recenze
StarBlood Arena

StarBlood Arena - recenze
StarBlood Arena - recenze
18:04, 08.06.2017

Vesmírnych simulácií, kde sa hlavným nástrojom pohybu stáva akákoľvek raketa či plavidlo, je stále poskromne a o to viac ak sa bavíme o okrajovom kruhu okolo segmentu virtuálnej reality. Práve tu sme si už v spojení so zariadením PlayStation VR mohli sadnúť do kokpitu hry EVE: Vlkyrie a tu na dlho nastalo hrobové a vesmírnom vyplnené prázdne ticho. Samotná VR variácia slávnej produkcie od CCP Games mňa osobne veľmi nenadchla, ale uvedomujem si obrovskú základňu jej fanúšikov, ktorí možno až prehnane bránia niečo, čo im za určitých kompromisov dalo tisícky hodín online zábavy. EVE je v prípade PSVR už ale "out" a tak sa SONY potrebovalo trošku pohnúť o dom ďalej, ako sa vraví. Aj preto pomohli malému štúdiu WhiteMoon Dreams po finančnej stránke a oni im zato na oplátku vytvorili úplne novú IP. Zoznámte sa aj preto so sci-fi arkádou StarBlood Arena, ktorá pomocnými raketami pristála rovno na našom testovacom stole.

V tomto prípade sa Battleborn a Overwatch snažil niekto preniesť do stratosféry.

Klik pro zvětšení (StarBlood Arena - recenze)

Môžme začať rovno tou najdôležitejšou vecou, na ktorú sa vždy pýtajú potencionálni zákazníci novej VR hry. Verím, že aj vám pri testovaní akejkoľvek akčnej záležitosti vo virtuálnej realite sem tam prišlo jednoducho zle od žalúdka, a je teda logické, že nechcete utrácať peniaze za nejaký simulátor žalúdočných problémov a radšej uprednostníte menej drastickú zábavku. V prípade StarBlood Arena dvíham veľký varovný prst pre slabšie povahy a rovnako upozorňujem aj otrlých harcovníkov, ktorým nie je zle pri akejkoľvek adrenalínovej šialenosti, že v tomto prípade sa môžu pekne vytrestať. StarBlood Arena je totižto striktná online akcia až pre desať hráčov, v ktorej je vaším cieľom pomocou frenetického pohybu do strán a rôzneho arzenálu eliminovať všetkých súperov, čo najčastejšie to len bude možné a zároveň inkasovať minimum zásahov. Z toho musí byť každému jasné, že klasická reakcia tela, ktoré sleduje nejaký rýchly pohyb a zároveň sedí nehybne na gauči, prináša dosť nechutné reakcie. Mne osobne bolo viac ako zle a to teda parádne.

Fádne prostredie zložené z 12 máp, ktoré ako keby jedna mater mala.

Klik pro zvětšení (StarBlood Arena - recenze)

Menu je rozdelené na položky, ktoré u každej multiplayer akcie nesmú chýbať. Nájdete tu teda klasický deathmatch, ktorého variácia ponúka rozdelenie do teamov. Takisto sa môžete zúčastniť akéhosi vesmírneho futbalu, kde sa snažíte dopraviť špeciálnu loptu za chrbát protihráčov a celú ponuku možností ako sa zabávať uzatvára klasická Horda proti nájazdu mimozemšťanov. Dajme tomu, že by som prižmúril obe oči nad chabou ponukou menu bez akéhokoľvek originálneho nápadu, ktoré sme už zažili v iných hrách, avšak oveľa horšie je na tom stav online podpory a celkové technické zázemie. Nájsť nejakú rozumne poskladanú arénu a dokončiť ju v stanovenom čase je vec takmer nemožná a aj keď už padlo pár opravných balíčkov, nemyslím, že nejako zásadne zmenili nastatú situáciu. Ak sa vám ale už konečne podarí nájsť protihráčov a prípadne máte oceľový žalúdok či vás prestane baviť krátky singl postavený skôr na oboznámení sa s ovládaním, môžete sa celkom slušne namotať na vývojový systém odmien a možnosti v úpravách svojej lode nielen po vizuálnej stránke.

Umelecké stvárnenie všetkých pilotov je na slušnej úrovni.

Klik pro zvětšení (StarBlood Arena - recenze)

Všetko to pozitívum, kam určite neradím nudný soundtrack, sa ale krčí pred nechutným dopadom na vaše telo. Je samozrejme stále možné, že sa nájdu takí hráči, ktorým z tejto ďalšej VR akcie zle nebude. Ale obávam sa, že pôjde o mizivé percento vyrátané z nás všetkých. Nijako to nezachraňuje klasicky rozmazaná grafika ani stereotypné prostredie jednotlivých máp. StarBlood Arena je teda ďalším dôkazom faktu, že všetky kvalitné hry vytvorené pre súčasné VR zariadenia sa nijako nesnažia simulovať pohyb vo väčšej rýchlosti. Práve tam totiž pramení ona nevoľnosť a všetky tie problémy s touto vecou spojené.

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme společnosti Sony Czech.

Klik pro zvětšení (StarBlood Arena - recenze)

Recenzovaná verze: PS4 Pro (PSVR)

PC hry pro vás testujeme na sestavě LYNX

Klik pro zvětšení (StarBlood Arena - recenze)

SLABÉ
44%
CZECHGAMER
Ak u multiplayerovej hry nefunguje multiplayer, je niekde veľký problém

CGwillWin