hw
recenze
Logitech G915 TKL

Logitech G915 TKL - recenze
Logitech G915 TKL - recenze
12:00, 24.06.2020

Stálica na scéne pomalého odsekávania z onoho jantára dokonalosti, ako to ja príležitostne nazývam vždy vtedy, keď si niekto mimovoľne povzdychne na tému nekonečného vývoja herných klávesníc, teda spoločnosť Logitech, je opäť tu. Tentokrát si jeho inžinieri a dizajnéri položili na ponk základ mechanickej klávesnice G915, teda nízko profilové spínače osadené do kovového šasi, a odsekli pre game scénu prevažne nepotrebnú numerickú časť. To by však z pohľadu inovácie bolo asi až príliš málo noviniek, a tak v zmysle užívateľsky prístupnejšieho zariadenia zapracovali na pár ďalších novinkách. Práve na ne sa zameriava nasledujúci text, ktorý nemusíte nutne brať len ako sladkú mrkvu posadenú pred oči herných nadšencov, ostatne výsledná kvalita G915 TKL môže pokojne osloviť aj inú špecifickú sortu koncových zákazníkov.

Tomu vravím poriadna výdrž batérie

Klik pro zvětšení (Logitech G915 TKL - recenze)

Rýchly bezdrôtový prenos pomocou technológie Lightspeed vám už nemusím bližšie predstavovať, keďže Logitech, ako švajčiarsky výrobca celosvetovo populárneho hardvéru, si na ňom stavia PR v prevažnej väčšine svojich najnovších produktov. V prípade novej G915 sa však po boku extrémne rýchlej odozvy 1ms (to najdôležitejšie, čo o Lightspeed potrebujete poznať) môžete tešiť aj na možnosť pripojenia cez Bluetooth, čím sa výhody používania okamžite rozširujú do nových sfér. Toto stále ale nespadá pod výpis vyššie spomínaných noviniek, a tak vás radšej posuniem k celkovej výdrži samotnej batérie, ktorá sa v tejto novinke dočkala skutočne poriadnych hodnôt. Po plnom nabití, ktoré som ja sám a na úplne novej vzorke poskytnutej pre recenziu zmeral na hranici 3,5 hodiny čistého času, mi klávesnica vydržala v plnom chode viac než tridsaťpäť hodín, čo sa síce nie úplne zhoduje s udávanou normou, každopádne sa cez to všetko jedná v tomto smere o veľký nadštandard.

Jednoduché prepínanie profilov a široká škála využitia

Klik pro zvětšení (Logitech G915 TKL - recenze)

Asi je čas na vás vytasiť finálnu cenu, keďže predpokladám, že sa vám práve takto podaný kus univerzálneho hardvéru asi začal poriadne páčiť. Štartovná cenovka sa pohybuje okolo sumy 230 Eur, čo asi okamžite schladí nejedného z vás. Platíte tu však za prémiové materiály, ako aj dlhodobú spoľahlivosť troch variant spínačov (klikacie, hmatové a lineárne), z ktorých som práve u tejto spoločnosti mal vo finále vždy dobrý pocit. A bolo úplne jedno, či práve realizujem ostrý test pomocou frenetickej multiplayer hry, alebo búšim do kláves počas písania článkov, tá radosť a istota vibrujúc pod prstami sa nijako nezmenila. Komu by prekážala, zvlášť pri online hraní, ona bezdrôtová forma pripojenia, môže pochopiteľne klávesnicu jednoducho prepojiť aj pomocou priloženého káblu. Tu však musím opäť tasiť pre niekoho možno prehnanú kritiku, a to v zmysle absencie USB-C vstupu. Hold, mne proste tento aspekt, a zvlášť v roku 2020, vždy a kruto brnkne po nose.

Dajte mi Logitech G HUB software a ja to tu rozsvietim!

Klik pro zvětšení (Logitech G915 TKL - recenze)

Nevyvíja sa len hardvér, ale samozrejme s ním aj stále lepší a lepší G HUB software. Prostredníctvom neho je opäť možné prispôsobiť si celú tú paletu RGB prskaviek alias efektov, ktoré stále nepovažujem za nejako dôležité, ale bolo by asi rýdzim šialenstvom to v takto drahom zariadení zámerne blokovať. Oveľa dôležitejšia je však možnosť individuálneho nastavenia profilov, kde si môžete doslova definovať každú jednu klávesu uloženú v tom krásne štíhlom tele G915 TKL. Tu sa musím ešte stručne vrátiť k spomínanej výdrži batérií. Ten môj vlastný údaj, okolo 35 hodín čistého chodu zariadenia, počíta s maximálnym jasom, ako aj plnou RGB záťažou, a tak nejde o nejaké zámerné zavádzanie zákazníka bližšie nešpecifikovanou štatistikou. Nová reedícia G915 je, minimálne po stránke sily akumulátoru, na tom o 50% lepšie než zvyšok konkurencie, a to je neoddiskutovateľný fakt. Navyše po stránke dizajnu sa tu rozprávame o efektne tenkom šasi s poriadne dlhou životnosťou.

Váha sa zastavila na 810 gramov a pri transporte vám celé zariadenie navyše zaberie minimum miesta

Klik pro zvětšení (Logitech G915 TKL - recenze)

Logitech G915 TKL beriem vo výsledku ako krásny medzikus medzi G815 a G915, ktorý svojou ponukou možností uspokojí ako rýdzo ladených profesionálov (myslené teraz na game komunitu), tak aj bežných konzumentov s multitasking potrebami. Ide o odolnú a kompaktnú klávesnicu s dostatočnou ponukou spínačov a extrémne dlhou životnosťou batérie, ktorá vás vo svojej poslednej kapitole môže odradiť snáď len pomerne vysokou cenovkou. Ak sa vám ale tento produkt ako taký páči, určite si počkajte a o pár mesiacov možno aj tá cena razom klesne na pre vás prijateľnejšiu cifru.Za poskytnutie produktu na recenziu ďakujeme spoločnosti Logitech

Klik pro zvětšení (Logitech G915 TKL - recenze)


CGwillWin