recenze
Flame Over

Flame Over - recenze
Flame Over - recenze
08:50, 09.03.2016

Studio Laughing Jackal v loňském roce vydalo poměrně zajímavý hasičský titul na PS Vita s názvem Flame Over. Dnes se společně podíváme na to, jak se povedla konverze na PS4.

Klik pro zvětšení (Flame Over - recenze)

Hasím, hasíš, hasíme

Pro ty, kteří hru na Vitě nehráli, připomeňme, že se zhostíte role hasiče Blazea Carrutherse, jehož úkolem je bojovat s plameny v hlavním městě Velké Británie.

Hra je typickým zástupcem žánru twin-stick arkád. Se svým hasičem se budete potloukat celkem ve čtyřech lokacích – kanceláře, laboratoř, mimo jiné v laboratořích či továrnách. Vaším úkolem bude zdolat celkem šestnáct misí, z nichž každá bude vyžadovat mírně odlišný přístup vzhledem k okolnostem a povaze samotného požáru.

Klik pro zvětšení (Flame Over - recenze)

Plameny jsou zákeřné

Zatímco spousta hráčů si u původní verze stěžovala na vysokou obtížnost, PS4 verze je na tom o něco přívětivěji. Minimálně si na úvod můžete vyzkoušet povedený tutorial, který vás provede všemi situacemi, které posléze budete již sami řešit “naostro”.

V první ostré misi dostanete k dispozici 5 minut na uhašení všech plamenů. To samo o sobě zní poměrně snadno, nicméně je nutné během mise I plnit spoustu vedlejších úkolů, jako je například záchrana lidí či domácích mazlíčků. Tyto activity vás dokáží řádně zbrzdit v postupu, to mi věřte. Na druhou stranu, za zachráněného občana dostanete minute k dobru, tudíž je dobré tuto činnost nepodcenit.

Klik pro zvětšení (Flame Over - recenze)

Hlavní je to nehrotit

Důležité je si uvědomit, že většina neúspěchů pramení z nedostatečné přípravy. Před každým vstupem do hořící místnosti je totiž nutné pečlivě postup naplánovat. Zjistit si, kde se nachází pojistková skříň či kde se nachází uvězněné osoby bude k nezaplacení. Hraní dosti oživují i odemykatelná vyylepšení vašeho vybavení, které vám obtížnost take dokáží alespoň o troche snížit. Nicméně v dalších fázích hry je nutné být opět obezřetný.

Klik pro zvětšení (Flame Over - recenze)

Závislost

Hratelnost titulu Flame Over je prostě téměř geniální. I když jsem ze začátku nedával skoro žádnou misi a neustále jsem bojoval s pocitem, že “teď už tu hru fakt smažu”, nešlo to. Zkoušet to stále znovu a znovu, to je to, co vás hra nutí. Navíc hlavní je, že je to pořád zábavné. Jakmile získáte patřičný grif v ovládání hadice (případně vodních bomb nebo hasičáku) a kamery, stanete se tím pravým krotitelem ohňů. K dispozici je vám i mapa daného objektu, která také napomůže v orientaci. Hlavní je se nevzdávat, odměnou vám bude vždy uspokojující pocit úspěšně dokončené mise.

Hra jako taková se celkově dost vydařila a nikdy bych nevěřil, že mě tak pohltí. Takže, svatý Floriáne, stůj při nás a my jdeme hasit!

Za poskytnutí hry na recenzi děkujeme SONY

Recenzovaná verze: PlayStation 4

Klik pro zvětšení (Flame Over - recenze)

SKVĚLÉ
85%
CZECHGAMER
Hledáte pořádnou výzvu a jako malé špunty vás bavilo zakládat a hasit ohníčky? Flame Over je titul přesně pro vás!

CGwillWin