recenze
Carnival Games VR

Carnival Games VR - recenze
Carnival Games VR - recenze
07:48, 04.11.2016

Karneval je pojem, ktorý v našich končinách na rozdiel od západu asi nevyvoláva až takú vlnu nostalgických spomienok na detstvo (v našom pojatí sa jedná o trocha iný spôsob zábavy a to konkrétne s maskou na tvári). V podstate ide o súčasť atrakcií v zábavných parkoch či na charitatívnych akciách, ktoré majú primárne zabaviť nielen deti ale aj dospelých a to sériou rôznych minihier odkazujúcich často na postreh a zručnosť. Vo svete videohier sa akási parafráza na reálne karnevaly objavila naposledy pred desiatimi rokmi, vtedy ešte pod firmou Global Star Software, a žala celkom slušný úspech vďaka popularite konzole Nintendo Wii, pre ktorú bola exkluzívne uspôsobená. Málokto však tuší, že spomínanú spoločnosť Global Star Software svojho času pohltilo 2K a práve pod ním sa po rokoch stagnácie vracia tento virtuálny karneval na scénu, a to exkluzívne pre VR helmy vrátane Playstation VR.

Vitajte vo svete, kde vás natiahnu aj o tú poslednú mincu.

Klik pro zvětšení (Carnival Games VR - recenze)

Kto mal tú česť užiť si túto kolekciu už v spomínanej Wii verzii sa bude v tomto prípade cítiť ako po zásahu déjà vu blesku. Po nasadení PSVR na hlavu sa vám pred tvárou zjaví známy maskot tejto značky a prekvapivo to nie je cigáň s náušnicou v uchu, ktorý by sa vás snažil okradnúť o všetko, čo máte v peňaženke. Ide o sympatického panáčika v klobúku, čo vám súhrnne vysvetlí ako to v jeho parku vlastne chodí. Ukáže vám štyri vchody do rôznych svetov plných hier a zábavy, z čoho len jeden bude prístupný hneď na štarte. Všetky ostatné sa otvoria len na základe toho ako vás hranie Carnival Games VR bude baviť. Interakcia je možná striktne vďaka Move ovládačom a tak bez nich o kúpe ani nemusíte uvažovať.

U väčšiny atrakcií sa Move správa slušne a správne kopíruje vaše pohyby.

Klik pro zvětšení (Carnival Games VR - recenze)

Nebudem tu vypisovať všetky drevené búdy, do ktorých môžete strčiť nos, a tak spomeniem len tie základné, ktoré by vás mohli osloviť už z obrázkov medzi textom. Prvú várku reprezentuje klasické hádzanie loptičkami do prázdnych fliaš v pozadí, ktoré hneď od úvodu pekne načrtne fungovanie dua Move zariadení. Na moje prekvapenie (až na jednu či dve minihry) všetko šľape tak ako má a nemal som počas tých pár hodín testovania väčšie problémy si užívať jednotlivé atrakcie. Mojím favoritom sa stalo hádzanie krúžkov na sadu kolíkov, ktoré sa postupne prepadali pod zem, podľa toho aké hodnoty som triafal. U tejto arkády som sa osobne asi zasekol najviac a neodišiel som od nej až pokiaľ sa moje meno neobjavilo v top trojke online hráčov z celého sveta. Viete si asi predstaviť moju radosť, keď som si po zaslúženej výhre utrhol obrovský kus odmeny v podobe výherných tiketov.

Každá sekcia atrakcií má svoj stánok s hračkami, ktoré môžete získať za menšie ale aj väčšie sumy tiketov.

Klik pro zvětšení (Carnival Games VR - recenze)

Bol som prekvapený z grafickej stránky a jej vysokej kvality, ktorá sa mi rozprestrela pred očami. Konečne som nemusel pracne zaostrovať zrak ako na vysypané lečo a príjemne som sa sústredil na hrateľnosť. Tá je logicky obmedzená na opakovanie toho istého stále dookola, keďže akonáhle odomknete všetky atrakcie (bude vám to trvať maximálne hodinku), musíte sa už len sústrediť na prípadné zlepšovanie v nich (dosiahnuť maximálny počet hviezd) alebo pokupovať čo najviac hračiek zo stánkov naokolo. Tento cieľ nie je nejako extra inšpirujúci, keďže kúpené predmety si môžete tak maximálne prezrieť v rukách a hodiť za seba bez hlbšieho zmyslu a využitia. Autorom chválim fungovanie ovládačov u všetkých atrakcií okrem hodu šipkami na balóniky, tu to evidentne nedotiahli do úspešného konca.

Cenovka cca 20 Eur a zábava na hodinku, to je už tak nejak klišé launch hier pre PSVR.

Klik pro zvětšení (Carnival Games VR - recenze)

Carnival Games VR môžeme zaradiť pokojne medzi priemerné arkády, ktoré zabavia síce krátko, ale môžete ich s úspechom použiť na prezentáciu vašej novej hračky za 400 Eur. Pre menších je to priam ideálna zábava a možno aj tréning svalstva (hod basketbalovou loptou do koša na čas vám pekne rozhýbe končatiny) či cibrenie reflexov. Určite zamrzí aj akákoľvek absencia multiplayeru, ktorý by mohol čas strávený s hrou natiahnuť o kus ďalej. Pre dospelejšiu sekciu asi aj preto odporúčam skôr nami recenzovaný Job Simulator: The 2050 Archives, v ktorom sa môžete podstatne viac odviazať.

Za poskytnutí hry děkujeme společnosti Cenega

Klik pro zvětšení (Carnival Games VR - recenze)

Recenzovaná verzia: PS4 (VR)
DOBRÉ
60%
CZECHGAMER
Klasická zbierka minihier s prekvapivo fungujúcim ovládaním.

CGwillWin