recenze
Mighty Gunvolt

Mighty Gunvolt - recenze
Mighty Gunvolt - recenze
06:58, 21.08.2015

Japonské štúdio Inti Creates by hráči po celom svete mohli poznať ako autorov slávnej série Mega Man s podtitulom Zero. Ich produkcia sa striktne zameriava na klasické 2D akcie z čias, kedy sme po kapsách hľadali mince a s bezstarostným úsmevom nimi kŕmili vietnamské automaty s licenciou u rómskeho podnikavca s kolotočmi. Inak tomu nie je ani s hrou Mighty Gunvolt pre systém Nintendo 3DS, ktorá sa po dlhom roku a US vydaniu konečne doškriabala k brehom Európy v digitálnej forme. Práve tá jej pasuje najviac, keďže sa jedná o krátku ale pomerne slušnú a vydarenú poctu celej série Mega Man a nielen tej.

"Mega Man je zlo! Zlo! Zlooooooooo!"

Klik pro zvětšení (Mighty Gunvolt - recenze)

Aby som citoval jeden komentár môjho dôverníka zo sociálnej siete: "Mega Man je zlo!" V tomto duchu náročnosti týchto hier sa vlastne nesie aj Mighty Gunvolt, aj keď by sa dalo povedať, že nedosahuje až takej miery frustrácie a pomáha si aj nejakým tým moderným prvokom, ako je možnosť trvale uložiť pozíciu. Po stránke technickej a grafiky ako takej stále ostávame v zlatých deväťdesiatych rokoch. U tejto arkády s jednoduchým ovládaním sa stretnete s ponukou troch hlavných charakterov. Všetci sú už dobre známi z dua hier Gal*Gun a Mighty No. 9. s tým rozdielom, že sa jedná o spin-off k pomerne obsiahlejšej Azure Striker Gunvolt z minulého roka. Dosť bolo ale názvov niečoho, čo vám pravdepodobne aj tak nič nevraví a poďme už priamo do hry.

Klik pro zvětšení (Mighty Gunvolt - recenze)

V nej si teda strihnete úlohu superhrdinov s cieľom pokorenia piatich úhlavných nepriateľov nielen vás ale aj celej planéty. Ak si nebudete ochotne priplácať za DLC, aby ste sa dočkali nových úrovní, primárne vás čaká porcia štyroch úrovní, kde každá ponúka rozličné variácie cestičiek ako postupovať vpred. Práve tento aspekt hry je priamo naviazaný na schopnosti hlavných postáv. Jedna dokáže na pár sekúnd letieť rovnou linkou a zároveň si podmaniť protivníka mágiou do takej miery, že za ňu bojuje a to bez odvrávania. Druhá postava je potom schopná efektného šmyku, čím sa dostane na komplikované podlažia k sladkej odmene a to, čo dokáže tretí charakter, tak nato už prídete aj bez mojej pomoci, ak vás hra zaujme nielen z môjho výpravného textu ale samozrejme aj z obrázkov medzi ním.

Klik pro zvětšení (Mighty Gunvolt - recenze)

Ako som už spomenul, Mighty Gunvolt je o niečo menej náročnejší než celá IP Mega Man, avšak stále dokáže potrápiť aj veľkých harcovníkov. Umierať sa bude a zo začiatku viac ako by ste spočítali na prstoch oboch rúk. Samotný gameplay sa síce sústredí na jednoduché likvidovanie opakujúcich sa nepriateľov, ale akonáhle zaparkujete svoje pixelové pozadie pred finálnym bossom, začne to pravé peklo. Každý jeden milimeter, už tak malej obrazovky u handheldu 3DS, môže znamenať stratu dôležitej energie a v konečnom súčte aj nepríjemnú smrť. Skúsenosti vás teda prevedú opakovane tými istými levelami, až sa z hrania Mighty Gunvolt stane výzva v love na body. Tie je možné násobiť pomocou zbierania špeciálnych diamantov, ale pointa v tomto prípade závisí od vašej schopnosti prežiť. Výhoda u systému, na ktorom hra beží, je v dotykovej obrazovke, na ktorej sa vám neustále zobrazuje schéma ovládania a ponuka schopností daných postáv. Po hudobnej stránke nemám čo vytknúť, keďže sa tu jedná o guláš ostrých tónov v akčnom 8bit tempe, ktoré nezaujmú ale ani neurazia.

Klik pro zvětšení (Mighty Gunvolt - recenze)

Za poskytnutie hry na recenziu ďakujeme spoločnosti ConQuest entertainment a.s.

Klik pro zvětšení (Mighty Gunvolt - recenze)

Recenzovaná verzia: Nintendo 3DS

DOBRÉ
65%
CZECHGAMER
Sladká ale krátka spomienka na staré dobré časy.

CGwillWin