recenze
Hitman - Episode 4: Bangkok

Hitman - Episode 4: Bangkok - recenze
Hitman - Episode 4: Bangkok - recenze
08:00, 18.08.2016

Keď sa už zdalo, že si agent 47 vyberie počas leta dovolenku a hráči si tak budú musieť vystačiť s bonusovou epizódou, obavila sa správa o vydaní plnohodnotnej novej lokality. Ak sledujete dianie okolo nového Hitmana, určite vám neuniklo, že ďalšou destináciou má byť Thajsko. Trochu mi chýbajú časy starších dielov, keď sme nevedeli, kam nás zavedie príbeh a nechali sme sa prekvapovať novými atraktívnymi miestami. Inak si však stále stojím za tým, že aj v roku 2016 má plešatý agent stále čo ponúknuť.Recenzovať hru ako táto po častiach je do istej miery nevďačné, no dáva to zmysel. Každá totiž prináša nový obsah v podobe pieskoviska, kde sa dá do sýtosti vyhrať. Toho obsahu je pritom oveľa viac, keďže môžete sami neustále vytvárať nové ciele, zúčastňovať sa misií vytvorených komunitou, či raz za čas pokúsiť šťastie v exkluzívnom obsahu nazvanom Elusive Targets Posudzovať Hitmana iba podľa jednotlivých epizód teda rozhodne nejde, o to viac, že nie každému nový obchodný model naozaj sedí. Ani predajnosť nakoniec nedosahuje čísla, aké by si Square Enix prial, no v IO Interactive sa nechali počuť, že by radi vytvorili aspoň dve ďalšie sezóny. Uvidíme, či im to vôbec vyjde.

Klik pro zvětšení (Hitman - Episode 4: Bangkok - recenze)

Venujme sa ale prítomnosti odohrávajúcej sa tentokrát v rekreačnom stredisku Himmapan. Miesto bublinkového kúpeľa a šampanského však elitnú mašinu na zabíjanie čaká nová úloha. Tou je zniesť zo sveta frontmana indie skupiny The Class, Jordana Crossa, svojho času namočeného do škandálu a podozrivého zo smrti svojej bývalej priateľky. Rocková hviezda sa z toho vďaka svojmu vplyvu vysekala, no otec zosnulej odmietol veriť, že išlo o nehodu. Okrem Crossa má spočítané dni aj ich rodinný právnik Ken Morgan. S výnimkou bonusovej misie The Icon bolo teda znovu dodržané pravidlo o dvoch cieľoch.

Klik pro zvětšení (Hitman - Episode 4: Bangkok - recenze)

Po Sapienze a Marrakeshi, je Bangkok predsa len určitým krokom späť. Preč je totiž relatívne otvorená mapa plná rôznorodých lokácií. Zo sľubovaného Thajska toho veľa neuvidíte, nakoľko všetko podstatné sa odohráva výhradne v Himmapane a jeho blízkosti. Nová mapa skrátka pripomína ďaleko viac úvodný Paríž a neposkytuje až tak unikátny zážitok ako predchádzajúce dve, kde ste sa mohli viac zoznámiť s okolím. V čom však vývojári naďalej nezlyhávajú je, že vedia zaplniť celú oblasť naozaj zábavným obsahom.

Klik pro zvětšení (Hitman - Episode 4: Bangkok - recenze)

Nepochybným osviežením je už sústredenie sa na hudobný biznis. IO Interactive aj tentoraz pripravili viacero originálnych spôsobov, ako dokončiť kontrakt, a to hlavne, čo sa týka samotného Crossa. Ale nerád by som vás pripravil o moment prekvapenia, takže ich nebudem menovať. Pokiaľ patríte k tým, čo hrajú s vypnutými ukazovateľmi a všetko si chcú objaviť sami, asi by ste to ani neocenili. Prieskum hotela so sebou každopádne prináša patrične uspokojujúci zážitok a nejde si nevšimnúť, koľko práce bolo venovanej aj najmenším detailom. Vzťahy medzi jednotlivými skupinami sú znova maximálne prirodzené a každá sa k vám správa presne podľa toho, za čo vás považuje. Ak ste napríklad v svojom klasickom obleku turistu a len tak si vyjdete z izby ozbrojený otváračom na listy, povedzme, že vám bude pekne horúco.

Klik pro zvětšení (Hitman - Episode 4: Bangkok - recenze)

Pomaly sme sa prehupli za polovicu a i napriek niektorým nedostatkom u mňa prevláda výrazná spokojnosť. Možno sa vo mne prejavuje fanúšik tejto série, ale rozlohy jednotlivých levelov plné rôznych prevlekov a originálnych možností likvidácie ma vedia zakaždým zabaviť. Záverečná cut-scéna tohto dielu naviac sľubuje zaujímavé dianie a o niečo väčší dôraz na hlavný príbeh smerom k záveru taktiež beriem ako plus. Už teraz som úprimne zvedavý, či sa niekedy dočkáme i ďalších sérií, pretože predajnosť skutočne neatakuje žiadne rekordy. Možno je to dané tým, že väčšina hráčov stále čaká na vydanie kompletnej edície, čo by bol ten lepší prípad. Ak by sa totiž náhodou malo jednať o labutiu pieseň ikonickej postavy s čiarovým kódom na hlave, asi by ma to mrzelo.

Za poskytnutie hry na recenziu ďakujeme spoločnosti Cenega

Klik pro zvětšení (Hitman - Episode 4: Bangkok - recenze)

Recenzovaná verzia: PC
SKVĚLÉ
80%
CZECHGAMER
I keď samotná mapa nedosahuje komplexnosť predchádzajúcich dvoch, o sklamaní určite nejde hovoriť. Hitman znova preukázal svoju všestrannosť, nakoľko dokázal uspieť aj v náročnom hudobnom biznise. Ako dopadne jeho cesta do Ameriky?

CGwillWin