Kaz Hirai začal poberať dôchodok

Kaz Hirai začal poberať dôchodok
08:20, 20.06.2019

Dlhoročný CEO pre SONY a zvlášť sekciu PlayStation, Kaz Hirai, sa definitívne odobral na dôchodok. Jeho 35 rokov tvrdej práce sa tak dotklo všetkých generácií herných konzol PlayStation, ale pochopiteľne aj hromady ďalších SONY produktov.

Hirai nastúpil v roku 1984 do hudobnej divízie SONY Japan aby sa následne presťahoval na západ pod sekciu Sony Computer Entertainment America (písal sa rok 1995). Sám viedol US divíziu ešte pred príchodom takzvaného duchovného otca značky PlayStation (Ken Kutaragi), ktorý nastupuje v roku 2006 krátko pred príchodom konzole PlayStation 3.

V roku 2012 Kaz Hirai nahradzuje Howarda Stringera, čoby prezidenta a generálneho riaditeľa celej divízie SONY. Tú viedol počas nasledujúcich šiestich rokov, kedy ho prišiel vystriedať Kenichiro Yoshida (štvrtý mesiac minulého roka). Následne sa Kaz stáva formálnym predsedom divízie a to až do aktuálneho času, kedy sa definitívne odoberá na dôchodok. Sám však bude pôsobiť stále ako externý poradca, ktorý môže prispieť cennou radou k lepšiemu smerovaniu spoločnosti SONY.


DALŠÍ

CGwillWin