Cesty Hidea Kojimy a Konami se brzy rozejdou

Cesty Hidea Kojimy a Konami se brzy rozejdou
11:24, 20.03.2015

Původně to celé začalo jako taková malá záhada - to když z oficiální stránky série Metal Gear Solid zmizelo to obligátní "A Hideo Kojima Game" a logo společnosti Kojima Productions. Pochopitelně se takřka okamžitě vyrojila spousta spekulací, co se vlastně děje, což ještě umocnilo přejmenování Los Angeleského studia Kojimy na Konami Los Angeles Studio. Jak se brzy ukázalo, slavný japonský vývojář skutečně brzy od Konami odejde.

Vše trochu blíže objasnil tajný zdroj serveru GameSpot. Podle něj došlo k velkému rozkolu mezi oběma společnostmi. Situace dokonce zašla tak daleko, že jsou odstraňovány loga Kojima Productions ze všech materiálů k MGS, nenajdete je ani na oficiálním Twitteru, webové stránce a podobně. Vedení Kojima Productions byl prý omezen přístup k firemnímu internetu, emailům, telefonu a vývojáři také mají daleko méně příležitostí účastnit se propagace Metal Gear Solid 5: The Phantom Pain. Dokonce byl změněn i jejich status, kdy již nejsou vedeni coby stálí zaměstnanci, ale externisté (chcete-li dodavatelé).

"Až dokončíme MGS5, pan Kojima a vyšší management odejdou z Konami. Jejich kontrakt prý vyprší v prosinci. Pan Kojima však na týmové schůzce týmu vysvětlil, že chce, abychom byli jednotní a pro fanoušky vytvořili skvělou hru."

Ovšem to stále není všechno. Podle oficiálního vyjádření společnosti Konami se vlastně nic moc neděje. "Jak už jsme před nedávnem oznámili, transformujeme strukturu naší produkce do centralizovaného systému, abychom mohli vytvořit pevnou operační základnu schopnou reagovat na rychlé změny, které se často odehrávají v sektoru digitální zábavy. Konami Digital Entertainment (včetně pana Kojimy) budou i nadále vyvíjet a podporovat produkty značky Metal Gear." A teď se v tom všem vyznejte...

DALŠÍ

CGwillWin