SEGA spomenula VR v súvislosti s Alien: Isolation

SEGA spomenula VR v súvislosti s Alien: Isolation
12:59, 20.09.2016

Ono sa to možno nezdá ale vydarená a atmosférou nabitá FPS-ka Alien: Isolation má už dnes takmer dva roky, od dňa čo vystrašila nejedného hráča po celom svete. Spoločnosť SEGA sa v súčasnosti zoznamuje s nastupujúcim trendom virtuálnej reality a skúšajú zároveň realizovať niekoľko nápadov ako prepojiť svoje staršie hry s touto technológiou, tak aby to bolo prospešné pre obe strany. Prezident Európskej pobočky firmy SEGA Jurgen Post, sa v rozsiahlom interview pre MCVUK rozrozprával na túto tému a naznačil nasledujúce.

"VR sa v našom podniku úspešne udomácnila. Máme veľa VR súprav v kancelárii a ľudia sa s ňou zoznamujú a aj keď sme zatiaľ nič oficiálne nové v tomto smere neoznámili, sme veľmi blízko k tomu aby sa to zmenilo. Pred rokmi sme vytvorili demo verziu hry Alien: Isolation pre Oculus Rift, celé to bolo krvavo desivé a tak nevidím problém v tom aby sme sa ku tomu nemohli aktuálne vrátiť. VR verzie hier môžu nejaký ten čas ešte trvať vrámci prípravy, ale začneme ich uvoľňovať akonáhle nastane tá pravá doba. "

Hororový žáner je presne tá cesta, ktorá by z VR periférií mohla spraviť to správne zázemie aj u konzumenta, čo už naznačili rôzne skúšobné verzie ešte nevydaných hier. Uvidíme či sa SEGA pridá a skúsi preniesť značku Alien aj do tohto segmentu budúcnosti.


DALŠÍ

CGwillWin