recenze
Game of Thrones: The Sword in the Darkness

Game of Thrones: The Sword in the Darkness
Game of Thrones: The Sword in the Darkness
17:15, 03.04.2015

Najradšej by som si zahral celú epizodickú sériu Game of Thrones naraz po vydaní šiestej epizódy. Rozkúzkovať svoje hry má Telltale pod palcom a darí sa mu to. Len by to chcelo hrať jednotlivé epizódy s maximálne mesačnou prestávkou, ideálne však s týždennou. Tak ako je o pri seriály.

Meč v temnote, ale hra rozhodne nie

Jednotlivé epizódy síce majú na začiatku vždy ukázané to hlavné čo sa udialo predtým, avšak to nestačí aby sme sa do hry vedeli vžiť a úprimne som dosť pozabúdal ako som sa predtým rozhodol. Každá jedná epizóda ma približne dvojhodinovú hernú dobu a stojí tak 5 €. Čo sa mi nezdá tak veľa a malo by to byť zohľadnené aj vo verdikte.

Adaptovať knižnú sériu do takejto podoby a s tak brilantným rozprávaním je kus výbornej práce.
Viac než dobrú hernú sériu, robí Telltale vynikajúci biznis. S prihliadnutím na fakt, že ich adventúry sú bez vážnejších chýb. Cena epizódy je teda v pohode, navyše všetky hry dokopy vyjdú na 20 € čo je ešte lepšia voľba.

Klik pro zvětšení (Game of Thrones: The Sword in the Darkness)

Tentoraz príbeh pokračuje ako inak so všetkými dosiaľ videnými charaktermi. Uvidíme však aj nové a jedna z nich nevie rozprávať. Tou je drak Drogon. ten čierny a najnebezpečnejší. Druhou je postava Daenerys Targaryen - kráľovná bojovníčka (skoro ako princezná Xena). Dokonca sa dabingu ujala Emilia Clarke - predstaviteľka zo seriálu. Čiže aj tu platí to, že všetky známe postavy dabujú známy herci a to na profesionálnej úrovni.

Klik pro zvětšení (Game of Thrones: The Sword in the Darkness)

Príbeh sa odohráva z pohľadu rodu Forrester. Podobne ako v knihách je vždy jedna kapitola v rukách iného hrdinu. Tentokrát je ich rod na pokraji síl a hlavné udalosti sa dejú buď v kráľovom prístavisku, alebo v roli strážcov severu. Hráč zažije aj slávnostnú prísahu, čo je taký menší obrad.

Klik pro zvětšení (Game of Thrones: The Sword in the Darkness)

Inak je na tom príbeh tradične rozprávaný a väčšinu šancu iba s rozvahou volíte podľa vás správne voľby v dialógoch. Sem-tam sa naskytne quick-time event, ale nie tak aby to bolo rušivé. Samotné chodenie po mape je v tejto epizóde úplne minimálne a hlavné jadro spočíva v príbehu - ktorý sa teraz vyvíja ozaj vážnym spôsobom a konečne sa dostávame k hlavnému jadru a zlomu. Skutočne sa už neviem dočkať ďalšieho dielu.

Klik pro zvětšení (Game of Thrones: The Sword in the Darkness)

To čo sa podarilo autorom tejto hernej série je čosi úžasné. Adaptovať knižnú sériu do takejto podoby a s tak brilantným rozprávaním je kus výbornej práce. Do toho pridajme zložku grafiky, kedy sa postavy podobajú na svojich seriálových hercov. V skratke tu do seba všetko zapadá a ak sa nájde nejaký kritik, tak ok, môže mať svoj názor, ale titul svoje nesporné kvality má bez debaty.

K mínusom tejto epizódy bol problém s dabingom, kedy sa pár razí stalo, že postavy zopakovali viackrát jednu vetu. Som presvedčený, že sa jedná o chybu, ktorú ihneď opravia.

Klik pro zvětšení (Game of Thrones: The Sword in the Darkness)

K iným neduhom prakticky nedochádza a nemôžem dať teda nižšiu známku než ktorú vidíte vo verdikte. Game od Thrones od Telltale Games robí značke česť!

Recenzovaná platforma: PC
SKVĚLÉ
85%
CZECHGAMER
Meč v temnote je epizóda na ktorú mnohí čakali. Konečne sa dejú vážne a zlomové udalosti!

CGwillWin