preview
World of Warcraft: The Burning Crusade

World of Warcraft: The Burning Crusade
World of Warcraft: The Burning Crusade
00:00, 17.08.2006

Pevně věřím, že World of Warcraft všichni znáte. Nejenže věřím, že ji znáte, ale že ji také hrajete :) Poté určitě znáte i kvality hry a můžete se tak začít připravovat na chystaný datadisk The Burning Crusade, který tu bude co nevidět. Možná se ptáte, proč se máte „připravovat“ a ne těšit. Odpověď je jednoduchá, ne že by měl být datadisk propadák, to zajisté nikoliv, jenže určitě většina z vás má takový pocit, že by to chtělo ještě odložit, že jste přeci ještě „Nezískali ten super epický meč za reputaci s Cenarion“ nebo „Nevylevelovali svého malého gnomího mága na lvl 60“. Samozřejmě si nemusíte hned Burning Crusade kupovat, ale to bych řekl, že vám zase nedá, no a malý gnomík a super meč jde k čertu. Váš svět, vaše volba.

Ale co nám tedy vlastně Burning Crusade přinese? Věrný fanoušek už má určitě nastudovanou skrz naskrz oficiální stránku hry, někdo si třeba přečetl mini preview ve článku Co se chystá za online hry?, ale ne každý je tak zběhlý v angličtině a chce se také dozvědět úplně všechno, proto je zde toto preview, ve kterém se pokusím rozpitvat vše, co by mohlo fanouška zajímat.

Klik pro zvětšení (World of Warcraft: The Burning Crusade)Klik pro zvětšení (World of Warcraft: The Burning Crusade)

Trocha faktů nikomu neuškodí

No dobře, tak konečně ke hře. Začněme tedy těmi všeobecně známými fakty. Level cap, tedy horní hranice kam až se můžete na levelovém žebříčku vyšplhat, byla zvýšena o kulatých 10 levelů na sedmdesátku, což pro neznaboha může znamenat pouze nějaká ta čísla, jenže pro hráče je to několik desítek hodin než „zase srovná krok s těmi šílenci co paří 24/7“. Ale kde těch 10 úrovní nahrabat? No přece v další klasické součásti datadisku, v Outlandu, což je samozřejmě nový kontinent. Klik pro zvětšení (World of Warcraft: The Burning Crusade)S ním právo platně souvisí nové zóny pro levely 60-70 ale také zóny pro nováčky, kteří začnou hrát za 2 nové hratelné rasy (více níže). V Outlandu na vás samozřejmě číhá hromada nových příšer a to nejen ve volné zemi, ale také v zbrusu nových instančních dungeonech a battlegroundech. Dungeonů bude velká hromada, přesněji 20-30 (počítaje v to každé jednotlivé křídlo, na která prý bude dungeon rozdělen). Čekají vás například Caverns of Time a Hellfire Citadel. Mluví se ale i o elitních dungeonech pro 25 lidí. Vaši gildu tedy čeká zase spousta práce a osobně nevím jak se to bude dát všechno stíhat vzhledem k již dnešní situaci, kdy máte dva dungeony pro 20 lidí s resetem po třech dnech, Onyxii pro 40 lidí na 5 dní a čtyři nejtěžší instance po čtyřiceti lidech s resetem každý týden. No, holt třeba na obry a psy v Molten Core bude padat prach (pro neznalce: MC je nejlehčí instance pro 40 lidí, to ale neznamená lehká, když začínáte, je to peklo ).

Klik pro zvětšení (World of Warcraft: The Burning Crusade)Klik pro zvětšení (World of Warcraft: The Burning Crusade)

Trocha bulváru taky ne

Doufám, že jsem vás těmi fakty moc nezahltil, protože to zavání spíše příručkou ke hře než zábavným preview. Nyní vás ovšem jistojistě zajímají ty 2 nové hratelné rasy, které jsem na vás vytasil. Ano ano, je to tady, elfové se zbláznili a přidali se na temnou stranu síly, tedy, ehm, k Hordě. Naštěstí jen jedna jejich odnož, konkrétně krvaví elfové. Jistě se ptáte, kdo se tudíž přidal k Allianci, aby pomohl nakopat ten krvavý zadek. Klik pro zvětšení (World of Warcraft: The Burning Crusade)Jednoduše řečeno to jsou UFOni, spíše mimozemšťani, protože nelítají a jsou již identifikovaní (poznáte je nejen podle jejich rozpláclého ksichtu, ale také podle kraví známky na pravém uchu. Cože? Že je tak hatím a tudíž hraju za Hordu? Ne ne ne Já vážně kopu za Allianci, ale nemůžu si pomoct, Draeniové jsou hnusní a podle jistých spekulací to byl i záměr autorů – protože na většině serverech hraje více Aliance než Hordy, rozhodli se autoři dát Hordě nádherné krvavé elfy a Aliance tyhle emzáky, aby vyvážili poměr minerálů, tedy, chci říci hráčů :) Jenže samotné rasy by k uspokojení hráčů určitě nestačily, také proto, že v datadisku nebude žádné nové povolání, a tak na to Blizzard musel jít fikaně. Možná již tušíte, či víte jak to je. Ano, paladinové zradili! Je to tak, zpráva jak z bulváru, paladinové zradili své dobrácké úmysly a přidávají se na stranu Hordy v podobě krvavých elfů. No a teď už je jasné, že shamani se naopak udobřili a jdou pomoct Alianci přimět ty zrádné paladiny vrátit se zpět. Samozřejmě v podobě Draenei. To dle mého názoru způsobí po nějaké té době trochu krizi, protože snad v každé gildě je vždy nadbytek paladinů, a nad těmi určitě bude viset otazník, zda budou vykopnuti, nebo ne, kvůli uvolnění místa právě shamanům.

Klik pro zvětšení (World of Warcraft: The Burning Crusade)Klik pro zvětšení (World of Warcraft: The Burning Crusade)

Ale byla to vražda?

No a co ještě, hmm? Známe místo, známe pachatele, ale jaký je motiv? No přece nová porce zábavy, za spoustu peněz se budete moci prohánět po Outlandu na nových létajících mountech, v dungeonech spolu s gildou nadšeně wipovat, tedy umírat při zdolávání nových příšer a bossů, sbírat reputaci s novými frakcemi, nebo se zabývat vyráběním šperků. Ano, v Burning Crusade přibude nová profese Jewelcrafting-Šperkařství, díky níž budete vyrábět pro ostatní více, či méně kvalitní prsteny, náhrdelníky a také speciální gemy na „socketování“. Hráči slavného Diabla 2 již určitě vědí o co jde, takže pro statní - již nyní jsou ve hře takzvané enchanty. Ty dokáží pomocí magických esencí vylepšit vaši zbraň či brnění vylepšit o nějaké ty bodíky inteligence, staminy nebo tak. Socketed itemy budou něco podobného, brnění budou mít totiž několik slotů právě na gemy, které vyrobí jewelcrafter, a které váš Amor vylepší ještě o něco více. Navíc budou gemy různé barvy a pokud item zaplníte gemy jen jedné barvy, získáte ještě další bonus. No, vypadá to určitě zajímavě.

Tak co? Dozvěděli jste se všem co jste o World of Warcraft: The Burning Crusade chtěli vědět? Já pevně věřím že ano, ale samozřejmě je možné, že jsem na něco zapomněl a proto pokud vás něco zajímá, níže naleznete různé odkazy na všechno možné, mezi nimiž je i odkaz na téma ve fóru jen o Burning Crusade. Jsem vám k dispozici a uvidíme se v Outlandu!

Ještě vás něco zajímá?

Ptejte se ve fóru o WoW: Burning Crusade

Nebo si to přečtete sami?

Je tu pro vás oficiální stránka hry, nebo rozsáhlý FAQ v ofic. fóru.

Videa se vším možným:

Zajímá vás, jak tančí Draeneiové?

Nebo chcete představit nové rasy?

Anebo se radši mrknete na Gnomeregan News o létajících mountech?


CGwillWin