recenze
Logitech G102 LIGHTSYNC

Logitech G102 LIGHTSYNC - recenze
Logitech G102 LIGHTSYNC - recenze
12:00, 08.06.2020

Keď zaznie éterom pojem "herná myš" a na stene aktuálne visí kalendár so zhlukom čísiel ako 2020, nejeden z vás začne snívať o asymetrickom kuse plastu, čo svieti ako lampión na Prvého mája a vyzerá skôr ako model závodného sci-fi auta, než čokoľvek na štýl hardvéru. K tomuto môjmu popisu pochopiteľne, v prípade celosvetovo známych popredných výrobcov, navyše patrí aj značne vysoká cenovka ako akési posledné razítko instantného luxusu. Za niekoľko rokov intenzívneho testovania herného, ale aj kancelárskeho, vybavenia som sám usúdil, že v súčasnosti snáď ani neexistuje nič také ako spoľahlivá a čistokrvná herná myš bez šialenej cenovky. Iste, máme na scéne pár argumentov, prečo toto moje tvrdenie neplatí, ale u firmy ako Logitech si dovolím tvrdiť, že málokto dnes rieši finálnu cifru a skôr pri kúpe vychádza zo spoľahlivosti a vlastnej skúsenosti s ich výrobkami. Vo svetle týchto tvrdení nám do redakcie pristála nová myška radu G, ktorej filozofia sa kompletne vymyká vyššie uvedeným skutočnostiam.

G102 je vlastne G203?!

Klik pro zvětšení (Logitech G102 LIGHTSYNC - recenze)

Začnem trocha netradične, a to upresnením číslovania. Logitech sa v prípade distribúcie G102 LIGHTSYNC rozhodol pristúpiť na podivuhodnú taktiku akéhosi zmätku. Pre určité krajiny sveta (spadá tam aj Česká republika) začal ponúkať jednu a tú istú myš pod odlišným kódovým označením. Ak teda niekde na internete narazíte na G102 či G203 a okamžite vám príde, že ide vlastne o identické produkty, máte absolútnu pravdu. Jediným rozdielom je v súčasnosti cenovka, čo asi ďalej nebudem rozvádzať, keďže túto skutočnosť nemáme samozrejme z ich oficiálneho zdroja a ide skôr o náš interný výskum. Poďme teraz späť k produktu, nech už nesie akýkoľvek číselný kód, keďže jeho kvalita našťastie prekryje akékoľvek nejasnosti ohľadom identifikácie. Keď niečo priamo spadá pod sekciu G, pochopiteľne sa očakáva spoľahlivosť pri hraní, a to za každých okolností. Tento aspekt novinka z dielne Švajčiarov suverénne dodržiava a sám som bol prekvapený, ako dobre nový G102 LIGHTSYNC pracuje, zvlášť ak je jeho koncová cena cca 30 Eur.

V predaji sú dve farebné prevedenia, a to klasická čierna po boku luxusnej bielej

Klik pro zvětšení (Logitech G102 LIGHTSYNC - recenze)

Toľko proklamovaná spoľahlivosť pri hraní, ale vlastne aj pracovnom výkone, stavia svoj úspech na kvalitnom optickom čipe s odozvou 1ms a citlivosťou 8000DPI. Táto jedna veta dostatočne opisuje skutočnosť, prečo vás táto myš podrží aj pri náročných a dlho trvajúcich online seansách. Poďme však stratiť pár slovíčok ohľadom jej dizajnu. Koľkokrát som pri testovaní tých ultra moderných herných pomocníkov spomínal, ako je ich dizajn po nejakom čase kontraproduktívny. U tejto "lacnej" myšky zo série G, ktorá váži len 85 gramov, mysleli dizajnéri aj na ľavákov, a tak prišli so symetrickým, ale cez to všetko elegantným, dizajnom. Jej tvar od vás nevyžaduje žiadne zvykanie si, nech už je reč o pohybe zápästím alebo rozloženiu šestice tlačidiel. Tie sú navyše plne programovateľné pomocou spoľahlivej aplikácie G HUB, čo nás privádza k RGB aspektu. 16.8 milióna farieb si môžete premiešať a nastaviť podľa vlastných potrieb a dokonca je tu priestor aj pre prepojenie so zvukom a hudbou všeobecne. Hudobná linka tak z tejto myši dokáže vyčarovať magický kameň žiariaci miliónmi odtieňov.

Snáď len extrémne veľká dlaň môže mať pri dlhodobom užívaní istý fyziologický problém

Klik pro zvětšení (Logitech G102 LIGHTSYNC - recenze)

Počas testu som nenarazil na žiadnu zásadnú prekážku, prečo by práve G102 (G203) nemohla zaceliť tú priepasť medzi segmentom lacných herných myší a stredným prúdom s často prestrelenou cenovkou. Jej jednoduchá, ale stále elegantná, konštrukcia padne do ruky širokej škále populácie a za pár desiatok eur sa vám domov dostaví poriadne rýchly a spoľahlivý kamarát nielen na hranie. Pružinový systém odporu hlavných klapiek doceníte primárne počas online bitiek a ten, kto si potrpí na svetelnú šou a variáciu nastavení, nájde pomocou G HUB milióny dôvodov na úsmev. Ono sa asi opäť potvrdilo, že ak sa chce, tak to ide a aj firma ako Logitech, ktorá málokedy siaha do onoho "low-cost" vreca, vie minimálne v tomto prípade dodať spoľahlivosť a kvalitu.Za poskytnutie produktu na recenziu ďakujeme spoločnosti Logitech

Klik pro zvětšení (Logitech G102 LIGHTSYNC - recenze)


CGwillWin