Cílová stanice Amsterdam – Jízdenky prosím

Cílová stanice Amsterdam – Jízdenky prosím
09:55, 02.06.2020

„Ticket to Ride!“ nebo jestli chcete v českém podání „Jízdenky prosím!“ patří bezesporu k nejznámějším deskovým hrám vůbec. Je pro mnohé hráče jednoduchá na pochopení pravidel, dostupné poměrně krátkou herní dobou a celý koncept je nesmírně chytlavý. S Ticket to Ride! jsme již mohli procestovat po železnicích Severní Ameriky, Evropy, Francie, Švýcarska, Velké Británie nebo pověstné a trošku exotické Indie. A to vše napříč různými historickými milníky.No a je to tak – toto universum se nám pomalu začíná rozrůstat. Nová hra nese podtitul Amsterodam a zavede nás do 17. století, tedy za doby holandského zlatého věku. Tehdy patřil Amsterodam k nejbohatším městům světa. Událo se zde velké množství obchodů a zboží proudí z jedné části města do druhé. Ulice jsou tepny, kde proudí jedna dodávka se zbožím za druhým. Z jednoho skladiště za městem do přístavu. Cílem tedy nebude postavit železnici spojující města, ale uzavírat obchodní smlouvy, sbírat zboží a stát se králem obchodu v této zjednodušené verzi hry.

Zjednodušené verzi hry? Ano, studio Days of Wonder stojící za Ticket to Ride!: Amsterodam avizovalo, že tato hra bude jiná než předešlé. Především jde o ulehčení, již tak primitivních pravidel. Dle informací, bychom si měli pravidla osvojit za tři minuty, přičemž samotná hra zabere okolo 10 až 15 minut. Počet osob zúčastněných zůstává koncipován pro 2 až 4 hráče.

Klik pro zvětšení (Cílová stanice Amsterdam – Jízdenky prosím)

Krom samotného zjednodušení pravidel je i zmenšena krabička, aby byla uzpůsobena na cesty. Ticket to Ride!: Amsterodam bude hratelný samostatně, tzn., nebudete potřebovat žádný jiný díl z univerza. Uvnitř krabice nalezneme jednu mapu světa, 64 plastových dostavníků, 44 karet přepravy, 24 karet kontraktů, 16 karet bonusů za zboží atd.

Nemohu se ubránit pocitu, že se hra bude svojí triviálností podobat dětské verzi této hry. A možná ji i překoná. Nechci, abyste si mysleli, že je to špatně, to je spíš otázka vkusu. Nicméně věřím, že si místo na trhu Ticket to Ride!: Amsterodam určitě najde.

Už nám zbývá odpovědět jen jedna otázka – kdy budeme moci vyrazit do Amsterodamu? Pokud vše půjde dle předpokladů, tak v červenci a cena by se měla pohybovat okolo 20 EUR. Zda bude hra lokalizována a distribuována oficiálně na českém trhu si musíme ještě chvíli počkat.

DALŠÍ

CGwillWin