recenze
Lego Star Wars: The Force Awakens

Lego Star Wars: The Force Awakens - recenze
Lego Star Wars: The Force Awakens - recenze
13:59, 27.07.2016
Také to bla bla bla na úvod

Lego hry... poviem vám to na rovinu, je ich dosť ale stále nás bavia? Vydaním nového dielu z podtitulom Lego Star Wars: The Force Awakens ste práve dostali odpoveď. Áno, Lego hry nás stále bavia a stále sa predávajú, ba čo viac, každý diel prináša drobné vylepšenie a ani nový diel sa nevyhol novinkám. Čo prinášajú? Podarili sa? Bavili nás? To sa dozviete v nasledujúcich riadkoch.Lego hra, ako každá iná je určená mladšiemu publiku, každopádne v tichosti priznávam, že si každý diel užívam, taktiež ale musím zdôrazniť, že sa dostavuje aj mierny stereotyp, ktorý asi k tomuto žánru patrí. Je potreba sa hlavne zamyslieť nad tým, komu je hra určená a to sú predovšetkým deti. A čo na to deti? Deti nám na nejaký stereotyp jednoducho kašlú a myslím si, že je aj záujmom vývojárov aby hru držali neustále dostupnú práve pre toto publikum. Jednoduché ovládanie, jednoduché hádanky, ktoré ale vašu ratolesť donútia pri hraní zapojiť šedú kôru spestrujú vyváženú akčnú hrateľnosť.

Novinky?

Áno, Lego Star Wars: The Force Awakens sa dočkalo zopár noviniek a musím uznať, že pomerne zaujímavých a osviežujúcich. Jednou z noviniek je napríklad výber miesta pre stavbu z lega, samozrejme je tento výber obmedzený miestom a predefinovanými stavbami ale práve takéto drobnosti posúvajú každý diel série lego ďalej a ďalej.

Klik pro zvětšení (Lego Star Wars: The Force Awakens - recenze)

Ako to v praxi funguje? Rozmlátite zopár bedničiek, tak ako v minulých dieloch, a dostavíte sa na určené miesto, kde lego kocky poskakujú. Tu ale nastáva zmena, za pomoci ľavej páčky máte na výber z 2-3 možností stavieb, ktoré postavíte. Fajn je, že vami postavené stavby je možné zničiť a prestavať ich na ďalšie výtvory. Rozhodne skvelá novinka, ktorá hre dáva viac možností hrateľnosti.

Klik pro zvětšení (Lego Star Wars: The Force Awakens - recenze)

Druhou, efektnejšou novinkou je akýsi cover systém, počujete správne. Po vzore fenoménu cover strieľačiek prevzal titul Star Wars: The Force Awakens tento hrateľnostný prvok a je pomerne fajn. Prirovnanie pomerne fajn vám znie asi, ako keď poviete o nejakej kočke, ktorú ste včera videli bez podprsenky, že bola pomerne fajn – to znamená, že účel to splnilo ale jednoducho tomu niečo chýbalo. Presne, tak to je aj so slávnym cover systémom v najnovšej lego hre.

Pustiť korunu?

Hovorím prečo nie, ak ste milovníkom fenoménu Star Wars, máte radi stavebnicu lego alebo máte doma ratolesť, ktorá lační po opakovaní vašej obľúbenej činnosti myslím si, že neexistuje lepšia hra, respektíve séria. Hra zaujme na mnoho hodín, vypadá krásne a ak vás baví zbieranie všemožných prkotín aby ste si odomkli ďalšie šialené postavičky, tak táto hra je práve pre vás. Jediné negatívum, ktoré na lego hrách vidím je pomerne prestrelená cena ale ak ste ochotní hrať staršie diely a v túto chvíľu by vám nevadilo zahrať si napríklad skvelý Lego Jurský Park určite budete aj tak nadšení, hra vám nikde neutečie.

Za poskytnutí hry děkujeme společnosti Cenega

Klik pro zvětšení (Lego Star Wars: The Force Awakens - recenze)

Recenzovaná verzia: PS4
SKVĚLÉ
80%
CZECHGAMER
Po skvelom Jurskom Parku prichádza ďalší titul, ktorý sa inšpiruje filmovou ságou. Ako dopadol? Skvele!

CGwillWin