hw
recenze
HyperX Chargeplay Clutch

HyperX Chargeplay Clutch - recenze
HyperX Chargeplay Clutch - recenze
12:00, 27.02.2020

Hybridný systém Nintendo Switch je na trhu takmer tri roky a za tento pomerne krátky čas sa dočkal už celkovo troch reedícií. Jednej výraznejšej, ktorá mu paradoxne odobrala onen titul hybridnosti (teda verzii Lite) a druhý takmer nepostrehnuteľný fyzický update s označením HAC-001(-01), ktorý priniesol lepšiu výdrž batérie a pár ďalších technických úprav. Nech už sa začneme rozprávať o nejakých zásadných pre a proti, ktoré tento populárny stroj sprevádzajú od dňa vydania až po súčasnosť, nakoniec skončíme vždy u jediného argumentu, s ktorým sa prenosné hracie zariadenia pasujú odnepamäti. Ako dlho tomu vlastne vydrží energia?!

HyperX prináša povolený doping

Klik pro zvětšení (HyperX Chargeplay Clutch - recenze)

Pre mňa osobne je filozofia platformy Switch pevne usadená na pilieri jej mobilnosti. Konzolu s veľkou nevôľou zasúvam do dokovacej stanice a ak už ju musím párovať s televíznym alebo iným prijímačom, robím to len pre potreby testovania grafických odlišností herných titulov. Hrám jednoducho najradšej odstrihnutý od elektrickej siete a či už čakám u lekára, alebo len tak sedím v dopravnej zápche, mám skoro vždy po ruke tento úžasný a takmer do dokonalosti dovedený nápad od veľkého "N". Čo sa však stane, ak mu dôjde šťava a dych? Touto otázkou sa firma HyperX rozhodla zaoberať len nedávno a aj keď takpovediac nedobili panensky neznáme územie, predbehol ich už dávnejšie projekt ZeroLemon a pár Kickstarter kampaní, aktuálne prinášajú na scénu vskutku unikátneho a hlavne funkčného pomocníka s prívlastkom Chargeplay Clutch.

Ďalších 5 hodín zábavy

Klik pro zvětšení (HyperX Chargeplay Clutch - recenze)

Za necelých šesťdesiat eur sa vám do rúk dostane prídavná periféria s logom populárnej hernej divízie Kingston Technology. Tá sa posledné dva roky rozhodla expandovať do rôznych odvetví herného príslušenstva a práve podpora Nintenda Switch im podľa môjho názoru svedčí priam náramne. Chargeplay Clutch berte ako skelet schopný navýšiť energiu batérie až o päť hodín, čo asi najviac docenia majitelia prvých verzií tejto mašinky. Vďaka tomu si môžete užívať svoje milované hry pokojne aj niekde mimo civilizácie bez pocitu strachu, že na vás každou minútou musí vyskočiť ono nepríjemné varovanie o nutnosti vyhľadať elektrickú zásuvku. Za tento luxus musíte ale platiť, a to teraz nemám na mysli konkrétne samotné financie, aj keď powerbanka s výkonom 6000mAh by vás vo výsledku vyšla určite lacnejšie, ale skôr navýšenie proporcií konzole ako takej.

Prvá verzia konzole Switch ponúka v kombinácii s Chargerplay Clutch energiu na rozmedzí 7,5 až 11 hodín. Všetko v závislosti na nastavení jasu.

Klik pro zvětšení (HyperX Chargeplay Clutch - recenze)

Kolíska s veľkým logom výrobcu na zadnej strane pochopiteľne zrazí akési moderné nazeranie na funkčný, ale cez to všetko stále decentný, dizajn. Tento aspekt je hold udusený pod ťarchou potreby výdrže samotnej batérie. Čím ďalším vám to však chce Chargeplay Clutch vynahradiť? Jednak oveľa pohodlnejším držaním, kde obe strany úchytov padnú lepšie do dlaní (zvlášť ak máte objemnejšie ruky) a rovnako tak pevným stojanom so širokým uhlom sklonu. V balení nájdete dostatočne dlhý USB-C kábel, ktorým je možné napájať celú súpravu aj priamo počas hrania a informačný indikátor na spodnej hrane periférie vás v rýchlosti informuje o stave nabitia. Veľmi sa mi pozdáva rovnako funkcia permanentného vypnutia dobíjania, čím si máte možnosť pekne sledovať úbytok energie Switchu nezávisle na plne nabitej powerbanke Chargeplay Clutch. Tú jednoduchým podržaním jedného jediného tlačidla aktivujete v ten správny moment a okamžite viete, že vám ostáva ešte cca päť hodín užívania si.

Modulárna skladačka

Klik pro zvětšení (HyperX Chargeplay Clutch - recenze)

Spodná strana periférie je schopná udržať sa na stole aj bez samotného stojanu a navyše je spevnená duom gumových nožičiek pre lepšiu stabilitu. Bezpečnosť pred vypadnutím konzole z kolísky tu obstaráva mechanická poistka na vrchnej strane a nie je tak možné, aby prišlo k akémukoľvek poškodeniu konzole aj počas jej pádu na zem. Kto by sa obával prehrievania systému pri náročnejších tituloch (pozdravujem do Rivie), HyperX myslel aj na tento aspekt a do celej zadnej časti ich periférie vyrezal zóny pre únik tepla. Chargeplay Clutch je plne modulárna a vďaka silným magnetom je možno z nej odstrániť bočné časti vyhradené pre Joy-Con ovládače. Tie následne spojiť do jedného celku a v kombinácii so sklopeným stojanom u konzole tak máte na stole razom kompletný herný set. Dizajnéri zvolili po stranách materiál s jemným pogumovaním, čím sa ani pri nadmernom potení dlaní nemôže stať, že by vám snáď konzola alebo len spomínaný Joy-Con vykĺzol z ruky.

Do kolísky je možné vložiť aj Switch Lite, avšak to len v krajnom prípade, ak by ste potrebovali dobiť batériu.

Klik pro zvětšení (HyperX Chargeplay Clutch - recenze)

Nič nie je tak úplne dokonalé, ako to možno na vás z textu vyššie pôsobí. Chargeplay Clutch je rozhodne silným pomocníkom pri navýšení životaschopnosti vašej konzole Switch a zároveň ponúka, minimálne pre objemnejšie ruky, pohodlnejší pocit počas hrania. Akonáhle ho však pripojíte k systému, stáva sa náročným na transport len tak v rukách (minimálne to vyzerá divne) a postup na prepínanie rôznych spôsobov používania nespadá zrovna do kategórie užívateľsky nenáročných. Ovládače je nutné totižto zasunúť a následne ešte raz poistiť pred vypadnutím, čo by pokojne išlo spraviť aj automaticky. Objem spojený s násobením celkovej váhy Switchu je ale zo všetkých negatív asi najväčším problémom, ktorý mnohých konzumentov dokáže pred kúpou odradiť.

Klik pro zvětšení (HyperX Chargeplay Clutch - recenze)

Dostávame sa tak späť k už raz nastoleným argumentom a špecifickému prístupu zákazníka používajúceho konzolu Nintendo Switch hlavne na cestách. Pokiaľ vám ide primárne o dlhšiu výdrž batérie a zároveň máte ruky v priamej úmere s lopatou, stane sa pre vás investícia do tejto periférie jasným zásahom do čierneho. Kto však nechce, aby mu konzola nabrala na váhe a ťahala nohavice niekam k členkom, mal by sa poobzerať skôr v tradičnej sekcii externých bateriek.Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti HyperX

Klik pro zvětšení (HyperX Chargeplay Clutch - recenze)


CGwillWin