Sekiro: Shadows Die Twice nie je Tenchu, aj keď...

Sekiro: Shadows Die Twice nie je Tenchu, aj keď...
09:12, 29.08.2018

Opäť sa krátkym tunelom času presunieme do minulého týždňa, kedy sa aj naša redakcia premávala po výstavisku v nemeckom Kolíne nad Rýnom, kde sa konal desiaty výročný Gamescom 2018. Mali sme možnosť si skúsiť mnoho hier, rozprávať sa s vývojármi, či len tak posedieť nad šálkou kávy a uvažovať o budúcnosti sveta hier.

Na spomínanom evente sa objavila aj spoločnosť FromSoftware v zastúpení komunitného manažéra menom Yasuhiro Kitao, ktorý do Európy pricestoval propagovať blížiace sa Sekiro: Shadows Die Twice. Nová hra od autorov série Dark Souls, je už od prvého ohlásenia ostro sledovaná a z času kedy vypustili von prvý teaser, bez názvu, sa často spomínal návrat ich série Tenchu. Po tom ako sa z neznámej hry stalo Sekiro, okamžite všetci na túto slávnu ninja stealth projekciu zabudli, čo však bolo chybou.

"Keď sme sa rozhodli vytvoriť hru v Japonsku, teda novú hru na shinobi tému, premýšľali sme logicky o našom Tenchu, ​​a to bol v konečnom dôsledku počiatočný impulz pre vznik značky Sekiro. Napriek tomu sa postupne všetko menilo a nakoniec aj zmenilo do iných foriem než priniesol prvotný nápad. Z nápadu sa jednoducho stala plnohodnotná Shinobi produkcia témou blízka Japonsku, ktorej chceme vtisnúť svoj rukopis. To je to, čo tu dnes vidíte."
My všetci samozrejme cítime, že Tenchu ​​je veľmi zaujímavá séria s vlastnými nápadmi a osobnosťou. Myslíme si, že ak by sme jednoducho vytvorili ďalší diel Tenchu, bolo by to ako napodobňovanie minulých hier. Tak sme sa zamysleli nad tým, čo chceme tentoraz, a či chceme urobiť nové Tenchu ​​alebo nie. Následná odpoveď bola jednoduchá; chceli sme vyprodukovať cool Shinobi hru, ktorá je volne inšpirovaná našou minulosťou."

Yasuhiro Kitao tak potvrdil, že bez Tenchu by Sekiro: Shadows Die Twice nemalo takú podobu a hlavná myšlienka by bola úplne iná. Uvidíme, či sa nakoniec FromSoftware v budúcnosti ešte vráti do svojich starších vôd, bola by totižto škoda aby Tenchu skončilo len v zmysle inšpirácie. Sekiro: Shadows Die Twice vychádza 22. 3. 2019 na PC, PS4 a XOne.


DALŠÍ

CGwillWin