recenze
Welcome to Ataria

Welcome to Ataria - recenze
Welcome to Ataria - recenze
10:49, 04.08.2014

Připravil jsem si pro vás takovou mini-recenzi na zbrusu novou českou, pravděpodobně indie hru, Welcome to Ataria. Po projetí Atarie jsem si říkal, jestli vůbec dělat recenzi. Ne z důvodů, třebaže by byla nudná, trapná, to tedy ne. Spíš proto, že byla původně určena do soutěže Otevřete oči hrou, tady. Tím se na Atárii s největší pravděpodobností podepsala její délka, která je opravdu krátká. Nicméně, Welcome to Ataria má své kouzlo, o němž si povíme níže.

Klik pro zvětšení (Welcome to Ataria - recenze)

Welcome to Ataria se odehrává na začátku roku 2015 ve fiktivní Atarijské republice, jež je sužována tvrdou rukou tamějšího diktátora. Nespokojenost lidí stoupá, revoluce se připravuje, a první hratelný charakter, agent Hall, dojíždí do Atárie vyjednávat o pomoci s revolucí.

Úplně jak z holywoodského filmu - někde nastává pěkný bordel, USA přijíždí se svými tanky jako rytíři na bílých koních. V Atarii se objevila i fajnová narážka potvrzující různé konspirační teorie ohledně USA, ale tu vám radši sdělovat nebudu. Jestli vás zajímá, zahrajte si Atarii.

Další dva charaktery ve hře jsou obyčejný civilista Darzi, který chce pouze klid ve své rodné zemi, a potom voják Fared El-Hasem, maximálně loajální vůči nenáviděnému diktátorovi. Zatímco s Faredem budete hrát převážně akční části Atárie, s Darzim budete procházet příběhovou část hry. Agent Hall je takový mix - trocha akce a trocha příběhu.

Klik pro zvětšení (Welcome to Ataria - recenze)

Design Welcome to Ataria je ovlivěn slovy autorů prvními GTA hrami, a my jim musíme dát za pravdu. 2D pohled ze shora není v dnešní době nic překvapivého, zvláště poté, co se do módy opět dostávají retro hry. Kostičkovaná grafika, 2D pohled. Proč ne, v minulosti to jelo, tak proč se k tomu nevrátit?

Kompletní česká lokalizace je na dobré úrovni, každá postava má svého dabéra se sympatickým, popřípadě příjemným hlasem. Kdybyste si chtěli vypnout dabing a poslouchat radši hudbu, můžete. Ve hře jsou zabudované i titulky.

Finální verdikt:

Welcome to Ataria je malá, dobrá, česká, zábavná hra. Zamrzí pouze její délka, ale o té jsme se už bavili. To jí rozhodně nemůžeme vytýkat.

Recenzovaná verze: PC
DOBRÉ
75%
CZECHGAMER
Povedené. Nic víc, nic míň.

CGwillWin