report
Tak jsme byli na For Games 2014

Tak jsme byli na For Games 2014
Tak jsme byli na For Games 2014
20:38, 10.10.2014
Marek Čejka

A jako obvykle tam byl v sobotu šrumec... For Games 2014 navázal na své dva předchozí ročníky v podobném duchu - spousta herních mašinek pro vyzkoušení aktuálních herních hitů, tentokrát se zastoupením hlavně konzolí nintendovských a Xboxů (protože Sony si udělalo pro jistotu vlastní akci), několik speciálnějších vychytávek typu možnost vyzkoušet si Oculus Rift nebo usednout za volant věrné kopie závodního kokpitu a k tomu halas ozývající se z pódia Re-playe, kde to žilo hlavně odpoledne, když se začal pouštět nejnovější díl.

Klik pro zvětšení (Tak jsme byli na For Games 2014)

Podruhé výstaviště obohatila hala akce 4FANS pro fanoušky YouTube scény, kteří se přišli podívat na své oblíbence a neváhali za vstup zaplatit extra 500, resp. 450 Kč. Popravdě, my to stále moc nechápeme, ale měli tam narváno neskutečně a mnohem více než loni, takže bychom tu let's play scénu možná vážně měli začít brát vážně, viď Jirko?

A co jsme hráli? Prozradí kolegové, protože přece to nebudu vyprávět celé sám...

Klik pro zvětšení (Tak jsme byli na For Games 2014)

Jiří Szabó

Letošní For Games bylo mým druhým a podle mého názoru tím slabším. Přeci jenom, bylo tam daleko méně vystavovatelů než loni, pár z nich navíc byly jenom „obyčejné“ herní obchody. Na druhou stranu tam aspoň bylo více prostoru, byť prostředkem haly neustále mašírovaly davy lidí směrem ke vchodu na 4FANS. Já osobně mám na tuto akci vlastní názor, v němž jsem se pouze utvrdil ve chvíli, kdy mě u vstupu zastavil neuvěřitelně důležitý sekuriťák s vysílačkou v ruce (a tričkem SECURITY) se slovy „Tady probíhá soukromá akce!!“ Byť se asi taky řadím mezi ty „let's playery“, být součástí akce, kde by lidé museli platit 400 – 500 korun za to, aby mě viděli, mi přijde jako obrovský nesmysl (možná až zneužití lidské blbosti).

Klik pro zvětšení (Tak jsme byli na For Games 2014)

Co se týká vyzkoušených her, já osobně na to moc nejsem, tedy pokud by tam náhodou nebyl titul, na který se skutečně těším. Přesto jsem několik her vyzkoušel. Za všechny zmíním Mario Golf: World Tour pro Nintendo 3DS. Jako velký fanoušek golfu jsem se rozhodl jej vyzkoušet a vzhledem k tomu, že jsem loňské Tiger Woods PGA Tour 14 hrál na obtížnost simulace, docela jsem si věřil. Výsledek byla jedna velká katastrofa... Po několika tragických puttech jsem to raději zabalil.

Klik pro zvětšení (Tak jsme byli na For Games 2014)

Rád bych se také ještě alespoň krapet rozpovídal o ostatních akcích, For Toys a Model Hobby, neboť i zde jsem našel několik velice zajímavých věcí. V případě For Toys jsem se tak trochu vracel do dětských let díky obchůdku s Legem (byť upřímně řečeno, „mé“ Lego z 90. let bylo lepší, skládalo se totiž z více kousků) nebo časopisem Méďa Pusík (ono to furt vychází!!!), na Model Hobby jsem zase obdivoval nádherné modely techniky z druhé světové války, letadla a velký model městské dopravy (opět) z Lega.

Klik pro zvětšení (Tak jsme byli na For Games 2014)

Klik pro zvětšení (Tak jsme byli na For Games 2014)

Tomáš Novotný

Všichni, kdož byli návštěvníky letošního ročníku For Games, mi dají za pravdu, že se jistě jednalo o slabší ročník, než minulý rok. Chyběl zde Playman, Sony, zato se zde v poměrně velké míře ukázalo Ňintendo s pár kousky, které jsem sice zkusil, avšak se stále zastávám toho, že převážně handheldové konzole jdou mimo mě. U těch "velkých" bych se už bavit dokázal, leč budu stále PCčkářem. Herní pořad RePlay si dotáhl na ukázku pár Xboxů Jedna, nicméně daná "prezentace" konzole by mě rozhodně nerozhoupala k úvaze koupi konzole, natož ke konečnému rozhodnutí. Minulý rok společně s výstavou PS4, to bylo jiné kafíčko.

Klik pro zvětšení (Tak jsme byli na For Games 2014)

Všechny ty slabší dílky oproti minulému roku mají své plus, ať nejsem za zatvrdlého hatera. Bylo zde méně lidí, což přispělo k větši volnosti ohledně pohybu ve všech areálech výstavy, tudíž jste se nemuseli bát, že svého drahocenného kolegu až do konce výstavy nespatříte, pokud jste ho někde cestou ztratili.

Klik pro zvětšení (Tak jsme byli na For Games 2014)

Při pokusu vstoupit na 4Fans jsme málem dostali přes držku od vysoce důležitého chlapíka s černě přebarveným babysitterem a nebezpečným pohledem v obličeji. Né snad, že bychom tam nutně chtěli jít, ale přijde mi zcela uhozené dát necelé dvě stovky za vstup na areál For věcí a poté dát další 4 stovky za to, abych viděl něco, co prej stálo za velkej prd.

Tak či tak, aspoň ty hostesky byly pěkné. Ač jsme se Kubou a Jirkou snažili jak chtěli, podařilo se jim odolat našim jinak neodmítnutelným nabídkám. Tak snad příští rok.

Klik pro zvětšení (Tak jsme byli na For Games 2014)

Jakub Pokorný

Tohtoročná výstava For Games bola smutnejšia než ostatné ročníky. Chýbali veľkí hráči (Sony, Microsoft, Playman...). Programu dominovali Majstrovstvá Českej Republiky v počítačových hrách (Leage of Legends, Starcraft 2, Counter-Strike: GO), v sobotu sa tam tešili popularite chlapíci z RE-PLAY, pre ktorých recenzuje aj náš Jirka! V podstate sa tento rok jednalo o taký klasický veľtrh, kde si mohli ľudia po zaplatení kúpiť herné oblečenie, figúrky, príslušenstvo...pochutnať si na jedlách na elektrických griloch a prežiť monštróznu tlačenicu. Ale vyskúšať ste si mohli ozaj veľa vecí ak ste si počkali v rade, prípadne ste niekoho vyhodili. V tomto bola už klasicky nedeľa lepšou voľbou na návštevu akcie. Vtedy som sa dostal aj na deň predtým nemožné – na Oculus Rift v stánku NVIDIE. Bežalo tam cca dvojminútové demo, ale stálo to za to. Zaujalo to aj staršie ročníky (60 a viac).

Klik pro zvětšení (Tak jsme byli na For Games 2014)

Medzi tituly, ktoré som si všimol a s radosťou vyskúšal bola aj hra DEX, kde mi Michal Červenka (majiteľ, vývojár) zo štúdia Dreadlocks rád ukázal hru a všetky jej výhody. Predovšetkým super vec. Mohol som sa rýpať v menu s „kódami“..tak ako za starých časov...keď bola na mňa hra veľmi prísna. V skratke, Dex je super 2D RPG, ktoré stojí za vyskúšanie. Však aj uspelo v kampani na Kickstarter.com. Nedá sa nespomenúť, že bola Dex zároveň najlepším produktom na For Games, dostali aj ocenenie. Ďalšou zaujímavou hrou bola hra Blackhole, čo stále nie je AAA hra veľkého štúdia. Jedinou takou bola hra z katalógu Nintenda a to titul, ktorý si bežný smrteľník zahrá až o pár mesiacov. Je to však veľmi zábavný titul. Nesie meno Splatoon a odporúčam aby ste si ho všimli. Parádne využíva aj potenciál tabletového ovládača zaujímavej japonskej konzoly.

Klik pro zvětšení (Tak jsme byli na For Games 2014)

Klik pro zvětšení (Tak jsme byli na For Games 2014)


CGwillWin