Focus Home zarezal autorov The Sinking City

Focus Home zarezal autorov The Sinking City
04:20, 27.09.2019

Firemná politika spoločnosti Focus Home Interactive sa aktuálne postarala o vytvorenie existenčných problémov pre spoločnosť Frogware, teda autorov nedávneho Lovecraft hitu The Sinking City. Je to práve Frogware, kto na celú situáciu upozornil verejným stanoviskom kde sa ich doterajší vydavateľ profiluje ako nezodpovedný/korporátny subjekt.

Ukrajinský Frogware sa počas svojej existencie sústredil výhradne na tvorbu detektívnych adventúr, vďaka čomu vdýchli svojskú podobu hernému spracovaniu románu Scherlock Holmes. Od roku 2002 tak z ich talentovaných rúk vzišlo celkovo 8 titulov, o najslávnejšej "intuícii" v dejinách literatúry. Na väčšinu z nich bol obstarávateľ všetkých licencií a známok práve Focus Home, ktorý podľa Frogware, len nedávno upravil svoje firemné stanovi a nepredĺžil u drvivej väčšiny Scherlock hier licenciu. Výsledkom je jednak ich aktuálne zmiznutie z digitálnych obchodov naprieč všetkými platformami, ale čo je horšie, aj odrezanie autorov od ziskov. Tí vraj ako majitelia a autori daných IP nemajú v danej veci žiadne slovo.

Frogware vo svojom stanovisku uvádza, že Focus Home ich o zmenách informoval príliš neskoro čím ich v zásade postavil do zložitej situácie (jemne povedané). Ak by totižto chceli Scherlocka opäť dostať na scénu, museli by uhradiť nové ratingové známky a to nie je vôbec lacná záležitosť, navyše u minulej generácie je to vec už nemožná. Momentálne nájdete na Store len predminulý diel Scherlocka, s podtitulom Zločin a Trest.

Keďže samotný Focus Home sa k celej veci ešte nevyjadril, nepoznáme druhú stranu mince. Držíme však ukrajinskej žabe palce a dúfame, že sa ich problému ujme prípadne iný producent a autorom originálnej tvorby tak pomôže prežiť.


DALŠÍ

CGwillWin