Koľko miliónov dalo SONY za Insomniac Games?

Koľko miliónov dalo SONY za Insomniac Games?
10:25, 11.02.2020

V minulom roku a exkluzívne pre PlayStation 4, sa objavila nečakaná verzia hernej adaptácie komiksu Spider-man, ktorú aj cez licenciu Marvelu nakoniec nepostihlo žiadne portovanie na iné platformy. Dôvodom je pochopiteľná akvizícia zo strany SONY, ktoré sa rozhodlo zhltnúť legendárnu spoločnosť Insomniac Games, s ktorou mali už v minulosti nejaké tie, nazvime to, exkluzívne pletky.

Tie nesú názvy ako Resistance či oveľa populárnejší Ratchet & Clank. Bola to práve tvorivá dielňa tohto Kalifornského štúdia, ktorá vrhla na svet slávneho Spider-mana úplne nové a premiérové AAA svetlo. Koľko však SONY táto sranda vlastne stála? Z informácií okolo podania cenných papierov pre burzu v USA sa dnes dozvedáme, že ich to vyšlo na sumu 229 miliónov dolárov.

Táto objemná cenovka je však veľkým a rozumným krokom do budúcnosti, keďže Insomniac sa na PlayStation 5 bude musieť poriadne obracať a za jeho cyklus priniesť minimálne dve podobne veľké značky. No a pri počte predaných kusov za hru Marvel Spider-Man, ktorý má na konte už viac než 13 miliónov zásahov, to je akvizícia hodná úsmevu. Dočká sa teda PS5 launch titulu s názvom Ratchet & Clank alebo Resistance?!


DALŠÍ

CGwillWin