recenze
Laser League

Laser League - recenze
Laser League - recenze
10:42, 23.05.2018

V dnešní recenzi se zaměřím na nejnovější přírůstek z dílny menšího studia Roll7, které stojí za nezávislými tituly NOT A HERO nebo skejťáckým počinem OlliOlli. Ti se nyní rozhodli vrhnout na trh svoji nejnovější hru s názvem Laser League a jak již název napovídá, o světelné efekty tu nebude nouze. O co vlastně jde a jak se hra osvědčila v našem testování, to se již dočtete na následujících řádcích.

Klik pro zvětšení (Laser League - recenze)

Sportem ke smrti

Vše se odehrává v roce 2150, kdy se do popředí zájmu dostává zcela nový, smrtící sport. Během samotného hraní totiž není ve hře nic jiného než přežít ve frenetických zápasech, kdy vás jakákoliv malá chybka může stát život. Jedná se o týmovou primárně multiplayerovou záležitost, která již od začátku měla ambice dostat se do podvědomí e-sport hráčů a nutno říci, že relativně i oprávněně.

Klik pro zvětšení (Laser League - recenze)

Laser, to je věc

Jedná se o velice návykový titul, ve kterém se vše děje v naprosto zběsilém tempu. K dispozici je v současné době celkem dvanáct map, na kterých probíhají líté boje hlavně prostřednictvím laserů, jak již název hry napovídá. Hráči jsou rozděleni do týmů po dvou či třech a hlavním cílem je tedy eliminovat soupeřící tým. Na hrací ploše, viděné z ptačí perspektivy, se již na začátku zjeví sloupy, které aktivujete jejich proběhnutím. Poté získají vaši barvu a rotující lasery se stanou smrtícími pro vaše protivníky. Princip velmi jednoduchý, že? Ano, skutečně se nejedná o žádné složitosti, ale spíše o rychlé reflexy, schopnost ze zrychle zorientovat a spolupracovat se svými spoluhráči.

Klik pro zvětšení (Laser League - recenze)

Každý umí něco jiného

Kromě samotných laserů, kterými dokážete usmažit nejednoho rivala, jsou k dispozici i různé postavy, které se od sebe liší používanými zbraněmi či výhodami oproti ostatním. Typů je celkem pět, a tak si vybere snad úplně každý. Jeden bojovník disponuje štítem, který mu pomáhá zachránit si to nejcennější co má, jiný zase dokáže používat elektrický meč, jehož dotek je smrtelný. Další pak mohou využít dočasnou nesmrtelnost, teleportovat se na předem určené místo nebo vyslat smrtící elektrický šok. Navíc si zvolíte i bonus, například v podobě delšího trvání efektu nebo jeho rychlejší nabití, čímž lze také řádně zamíchat vaší strategií.

Klik pro zvětšení (Laser League - recenze)

Změny za chodu

Aby zápasy neprobíhaly jednoznačně a nebyly příliš snadné, rozhodli se do nich autoři přidat "vylepšení" v podobě neustálých změn na "hřišti", takže sloupy neustále mění svoji polohu, přibývají pohyblivé prvky, případně celé stěny, které poté nemůže váš protivník použít k probíhání mapy a vyběhnutí na opačné straně či náhodně se objevující bonusy, které vašemu týmu přinášejí nějaké ty výhody v podobě instantního nabití zbraně, přidání štítu, zapauzování hry, otočení směru rotace laserů či změnu jejich barvy. Brzy to tak na "bitevním poli" vypadá vskutku nepřehledně a jen ti nejlepší se v tom všem zmatku dokáží úspěšně zorientovat.

Klik pro zvětšení (Laser League - recenze)

Boti to taky umí

Počítejte s tím, že nejideálnějším způsobem, jakým titul Laser League hrát, je nalézt dobré týmové hráče, díky kterým budete moci využít výhod kooperace už jen promyšlenou volbou hratelných tříd. Samozřejmě, dalšími prvky jsou například oživování padlých přátel či domluva ohledně zabíraných paprsků, které jdou, jsou-li plánovány společně, využívat naplno oproti hraní s boty. Ano, i tuto variantu hra nabízí v případě, že se nepodaří spojit dostatečné množství živých hráčů, takže pro doplnění týmů jsou využiti AI hráči, kteří se, nutno říci, chovají poměrně inteligentně a nijak extra vám hru nekazí. Jediným problémem v rámci recenzování v této oblasti byl fakt, že se mi podařilo pouze párkrát nalézt další hráče z řad lidských bytostí, takže po většinu času suploval jejich roli "robot".

Klik pro zvětšení (Laser League - recenze)

Jednoduchost sama

Co se ovládání týče, tak to je zjednodušeno na maximální možnou úroveň. Ovládáte prakticky jen pohyb páčkou a jedno tlačítko slouží k použití vaší "zbraně". Nemusíte si tak dělat těžkou hlavu, co který ovládací prvek dělá a jen se soustředit na samotné hraní. Graficky je na tom hra poté velmi dobře, a ač se nejedná o žádný ultra mega vizuál, k titulu se dokonale hodí a za doprovodu techno rytmů se budete cítit v pohodě. Rozhodně netvrdím, že Laser League je titulem pro každého. Určitě se mezi hráči najdou tací, kterým nebude rychlé tempo hry vyhovovat, případně nebudou mít s kým hrát. To samozřejmě řeší zápasy s náhodnými hráči, nicméně v týmu kámošů to bude přeci jenom o něčem jiném. Každopádně se jedná o zajímavý kousek, který by se časem mohl zapsat do srdcí mnoha soupeřivě naladěných jedinců.Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti 505 Games

Klik pro zvětšení (Laser League - recenze)

Recenzovaná verze: PS4 Pro
SKVĚLÉ
80%
CZECHGAMER
Neskutečně rychlá akční zábava, kterou si nejlépe užijete s přáteli v týmu.


CGwillWin