Sledujte 15 minútovú prezentáciu Super Mario Maker 2

Sledujte 15 minútovú prezentáciu Super Mario Maker 2
11:09, 16.05.2019

Včera sa opäť po nejakom čase udial tradičný Nintendo Direct zameraný na jednu konkrétnu exkluzivitu a v tomto prípade, sa hovorilo a ukazovalo v kontexte projektu New Super Mario Maker 2. Viac než 15 minút z videa nižšie vás tak prevedie jak technickou a online stránkou SMM2, tak aj sériou noviniek, ktoré tento "simulátor" tvorby 2D levelov, odlíšia od viac než tri roky starého predchodcu.

Samozrejmosťou je navýšenie takzvaného stavebného materiálu (mačky, mačky a mačky), ktorý sa v sérii Super Mario Bros. dokázal dodnes nahromadiť v obrovskom množstve. Preto si tvorcovia originálnych a vlastných úrovní, môžu skúsiť milióny variácií so stovkami predmetov. Zásadnou novinkou sú definované misie na dokončenie danej úrovne. Nebude to teda len klasické hodenie sa o stožiar v závere, ale tentokrát môžete dokončenie podmieniť napríklad aj zbieraním zlatých mincí. Rovnakou novinkou je voľba nočného a denného cyklusu na akú sa viaže aj variabilná hrateľnost, respektíve náročnosť. Veľkou pomocou v zmysle budovanie je potom lokálna kooperácia, kde sa po vašom boku môže predviesť aj rodina či kamarát, a následne si svoj výtvor zdielať s celým svetom. V tomto bode je ale nutné podotknúť, že bez plateného online členstva, sa nepochválite s ničím.

Celkovo sa prezentácia tvorby a šírenia dá označiť za veľký súhrn noviniek. Môžete komunikovať s celým svetom, hodnotiť ich prácu, sťahovať a získavať špeciálne odmeny na nákup nových itemov. Záverečnou a asi najväčšou novinkou je určite príbehový režim, ktorý sa v prvej časti neobjavil. V ňom dostane Mario úlohu rekonštrukcie celého zámku svojej milovanej princeznej, a tak musí znova vybudovať jej kráľovstvo. Tento efekt je spojení aj s online režimom, kde súperia traja hráči v zmysle čo najskoršieho dokončenia/postavenia danej úrovne. Všetok hrateľný obsah sa dá samozrejme aj reálne vytvárať a zase zdielať s celým svetom. Super Mario Maker príde na trh exkluzívne pre Nintendo Switch už budúci mesiac, presne 28. 6. 2019.


DALŠÍ

CGwillWin