akce
GC 14: Playstation 4 má na kontě 10 miliónů prodaných kusů

GC 14: Playstation 4 má na kontě 10 miliónů prodaných kusů
15:32, 15.08.2014

Společnost Sony Computer Entertainment oznámila, že k 10. srpnu 2014 se na celém světě prodalo více než 10 milionů kusů PlayStation 4. Podle tiskové zprávy jde tedy o nejrychlejší a nejsilnější růst prodejů v historii značky. TZ dále pokračuje:

„Platforma PS4 si díky bohaté nabídce skvělých her a unikátním herním zážitkům, podporovaným hratelností po síti, vysloužila nadšený ohlas hráčů. Jsem skutečně nesmírně potěšen, že se PS4 podařilo dosáhnout tohoto významného milníku za méně než 9 měsíců,“ řekl Andrew House, prezident a CEO skupiny Sony Computer Entertainment

„Jsme skutečně vděčni za enormní podporu hráčů na celém světě a těšíme se na to, že jim v následujících měsících přineseme ještě více vzrušující hry a služby.“

Díky silné podpoře uživatelů a vývojářů třetích stran na celém světě se na stále vyšší příčky šplhají i počty prodaných kusů softwaru pro PS4. K 10. srpnu 2014 bylo v maloobchodech a prostřednictvím digitálního stahování přes obchod PlayStation Store prodáno více než 30 milionů her. Portfolio her určených pro PS4 se bude samozřejme neustále rozšiřovat o nové přírůstky, jako jsou hry LittleBigPlanet 3, Destiny, SingStar: Ultimate Party anebo Driveclub.

Klik pro zvětšení (GC 14: Playstation 4 má na kontě 10 miliónů prodaných kusů)

Komunita nezávislých vývojářů bude zároveň i nadále dodávat inovativní nové hry určené pro PS4, ke kterým patří Minecraft nebo Hohokum. Kromě neustále se rozrůstající nabídky her bude SCE pokračovat ve vylepšování síťových funkcí, aby tak mohla hráčům přinášet ještě více vzrušujících herních zážitků.

Funkce, které budou brzy uvedeny na trh, zahrnují možnost umístit záznamy z her přímo na YouTube. Hráče jistě příjemně překvapí i nová funkce „Share Play“, která jim umožní vychutnávat si radost ze hry se svými přáteli ve stejné místnosti. Díky ní budou moci převzít kontrolu nad ovladači svých kamarádů a pomoci jim probojovat se náročnými úseky hry. Alespoň tak tvrdí oficiální tisková zpráva Sony.

DALŠÍ

CGwillWin