akce
report
Ceny Hráčů 2017 - výsledky

Ceny Hráčů 2017 - výsledky
Ceny Hráčů 2017 - výsledky
04:13, 16.03.2018

Další ročník největší československé herní ankety Ceny Hráčů je úspěšně za námi. Vyhlášení se uskutečnilo včera, tedy 14.3.2018 (což je mimo jiné PI day, kdy má narozeniny Albert Einstein a do historie se toto datum navždy zapíše jako den, kdy umřel Steven Hawking) a výsledky jsou tedy jasné. Jakožto partner akce, jsme samozřejmě i my vyslali své zástupce, aby vše viděli naživo a dali si pivo a chlebíček s kolegy z jiných redakcí, takže jsme vše měli z první ruky. Celá akce od loňského doznala několika proměn, včetně změny hlavního sponzora a partnera, kdy Lenovo vystřídalo JRC. Což je ve výsledku i dobře, koneckonců je to značka, která je pro našince s hrami spjatá asi nejvíce.

Změnilo se i místo, kde vyhlášení probíhalo a jako nová destinace bylo vybráno Respiro, nejnovější budova ČVUT. Ač jsem jakožto bývalý student ČVUTu nebyl z této stavby úplně nadšený, (protože kvůli ní zavřeli supermarket, který tam dříve stával a my, chudáci študenti, jsme si pak museli chodit pro lahváče bůhvíkam), musím uznat, že futuristický vzhled se pro danou dobře hodil. Good choice.

Klik pro zvětšení (Ceny Hráčů 2017 - výsledky)

O celou produkci se starala parta z RE-PLAY, kterým tímto za jejich práci chceme poděkovat, protože ač se to nezdá, není to úplně sranda všechno nazvučit, osvítit a zrežírovat. A až na pár menších problémů, které vesměs jen přispěly k dobré náladě v sále, se to povedlo na jedničku. Koneckonců jste to včera mohli vidět sami v přímém přenosu, případně se budete moci podívat na sestřih na Primě Cool. Každopádně nebudeme to zdržovat, tady je to na co čekáte a tím jsou výsledky:

Razer - Akční hra roku: Wolfenstein II: The New Colossus
Česko-slovenská hra roku: Mashinky
Big Shock - Překvapení roku: PUBG
HORI - Konzolová hra roku: Horizon: Zero Dawn
Xiaomi - Mobilní hra roku: South Park: The Phone Destroyer
CZC.cz - PC hra roku: PUBG
Secco+ - Příběh roku: Horizon: Zero Dawn
RPG roku: Zelda: Breath of the Wild
Asus ROG - Herní soundtrack roku: Cuphead
Sportovní hra roku: Forza Motorsport 7
Nejlepší technické zpracování: Horizon: Zero Dawn
Vývojář roku: Ubisoft
JRC - Hra roku: PUBG

Protože za PUBG přebírala ceny zástupkyně Microsoftu, stala se tak z předávání cen i tak trochu soutěž v tom, jestli si více růžových trofejí odnese Sony díky Horizonu nebo právě Microsoft. Díky úspěchu Forzy ve sportovní kategorii nakonec tento neoficiální fight dopadl lépe pro firmu z Redmontu v poměru 4:3. Takže klobouček. A vzhledem ke složení publika asi stejně většina diváků trochu Microsoftu fandila, protože byla radši, když k mikrofonu chodila drobná blondýnka (promiň Honzo). Trochu překvapivě vývojáře roku vyhrál Ubisoft a jestli to tak půjde dál asi si z něj budeme muset přestat dělat srandu a začneme ho zase brát vážně.

Rozhodně ale musíme říct, že všichni vítězové si svá ocenění zasloužili a my těšíme se na příští ročník, protože i letošní herní rok bude pořádně nabitý. Nakonec gratulujeme i čtenářům, kteří vyhráli některou z cen, které věnoval sponzoři, další report si dám zase za rok a vy hrajte dál, cokoliv, co vás baví, nehledě na to, kolik daný titul získal ocenění.


CGwillWin