recenze
Prodigy Tactics

Prodigy Tactics - recenze
Prodigy Tactics - recenze
12:00, 27.05.2019

28.9.2018 vylezla z předběžného přístupu strategická arénovka Prodigy Tactics. V ní hráči ovládají několik postav a bojují proti nepřátelskému týmu, který ovládá buď další hráč, nebo umělá inteligence. Akce probíhá v tazích a každá z unikátních postav po svém přispívá k týmové kompozici, klíčové prvky pro vítězství jsou správné načasování, pozice vašich jednotek a samozřejmě taktika.

Klik pro zvětšení (Prodigy Tactics - recenze )

Hra probíhá tahově a v kolech, arénu představuje pole velké 3x4 místa, která má každý hráč volně k dispozici. V jednom kole připravujete útok, v dalším zase obranu či protiútok. Hra je dynamická a dvoufázový boj přidává další vrstvu strategie, kterou musíte zakomponovat do svého plánu. Každá postava má unikátní schopnosti, které jí pomáhají v útoku či obraně. K dispozici máte pěkně udělaný bestiář, ve kterém najdete i tipy, jak kterou postavu používat k jejímu maximálnímu efektu. Ovládání je v pohodě, stejně jako grafická stránka hry. Animace jsou plynulé a sympaticky udělané, opravdu unikátní pro každou z postav.

Klik pro zvětšení (Prodigy Tactics - recenze )

Klik pro zvětšení (Prodigy Tactics - recenze )

Harmony a Dissonance jsou dva nové prvky, se kterými se musíte naučit opatrně zacházet. Harmony vám jenom pomáhá a díky ní se vaše postavy mohou "nabít" a využít své posílené schopnosti. To samé je možné i v rámci Dissonance, ale to je síla nevyzpytatelná a čím více ji využíváte, tím nebezpečnější a nestabilnější se stává. Každé kolo vám pak může bouchnout pod nosem a ublížit vašim jednotkám. Inovativní prvky jsou výborné a nejedná se o nudnou klikačku, kdy jednou jednotkou jdete dopředu a další střílíte z dálky, strategii musíte pečlivě promýšlet a pracovat kolem Harmony i Dissonance, abyste z nich vytěžili co nejvíc.

Klik pro zvětšení (Prodigy Tactics - recenze )

A tím veškerá chvála končí. Ač je hra pěkná, dobře se ovládá, nic nezabrání faktu, že byla v předběžném přístupu přes rok a celkem ve vývoji od roku 2014. Za tu dobu, kdy na Kickstarteru vybrala přes 200 tisíc dolarů, je přeci jen jedenáct postav a dvě mapy bojiště trochu málo. A hráči to neunesli, ani ti nejzarytější backeři už se k Prodigy Tactics nevracejí. Sólo módy zahrnují tutoriál a bastion, ale pak je dalším problémem to, jak rychle se vám to celé ohraje. Podle mě to nebude trvat dlouho, pokud to vůbec zkusíte.

Klik pro zvětšení (Prodigy Tactics - recenze )

Multiplayer je při sólo hře de facto nehratelný, podle Steamcharts má Prodigy Tactics all time peak celých 16 hráčů. Za 20 eur je to strašlivě málo obsahu, kterého máte dostupnou jenom půlku, protože budete celou dobu sedět u sice pěkné, ale single player hry, která je mrtvá, jenom o tom asi ještě neví.

Koupit hru

Za poskytnutí hry k recenzi děkujeme Ultimate Games S. A.

Klik pro zvětšení (Prodigy Tactics - recenze )

Recenzovaná verze: PC
SLABÉ
40%
CZECHGAMER
Graficky pěkná, ale repetitivní a ultimátně nezáživná hra

CGwillWin