recenze
The Walking Dead A New Frontier

The Walking Dead A New Frontier - recenze
The Walking Dead A New Frontier - recenze
07:42, 12.02.2017

Hra nesoucí název snad nikomu neznámé fílmové série Walking Dead. Obecně nejsem fanouškem obdobných her, i když v minulosti tu bylo několik povedených titulů. Nicméně tato hra a její v řadě již třetí sezóna s podtitulem New Frontier se nám nyní naskytla a tak by byl hřích nekouknout se jí na zoubek.

Musím se přiznat, že předchozí sezóny jsem nehrál a tak mi zjevně několik detailů uniklo. Pro ty z vás, kteří měli tu čest zahrát si předchozí sezóny, bude herní zážitek mnohem více umocněn právě spojitostí a znovuuvedením jedné z ikonických postav (dobrá malý úkol z historie hry jsem si udělal). Hra je rozdělena do pěti epizod, z nichž pouze dvě byly přístupny v době psaní recenze.

Klik pro zvětšení (The Walking Dead A New Frontier - recenze)

Javiére, Javiére…

Hlavním hrdinou této hry je hispánský mladík jménem Javier, který je bývalým profesionálním baseballistou. Ten cestuje s Kate, ženou svého bratra mrtvého bratra a jeho dvěma dětmi, Gabem a Marianou. Jak to tak bývá, celá země je zamořená nemrtvými zombie, které se celé třepou na to, aby si mohli dát rare stake… vlastně rare vás. Naše malá partička při svém putování již notně potřebuje doplnit zásoby a udělá si zastávku u jakéhosi vrakoviště.

Poutavý příběh z konce světa, kde není místo na nerzhodnost a kde se občas struna emocí dokáže pěkně napnout

Pro nadšence této série je tu ikonické shledání s Clementaine, která by měla prolínat celým dějem. V prvních dvou epizodách spíše hraje dodatečný charakter, avšak budete se moci ujmout i její postavy v jednom z flashbacků. Ty ostatně doplňují a prohlubují příběh jednotlivých postav o jejich minulost a i zde bude čistě na vás, jak se v určitých situacích zachováte.

Klik pro zvětšení (The Walking Dead A New Frontier - recenze)

Chytne a nepustí…

Jelikož je hra telltale, většinu času tak reagujete na skriptované sekvence, ve kterých dostáváte občas možnosti, jakým směrem budete rozvíjet konverzaci. Tyto možnosti jsou někdy méně, někdy více důležité a ovlivňují nejen příběh, ale samozřejmě také charaktery, se kterými vedete interakci. Ale nebojte se, že byste jen seděli jako zombie a občas odklikli nějaký ten rozhovor. I zde totiž dostane možnost jistého pohybu a průzkumu okolí. To je většinou poměrně omezeno a logické úkoly jsou velmi jednoduché, případné zabíjení zombie potvor vám také nedá moc zabrat. Stačí rychle reagovat na klávesy, které se vám objeví na obrazovce, a vyváznete se zdravou kůží.Přiznám se, že se jedná o žánr, kterým jsem byl více či méně nepolíben. O to větší překvapení pro mne bylo, jak jednoduše dokážete zapomenou na čas a vnořit se do příběhu. Prostředí a grafika v New Frontier je poutavá a rozhodně dodává světu tu správnou atmosféru, nemluvě jednotlivých postavách a emocích, které by nejedno citlivější oko nenechali suché.

Závěr s pokračováním….

Jelikož ještě zdaleka nám tato sezóna nekončí a ještě více jak polovina je před námi, je těžké dávat hodnocení. Nicméně pokud jste nováčky u této hry jako já, zbývá mi jen soudit dle dosavadního dojmu. Ten je úžasný. Nestává se často, aby mne něco nadchlo takovým způsobem, jako právě třetí sezóna Walking Dead. Osobně se nemůžu dočkat na další epizody a pokud si udrží minimálně tu samou úroveň, jako současné dvě dostupné, máme před sebou napínavý příběh, který vás připoutá k židli na hodně dlouho. Nejen, že budete chtít vědět, co se stane na konci, ale také vyzkoušet jiné reakce na dané situace a jak ovlivní celý příběh. Tuto hru by si neměl nikdo nechat ujít. Úchvatný počin z dílen Telltale Games

SKVĚLÉ
80%
CZECHGAMER
Jedinečně pojatý příběh, ke kterému se budete rádi vracet. Škoda jen zldlouhavého čekání na další epizody, ale kvalita se mu nedá upřít.

Za poskytnutí hry k recenzi děkujeme Telltale Games

Klik pro zvětšení (The Walking Dead A New Frontier - recenze)


CGwillWin