Čo nám priniesol Blizzcon 2019?

Čo nám priniesol Blizzcon 2019?
06:48, 04.11.2019

Tohtoročný Blizzcon je po uplynulom víkende za nami a okrem ospravedlnení za predchádzajúce prešľapy spoločnosti, sme sa dočkali aj niekoľkých viac alebo menej očakávaných oznámení. Ak ste náhodou nemali čas dianie v Anaheimskej aréne sledovať, prinášame vám menšie zhrnutie toho najpodstatnejšieho.

Bude nové Diablo! A nebude pre mobily.

Najväčším trhákom sa pochopiteľne stalo oznámenie nového Diabla s číselným prívlastkom 4, ktorým si Blizzard po minuloročnom fiasku s Diablom Immortal napravil reputáciu medzi skalnými fanúšikmi série. Prvý trailer ukazuje starší temný look, aký poznáme z jednotky, či dvojky a veľký otvorený svet, ktorý však nebude možné preskúmavať bez pripojenia k internetu. Dátum vydania hry je podľa Blizzardu zatiaľ v nedohľadne.

Overwatch 2 sa bude sústrediť na PvE a co-op

Vo vývoji má Blizzard aj pokračovanie svojej "hero FPS-sky", ktorá by mala do pôvodne čisto multiplayerového sveta vniesť viac príbehu, kampaň a kooperatívne misie. Majitelia jednotky sa však nemusia strachovať, nakoľko multiplayerové prostredie zostane rovnaké a oba diely hry ho budú vrátane postupu a kozmetických záležitostí (skinov) zdieľať. Nestačilo DLC?

Vo WOWku sa pozrieme do sveta mŕtvych

Obľúbená MMO samozrejme neostala na sucho a predstavený nám bol aj cinematic k novému datadisku World Of Warcraft: Shadowlands. V ňom nás šialená Sylvanas zavedie do akéhosi Blizzardovského "upsidedown", kde sa pridáme k jednej z nových frakcií, aby sme bývalú vodkyňu Hordy mohli poraziť. Levelcap sa v novej expanzii zastaví na 60 a hráčom súčasného datadisku bude po vydaní level znížený na 50.

Nová expanzia Hearthstonu a Warcarft III Reforged

Nové rozšírenie kartovej hry Hearthstone ponesie názov Descent of dragons a ako nám už názov napovedá, užijeme si v nej trochu dračieho ohňa. Po vzore napríklad Doty, či LOLka, dostane Hearthstone aj nový mód s názvom Battlegrounds, ktorý bude inšpirovaný Autochess systémom.

Konkrétneho dátumu vydania remastru legendárnej stratégie Warcraft III sme sa Blizzcone nedočkali. Jeho návštevníci a držitelia virtuálnych lístkov sa však môžu už od dnešného dňa pozrieť na betu. Posledná informácia k vydaniu znela "štvrtý kvartál roku 2019", avšak ak stále dátum nepoznáme, je možné že Warcraft III Reforged sa k nám smrteľníkom dostane v plnej verzii až v budúcom roku.


DALŠÍ

CGwillWin