hw
recenze
Logitech G502 Lightspeed

Logitech G502 Lightspeed - recenze
Logitech G502 Lightspeed - recenze
12:00, 24.06.2019

Priznám sa vám, že v poslednej dobe sa už nejako nestíham orientovať v celkovom priereze označení "G", čo do produktov spoločnosti Logitech. Môžeme to asi z časti pripísať môjmu celkovému vyťaženiu a rovnako aj faktu, že plnohodnotne využitý osemnásťročný mozog som nemal, ani keď mi bolo tých osemnásť. Cez to všetko sa však v sekcii myší od spomínanej spoločností dá ako tak vyznať, hlavne ak sa budeme rozprávať striktne o číselnej variácii G502. Tá tu nie je vôbec nijakou debutantskou hračkou, ostane prvý model sa objavil ešte v roku 2014, aby sa následne pod dodatkami Proteus Core, Proteus Spectrum, Hero a aktuálne aj Lightspeed zasadil o menšiu evolúciu v striktne herných perifériách. Ako sa mu to podarilo práve v poslednom prípade a s pár zásadnými novinkami, tak na to si dáme dnes, samozrejme moju svojsky pojatú, odpoveď.

Má atraktívny dizajn a je príjemná na dotyk.

Klik pro zvětšení (Logitech G502 Lightspeed - recenze)

Začneme trošku vecne a to spomenutím integrovania technológií Hero a Powerplay. Kombinácia nového senzoru, ktorý dokáže vytvoriť 16 000 DPI počas takmer trojdennej prevádzky bez dobitia, s variantom automatického nabíjania bez káblu prostredníctvom patentovanej Powerplay plochy vytvára z tejto myšky viac ako schopné hybridné HW nielen na hranie. Toto sú však fakty, aké logicky nájdete pod každým PR materiálom a aké vám len ťažko načrtnú skutočné možnosti, respektíve výslednú kvalitu zmiešanú s dojmami užívateľov. V duchu tohto stanoviska teda spolu konečne otvoríme celkové balenie s klasicky pekným kontrastom lesklej modrej a rovnako efektnej šedej farby. G502 Lightspeed je na rozdiel od staršieho príbuzenstva okamžite možné kategorizovať ako game produkt. Herná myš totižto má spĺňať určitú extravagantnosť skĺbenú s funkčnosťou a to je minimálne z môjho pohľadu u G502 dosiahnuté. Stačí si len letmo prezrieť jej ostré rysy a výrazne vystúpené tlačidlá a nie je dôvod si ju zmýliť s nejakou kancelárskou krysou.

Jedenástka funkčných a plne programovateľných tlačidiel s užívateľskou variabilitou.

Klik pro zvětšení (Logitech G502 Lightspeed - recenze)

Dizajn je pochopiteľne jedna strana mince, avšak ako je na tom G502 po stránke komfortu? Tu s veľkým úsmevom kvitujem snahu konštruktérov o dodržanie odľahčeného skeletu, keďže myška sa v ruke cíti ako naštartovaný motor s chuťou v sekunde vyraziť a akonáhle s ňou opustíte "dok", nemáte sa prečo cítiť nejako neprirodzene. Komu by predsa len nevyhovovala možno až príliš nízka hmotnosť (predchodca bol ťažší o celých 7 gramov), v balení mu je k dispozícii sada závaží tak, aby si svojho nového kamaráta nakŕmil až na pre neho ideálnu váhu. V tomto smere Logitech plní nadštandard fakticky už dlhé roky a ani G502 nie je výnimka. Akonáhle položíte dlaň na príjemný masívne pôsobiaci materiál, nemusíte si hranu ruky drieť o žiadne nechcené tlačidlá. Táto strana je plne bez interakcie a umne zabalená do gumy tak, aby myš ani pri vysokej rýchlosti nevypadávala z úchopu. Apropo rýchlosť a s ňou spojená latencia. Asi vám nemusím hovoriť, že bezdrôtová technológia na tom nebude po stránke istoty nikdy tak ako kábel, avšak táto myš sa v akýchkoľvek odborných testoch sápe na krk profesionálnym značkám s káblom zastrčeným až v zadku. Nejakej výraznej latencie sa teda obávať netreba.

V kombinácii s podložkou Powerplay je priam ideálne siahnuť po tejto myške.

Klik pro zvětšení (Logitech G502 Lightspeed - recenze)

Záverom som si tradične nechal tému, ktorú určite každý vytiahne akonáhle sa spomenie značka Logitech. Táto firma je u svojich výrobkov v posledných rokoch neustále konfrontovaná s až filozofickou otázkou; do akej miery sú ich produkty predražené a stojí to či ono naozaj až tak veľa len na základe adekvátne použitých technológií? Ja vám síce dnes na túto otázku žiadnu jasnú odpoveď nedám, bolo by to pochopiteľne z mojej pozície plateného recenzenta úplne zbytočné, každopádne, kto si nájde naše testy na rôzne periférie od Logitechu, určite mu téma ceny čiastočne vypichne oči. Z mojich skúseností však stále platí, že za kvalitu je nutné dať určitú sumu, nie zrovna z psychologického hľadiska, ale hlavne na podtrhnutie akejsi exkluzivity, ktorú si domov prinášate. V prípade Logitech G502 Lightspeed sa rozprávame o cenovke cca 130 Eur, ktorá je podľa mojej mienky plne adekvátna k tomu, čo sa mi tu mesiac preháňalo po stole. Treba si však rovnako uvedomiť, že staršia a oveľa lacnejšia verzia s káblom sa len ťažko dá voči Lightspeed označiť za nejaký nepotrebný produkt. Zvlášť, ak by ste chceli domov prikúpiť aj podložku Powerplay, ktorá vás oberie o ďalších takmer sto eur.

Pomocou decentne aplikovaného RGB podsvietenia si jednoducho skontrolujete stav nabitej batérie.

Klik pro zvětšení (Logitech G502 Lightspeed - recenze)

Bol by som rád, ak by ste nasledujúcu poslednú vetu už mali, v zmysle vyznenia textu vyššie, sami položenú na jazyku. Ak teda nutne nepotrebujete domov nový fetiš vo sfére herných myší a už ste majiteľom starej verzie G502, nie je nutné hneď letieť do obchodu ako besný pes.

Za poskytnutie produktu na recenziu ďakujeme spoločnosti Logitech

Klik pro zvětšení (Logitech G502 Lightspeed - recenze)


CGwillWin