akce
IEM Katowice 2017: O víťazoch sa rozhodne dnes !

IEM Katowice 2017: O víťazoch sa rozhodne dnes !
08:08, 05.03.2017

Posledný deň turnaja IEM Katowice 2017 je tu a cesta do finále nebola ľahká. V Counter-Strike: Global Offensive sa rozhodne medzi tímom Astralis a FaZe klanom, ktorí sa prebojovali cez tímy Heroic, či Immortals. V StarCrafte sú hráči ešte štyria.

Úplne plná Spodek aréna sledovala semifinálový zápas klanu FaZe a tímu Immortals - ktorí sa na svoj pick Inferno chytili a dokázali vyhrať prvé pištoľové kolo. Force-buy od FaZe a známy Nikov deagle však sen na tri ukradnuté kolá pochoval a FaZe tak rýchlo odpovedali. Taktiež získali prvý buy round a s winning streakom pokračovali až do stavu 7:1. Immortals vyvolaná taktická pauza zjavne pomohla a v prvej polovici si pripísali ďalších 5 kôl. V druhej polovici boj brazilčanov pokračoval, no na európsky mix nestačil a tí si pripísali prvú mapu po výsledku 16-9 na svoje konto. Druhou mapou bol pick FaZe - Mirage, kde taktiež prehrali prvé pištoľové kolo, no stav dokázali vyrovnať deaglami. Po niekoľkých vystriedaniach výhier jednotlivých kôl sa FaZe dostali do vedenia a postrážili si aj druhú mapu s výsledkom 16-10 - čím si zaistili miesto v dnešnom finále.

Klik pro zvětšení (IEM Katowice 2017: O víťazoch sa rozhodne dnes !)

Druhou BO3 sériou bol zápas Astralis proti tímu Heroic, ktorí odštartovali Train s veľkým náskokom 5-0. Astralis si po napadnutí Béčka pripísali prvé dva body a aj po troch kolách pre tím Heroic, dokázali za T-stranu polovicu ukončiť slušne - 7:8. Po skvelých výkonoch device-a a Xyp9x-a si v druhej polovici Astralis dokázali planty udržať so skvelým skóre 16-12. Druhou mapou bol Nuke, kde Astralis začali ako obyčajne útokom na plant A. Kým sa Heroic dokázali spamätať a pripísať si prvé dve kolá, Astralis viedli za T-stranu 5-0. Polovica skončila v prospech Astralis 12-3. V druhej polovici sme videli skvelé výmeny kôl do stavu 14-5, kde však Heroic pritlačili a rozdiel skóre zmenšili len na dve kolá - 14-12. Astralis však zahrali skvelé eco, tak ako aj kolo po ňom a ukončili mapu 16-12, čím sa stali druhými finalistami IEM Katowice 2017.

Klik pro zvětšení (IEM Katowice 2017: O víťazoch sa rozhodne dnes !)

V StarCrafte sme sa pozreli na štvrťfinále z ktorého postúpili po Best of 5 hráči : aLive, TY, Dark a Stats. V dnešnom semifinále sa rozhodne o finalistoch a neskôr aj o samotných víťazoch.

foto: hltv,org

DALŠÍ

CGwillWin