikácie OMEN Command Center a tiež prvý 16palcový herný notebook Pavilion. Všetky tieto novinky boli vyvinuté s cieľom umožniť dnešným hráčom hrať čo najlepšie a posunúť hranice toho, čo ich zariadenia zvládnu.

„V súčasnej dobe slúžia počítačové hry viac ako kedykoľvek predtým na odreagovanie, zábavu aj udržanie sociálnych väzieb, čo platí pre hráčov všetkých vekových kategórií," hovorí Judy Johnson, riaditeľka divízie Gaming and eSports spoločnosti HP Inc. "HP stojí aj naďalej v čele pokroku v hernom priemysle a pokračuje v rozvoji a rozširovaní svojho špičkového ekosystému, ktorý prostredníctvom aplikácie OMEN Command Center a ďalších inovatívnych funkcií, ktoré naše rozsiahle herné portfólio ponúka, poskytuje hráčom bohaté zážitky.“

Klik pro zvětšení (HP predstavuje herné novinky radu OMEN)

NAVRHNUTÉ PRE POHLCUJÚCI ZÁŽITOK. SKONŠTRUOVANÉ PRE VÝKON

Aby si dnešní hráči mohli svoje obľúbené hry skutočne vychutnať, potrebujú k tomu tie správne technológie. Patria medzi ne inovatívne technológie pre odvod tepla, nekompromisný výkon prinášajúci víťazstvo v hre, ďalej ohromujúce grafické podanie, ktoré vdýchne hrám život a vylepší celkový zážitok. Chýbať nesmie ani skvelé príslušenstvo, ktoré zážitok z hry dovedie k dokonalosti. Najnovšie produkty v rade OMEN ponúkajú jednotný ekosystém tvorený hardvérom a softvérom, vďaka ktorému dnešní hráči získajú pocit, že sú v spojení s ostatnými a nebudú sa nudiť.

Najnovší notebook OMEN 15 sa môže pochváliť novo navrhnutým telom, ktoré je s každou novšou generáciou kompaktnejšie, ponúka minimalistickú estetiku a celkový dojem dotvára nové diamantové logo OMEN na modro-zelenom farebnom prechode. Notebook je dodávaný vo farebnom prevedení Mica Silver alebo Shadow Black s voliteľným plne nastaviteľným individuálnym RGB podsvietením jednotlivých kláves. Ďalšie vlastnosti zahŕňajú:

• Výkon, ktorý prináša víťazstvo v hre: Presvedčte sa na vlastné oči o skvelom grafickom výkone, ktorý v maximálnej konfigurácii podáva grafická karta NVIDIA GeForce RTX 2070 Super s dizajnom MAX-Q. Doprajte si pri hre maximálny výkon kalibru zodpovedajúceho stolnému počítaču, o ktorý sa postarajú procesory Intel Core i7 H až desiatej generácie, alebo sa rozhodnite pre procesory AMD, ktoré sú v notebookoch radu OMEN k dispozícii vôbec prvýkrát (na výber sú aj procesory AMD Ryzen 7 série H). O bezproblémový multitasking sa potom s prehľadom postará DDR4 SDRAM RAM o veľkosti až 32 GB. Notebook je dodávaný v celom rade variantov, pokiaľ ide o úložný priestor, vrátane verzií s až 1 TB PCIe SSD alebo s duálnym PCIe SSD podporujúcim RAID, pri ktorého použití hru spustíte doslova bleskovou rýchlosťou.

• Ohromujúce vizuálne efekty: Obrazovka s uhlopriečkou 15,6 palcov, pripevnená na novo navrhnutom plochom pánte umožňujúcom otvorenie displeja až do uhla 180 stupňov, ponúkne lepšiu stabilitu, aj keď sa necháte hrou uniesť a obrazovka bude doslova explodovať akciou. K dispozícii sú verzie vrátane OLED s rozlíšením UHD 120 Hz alebo FHD 300 Hz a vybrané konfigurácie podporujú technológiu NVIDIA G-SYNC. Vďaka rozhraniu Thunderbolt 3 si môžete pri vybraných konfiguráciách vychutnať aj obraz prenášaný v rozlíšení HD a 4K.

• Tepelné inovácie: Spoločnosť HP prichádza ako prvá v obore s herným notebookom vybaveným termoelektrickým infračerveným senzorom, ktorý umožňuje optimalizovať odvod tepla, lepšie kontrolovať otáčky ventilátora a jeho hlasitosť a maximalizovať výpočtový výkon vďaka funkcii Dynamic Power, ktorá je k dispozícii v programe OMEN Command Center. O skvelú tepelnú pohodu vášho stroja sa stará technológia OMEN Tempest Cooling so zväčšenými vetracími otvormi a až 12V ventilátorom, ktorý odvetrávaním do troch strán umožňuje päťcestné prúdenie vzduchu, čím umožňuje procesoru notebooku dosiahnuť výkon blížiaci sa stolnému počítaču.

• Aktualizácia aplikácie OMEN Command Center: Pri sledovaní obsahu a surfovaní na internete použite funkciu pre prepnutie grafického výkonu Graphics Switcher, ktorá je dostupná v aplikácii OMEN Command Center a umožňuje hybridné predĺženie výdrže batérie až na 12,5 hodiny - skvelá funkcia pre sledovanie filmov alebo prácu. Funkcia Performance Control pre riadenie výkonu, dostupná v OMEN Command Center, umožňuje ľahšie riadiť odvod tepla a rýchlosť ventilátora a ponúka aj režim pre zvýšenie výkonu CPU a GPU až o 17 %.

• Možnosti rozšírenia: Tým, ktorí sa radi "vŕtajú" v počítači, aby si svoj herný stroj upravili k obrazu svojmu, uľahčia prácu krížové skrutky na spodnej strane notebooku a spoločný panel pre prístup k pamäťovým modulom aj pevným diskom, ktorý uľahčuje a urýchľuje úpravy hardvéru.

Klik pro zvětšení (HP predstavuje herné novinky radu OMEN)

Herné myši OMEN Vector aj OMEN Vector Essential sú vybavené senzormi vyvinutými v spolupráci so spoločnosťou PixArt, ktoré sú navrhnuté pre maximálne pohodlie pri dlhom hraní, vyznačujú sa odľahčeným ergonomickým dizajnom, textúrovanými gumovými úchytmi a podporujú integráciu s aplikáciou OMEN Command Center, ktorá umožňuje uložiť preferované nastavenie RGB podsvietenia s až 16,8 mil. farieb, nastavenie šiestich programovateľných tlačidiel aj DPI.

• Herná myš OMEN Vector: Táto myš je vybavená senzorom OMEN Radar 3 triedy eSports a podporuje rozlíšenie až 16 000 dpi s 99 % presnosťou, rýchlosť sledovania 400 IPS, zrýchlenie a autokalibráciu. Táto myš, osadená spínačmi Omron so životnosťou 50 miliónov kliknutí a vybavená spleteným káblom odolným proti prekrúteniu, je navrhnutá na to, aby vás doviedla k víťazstvu.

• Herná myš OMEN Vector Essential: Táto myš je vybavená senzorom OMEN Radar 1 a podporuje rozlíšenie až 7 200 dpi. Vďaka hmotnosti len 88g poskytuje rýchlosť a ovládateľnosť, aké oceníte pri celodennom hraní a jej spínače vydržia 20 miliónov kliknutí.

Klik pro zvětšení (HP predstavuje herné novinky radu OMEN)

Myš OMEN Vector vám umožňuje pohrať sa s vyladením optimálnej hmotnosti a ovládateľnosti, lebo je na spodnej strane vybavená špeciálnou priehradkou pre umiestnenie závaží s hmotnosťou až 25 g.

Klik pro zvětšení (HP predstavuje herné novinky radu OMEN)

Slúchadlá OMEN Dyad sú vôbec prvé slúchadlá do uší v produktovom rade OMEN. Tieto slúchadlá sú vybavené technológiou dvoch meničov poskytujúcej mocný a vyvážený zvuk, ktorý ponúkne basy aj výšky, ktoré vás skvele vtiahnu do hry. Prioritou je pohodlie a možnosť prispôsobenia slúchadiel potrebám používateľa. Preto sa dodávajú s háčikmi v troch a sa špuntami v štyroch rôznych veľkostiach. Jedným zo štupľov do slúchadiel je špičkový Comply, navrhnutý tak, aby dobre držal v uchu, prispieval k pohodlnému noseniu a zaisťoval optimálnu zvukovú tesnosť.

Slúchadlá do uší OMEN Dyad sú vďaka 3,5 mm jacku pre pripojenie k portu AUX pripravené na hranie na osobných počítačoch a na celom rade obľúbených konzol, ktoré sú na trhu k dispozícii.

Klik pro zvětšení (HP predstavuje herné novinky radu OMEN)

VEĽKÁ OBRAZOVKA. MOBILNÉ ROZMERY

Vzhľadom k tomu, že počet hráčov neustále rastie rekordným tempom (celosvetovo sa hraniu venuje viac ako 1 miliarda ľudí a viac ako polovica z nich predstavuje bežného hráča), je herné portfólio HP Pavilion navrhnuté tak, aby umožňovalo prácu rovnako ako zábavu, vrátane hrania hier, upravovanie videa alebo tvorbu obsahu.

Nový notebook HP Pavilion Gaming 16 je vôbec prvý 16palcový herný počítač spoločnosti HP. Môže byť vybavený procesorom Intel Core i7 až 10. generácie a grafickou kartou až radu NVIDIA® GeForce® RTX 2060 s dizajnom Max-Q3 v elegantnom čiernom hranatom tele. IPS displej s minimálnymi okrajmi a jasom 300 nitov ponúka rýchlu obnovovaciu frekvenciu až 144 Hz pri rozlíšení 1080p, vďaka čomu zobrazovaný obsah doslova vystupuje z obrazovky. Toto vysoko prenosné zariadenie navrhnuté pre spoľahlivé hranie i tvorbu obsahu je prvým notebookom radu Pavilion Gaming, ktorý obsahuje softvér OMEN Command Center a je vybavený technológiou Wi-Fi 6, ktorá zaisťuje spoľahlivé pripojenie, či už hráte pri stole alebo na pohovke.

Pavilion Gaming 16 s takmer 15palcovou uhlopriečkou obrazovky je veľmi praktický prenosný počítač.

Klik pro zvětšení (HP predstavuje herné novinky radu OMEN)

Rad displejov a príslušenstva HP Gaming ponúka ambiciózny dizajn, ktorý dopĺňa vybavenie domácnosti, vrátane zakriveného displeja pre dokonalý herný zážitok.

• Herný monitor HP X24c je vybavený fantastickým zakrivením 1500R - doteraz najväčším od HP, vďaka ktorému budete mať rohy displeja neskutočne blízko. Ponúka displej s certifikáciou AMD FreeSync Premium v rozlíšení FullHD s obnovovacou frekvenciou 144 Hz a odozvou 4 ms. Vďaka integrácii s aplikáciou OMEN Command Center môžete využívať čítač FPS, prispôsobiť si zobrazenie zámerného kríža, nastaviť dobu odozvy a vybrať si režim zobrazenia.

• S novou bezdrôtovou hernou náhlavnou súpravou HP X1000 si užijete až 20 hodín20 slobody bez drôtov. Silné náušníky a závesný most poskytujú prvotriedne pohodlie pre vychutnanie si virtuálneho priestorového zvuku 7.1 z veľkých 50 mm reproduktorov. Ľahko prístupné tlačidlá na slúchadlách a nastavenia ekvalizéra pomocou aplikácie OMEN Command Center vám umožnia mať zvuk neustále pod kontrolou.

• Pre vynikajúci zvukový zážitok pri používaní stolného počítača sú ideálne reproduktory HP Gaming X1000. Ide o systém 2.1 s nepretržitým výkonom 30 W (RMS) a subwooferom, ktorý poskytuje výbušné basy. Možnosti podsvietenia RGB a nastaviteľný ekvalizér - s ovládaním cez software OMEN Command Center - vám zaistia herný priestor so zodpovedajúcou vizuálnou a zvukovou kulisou, zatiaľ čo pripojenie cez 3,5 mm jack do portu AUX alebo USB-A vám poskytuje obrovskú flexibilitu pri pripájaní reproduktorov k stolnému počítaču, smartfónu alebo tabletu.

Dostupnosť:

• OMEN 15 (Intel) bude na Slovensku v predaji od konca júla za ceny od 1559 eur.

• OMEN 15 (AMD) bude na Slovensku v predaji od konca júla za ceny od 1089 eur.

• Slúchadlá OMEN Dyad budú na Slovensku v predaji od júna za ceny od 29,99 eura.

• Myš OMEN Vector bude na Slovensku v predaji od júna za ceny od 36,99 eura.

• Myš OMEN Vector Essential bude na Slovensku v predaji od júna za ceny od 22,99 eura.

• Pavilion Gaming 16 bude na Slovensku v predaji od konca júla za ceny od 759 Eur.

• Herný monitor HP X24c bude na Slovensku v predaji od júla za ceny od 184,90 eura.

• Bezdrôtová náhlavná súprava HP X1000 bude na Slovensku v predaji od júna za ceny od 69,99 eura.

• Herné reproduktory HP X1000 budú na Slovensku v predaji od júna za ceny od 62,99 eura.

Klik pro zvětšení (HP predstavuje herné novinky radu OMEN)

Klik pro zvětšení (HP predstavuje herné novinky radu OMEN)


DALŠÍ

CGwillWin