Seriál Stranger Things musíte vidieť

Seriál Stranger Things musíte vidieť
11:19, 22.07.2016

Nie že by sa z našej stránky stala nejaká fundovaná filmotéka s chuťou vám tlačiť do hlavy naše obľúbené seriály či filmy, avšak ak navštevujete náš web pravidelne, logicky z toho usudzujem že máte radi video hry. No a práve tohtoročný seriálový hit menom Strange Things sa okolo kultových video hier točí a navyše prikladá jednu lyžicu hutnej atmosféry a odkazov, na naše a vaše detstvo, za druhou.

Klik pro zvětšení (Seriál Stranger Things musíte vidieť)

Spoločnosť NETFLIX tak trocha nečakanie a v tichosti hodila do éteru tento osem dielny príbeh o tajomnom a malom mestečku v štáte Indiana, v ktorom sa udeje zopár nevysvetliteľných udalostí na pozadí rokov osemdesiatych. Medzi hlavný a nosný prvok príbehu, bez toho aby som sa vám snažil prezradiť zásadné prvky deja, je fakt že samotné mestečko sa stane bránou do akejsi temnej dimenzie jeho zrkadlového obrazu. Na jednej strane je teda malebný kraj plný slnka a smejúcich sa detí no a na strane druhej temný odraz tejto idyly plný hnusu a nebezpečenstva. Prvé čo ma napadlo pri sledovaní úvodných dielov Stranger Things bola séria Silent Hill, a po menšom pátraní sa ukázalo že nie som jediný kto má tento pocit.

Klik pro zvětšení (Seriál Stranger Things musíte vidieť)

Seriál je doslova prešpikovaný odkazmi na kultové filmy ako The Thing od Carpentera či Evil Dead. Jeho hudobná kulisa je poskladaná s elektrizujúcich zvukov nepodobných soundtracku z "Temného kopca" a samotné zlo, ktoré v seriály unáša a terorizuje bezbranných občanov mestečka, ako keby z oka vypadlo fantázii autorov v Konami. Všetko je to podporené úžasnými hereckými výkonmi a do detailu prepracovaným scenárom, kde po skončení chcete všetko vidieť znova. Prvá séria teda ohromila a mňa osobne vrátila späť do časov kedy som sa po nociach triasol u hry Silent Hill 2. Ak vás toto odporúčanie aspoň jemne nahlodalo, tak nieje nič jednoduchšie než sa pustiť do sledovania tohto skvostu. Príjemnú a ničím nerušenú večernú pohodu.


DALŠÍ

CGwillWin