speciál
Kung-fu mela - skvělá akční komedie

Kung-fu mela - skvělá akční komedie
Kung-fu mela - skvělá akční komedie
00:00, 31.07.2005

Právě nyní se do kin řítí nový film, který k nám přiletěl až z daleké Asie, kde trhá všechny rekordy a jeho hlavní představitel a zároveň režisér Stephen Chow je tam populárnější než nám známý herci (pro ale zůstává oblíbencem stále Jackie Chan :)). Nový snímek s názvem Kung-fu mela (v originále Kung-fu hustle) je akční komedie, kde se slovo humor bere opravdu vážně a to alespoň na chvíli. Film totiž není úplně plný malých vtípků jako je to třeba u kreslených filmů typu Shrek, Madagaskar, Úžasňákovi apod., ale dal by se rozložit po procentech na jednotlivé části a to takto (bráno od začátku filmu do konce). 10% čistá akce -> 20% malý humor -> 5% MEGAvtipná scénka (při téhle scénce se opravdu smálo celé kino a to opravdu na plný pecky a to mi věřte ;)) -> 20% malý humor -> 45% čistá akce. Toto složení je celkem neobvyklé protože komedie dnešní doby se snaží mixovat akci a humor najednou a to není ve všech případech záruka úspěchu. Stephenovi Chowovi se to ale opravdu povedlo a má vás prostě ve svých rukou. První polovinu filmu se budete smát a v té druhé zase zírat na čistou kung-fu akci, která je podpořena výbornými efekty. Ty se sice zdají ne úplně reálné, ale zdálo se mi, že to byl byl i záměr.

Příběh - nedůležitý, leč přesto... err... důležitý...

Klik pro zvětšení (Kung-fu mela - skvělá akční komedie)I když příběh není vždy v komediích to hlavní – zde ostatně také ne -, stojí za to se o něm stejně zmínit. Na úplném začátku filmu se dozvíte že v době před komunistickou revolucí není vše růžové a městu vládne velký gang Sekerníků, který k likvidaci svých protivníků používá samozřejmě hlavně sekery (střelnými zbraněmi ale samozřejmě také nepohrdnou). Hlavní hrdina Sing spolu se svým přitloustlým kamarádem se snaží do tohoto gangu dostat, a proto se vydávají si zahrát na gangstery do chudinské čtvrti Vepřín, kterou obývá mimo „chudáků“ nejeden mistr kung-fu. Jelikož je ale Sing ne zrovna šikovný (i když to se později změní), přivede do Vepřína pozornost Sekerníků. Těm je zde zabit jeden významný člen a proto rozpoutají válku „zlých“ a „dobrých“ kung-fistů. Nejdříve se o eliminaci pokusí dva „hudebníci“. Písnička ale nestačí, a proto si Sekerníci povolávají mistra kung-fu Bestii, který se do tohoto bojového umění tak zbláznil, až skončil kde jinde než v blázinci. Tolik k příběhu, který samozřejmě ještě pokračuje a pokud jste nažhavení co bude dál, tak vám jen prozradím, že ze Singa se stane nový objev kung-fu...

Jaký byl nad Kung-fu melou vynesen verdikt?

Klik pro zvětšení (Kung-fu mela - skvělá akční komedie)Film Kung-fu mela je rozhodně skvělý snímek, o tom žádná. Jen škoda že je namluven jakýmsi asijským jazykem (opravdu nevím kterým) a proto se zároveň objevují české a anglické titulky, které se občas vzájemně překrývají. To je ale pouze malá chyba, která vám rozhodně nezkazí požitek z filmu. Jediné co by se dalo ještě zlepšit je počet humorných scének. Ale ne těch malých, těch velkých co se u nich za břicho popadáte. Mimochodem, po úspěchu tohoto filmu v jiných částech světa už se Stephen Chow rozhodl natočit pokračování. Natáčení by mělo začít nejpozději koncem tohoto roku (na scénáří se pracuje někdy teď) a protože asijské filmy se natáčejí velmi rychle (Kung-fu mela byla natáčena pouhé čtři měsíce), dočkáme se snad Kung-fu mely 2 již příští léto.

Hodnocení: 85%
Režie: Stephen Chow

Scénář: Stephen Chow, Tsang Kan Cheong, Xin Huo, Chan Man Keung

Hrají: Stephen Chow, Yuen Wah, Yuen Qiu, Leung Siu Lung
Délka: 99 min.
Premiéra v ČR: 28.7. 2005

CGwillWin