speciál
EA Sports šokují oznámením nových sérií

EA Sports šokují oznámením nových sérií
EA Sports šokují oznámením nových sérií
00:00, 01.04.2012

Sportovní divize Electronic Arts dlouhá léta čelí kritice ze strany fanoušků, že si nevšímá jiných sportů než těch úplně nejhlavnějších jako je fotbal, hokej, tenis nebo golf. V poslední době komunita vytrvale stupňovala svůj nátlak na šéfy EA, až se ledy hnuly. Naděje tak zároveň svitla i rozlíceným hráčům třetího Mass Effectu, kteří pořádají podobné protestní akce kvůli chabému závěrečnému vyústění celé trilogie. Hráči sportovních her nashromáždili přes padesát tisíc podpisů, čehož si nemohl nevšimnout šéf John Riccitiello: „Občas prostě nepoznáte, že něco děláte špatně,“ oznámil krátce poté, co mu více než dvacetikilový petiční list prohnul stůl.

V EA Sports tedy dali hlavy dohromady a přemýšleli, jakými počiny zalátovat všechny spáry, jež ve sportovním žánru zanechali. Bylo nutno drobně pozměnit firemní strategii a z interního žebříčku hodnot přesunout „zájmy hráče“ z předposledního místa až na páté odshora, k čemuž se zatím žádný z šéfů Electronic Arts nikdy neodhodlal. Dle neoficiálních odhadů stál firmu tento krok zhruba padesát dolarů, následnou miliardu a půl pak reklamní kampaň s tím spojená.

Začátkem roku se spekulace rozmnožily poté, co EA oznámila, že jejich divize EA Sports plánuje v brzké době vydat několik nových her, které však budou dostupné jen skrz Origin. Tak či tak to byla zpráva, která vzbudila velký ohlas. Na nedávné tiskové konferenci pak se vší pompou EA Sports oznámila pětici nových her, které zamýšlí vydávat každý rok podobně jako už zaběhlé sportovní série.

EA Fishing Pro 12

Sportovní rybaření nabírá na popularitě a EA Sports si toho nemohla nevšimnout. Tvůrci nabídnou skoro dvacítku plně licencovaných vodních nádrží po celém světě, zarybařit si můžete i na vybraných řekách včetně Vltavy. Hra bude obsahovat mód sezóny, v němž si vytvoříte vlastního rybáře a pokusíte se překonat ty nejlepší. Autoři zároveň s nadšením oznámili, že hra poběží v reálném čase a že na úlovek tak můžete čekat i hodiny. Tím se také distancovali od pomluv od skutečných rybářů, kteří o hře prohlásili, že to nebude nic víc než jen prachsprostá arkáda.

Ryb prý půjde chytit až na padesát druhů a jejich výskyt bude záležet na prostředí, ve kterém budete zrovna soutěžit. Chystá se kooperace až čtyř hráčů a mezi online módy nebude chybět třeba mód Catch&Drop. Dokonce prý tvůrci hodlají jít vstříc současnému trendu a do počinu zapojit i socializaci. O své úlovky se tak budete moci podělit online. EA Fishing Pro 12 vychází na PC, PS3 a X360 s tím, že pro X360 se plánuje i speciální Kinect Fishing-Rod příslušenství. Českou verzi přislíbil okomentovat Jaromír Bosák.

Klik pro zvětšení (EA Sports šokují oznámením nových sérií)

FIFA Beach Soccer 12

Dlouho se o tom diskutovalo coby o neplnohodnotném přídavku pro fifu, nakonec se však věci vyvinuly trochu jiným směrem a plážový fotbal se objeví ve své vlastní krabičce. Otázka hratelnosti prý autory dlouho trápila, nakonec se rozhodli, že před každou hrou nechají hráče upravit množství písku na hřišti, aby si na své přišli jak občasní hráči, tak hardcore nadšenci. Očekávají se podobné animace jako v klasické fifě, a vůbec se tak nějak všeobecně očekává, že to bude jen pomalejší FIFA. „Koupí to někdo?“ ptají se hráči. „Brazilci určitě,“ odpovídají tvůrci. Vychází pro PS3 a X360.

Klik pro zvětšení (EA Sports šokují oznámením nových sérií)

David Hasselhoff’s Drinking Tour 12

Výborná party hra a zároveň úplná novinka v EA Sports univerzu, to je Drinking Tour. Tvůrci vycítili, že některé počiny se zkrátka bez přičinění slavných neobejdou, a tak když se rozhodovalo, kterou hvězdou by svůj titul zaopatřili, volba byla jasná: David Hasselhoff. Jen co herec dotočil svůj part v Piranha 3DD, okamžitě se jal podepsat spolupráci s EA, čímž dokazuje svým kritikům, že jeho hvězda září pořád stejně rudě jako jeho sporý šat v Pobřežní hlídce. Nejsilnější zbraní má být takzvaný DM mód (Drunk Master) – vezměte svojí postavu, založte tým a propijte se až k cíli. Nebude chybět ani možnost pít online s kamarády po síti nebo až se čtyřmi ve split-screen kooperaci. Navíc, koupíte-li speciální edici, naleznete uvnitř nejnovější CD Davida Hasselhoffa z živého koncertu v berlínském domově důchodců.

Klik pro zvětšení (EA Sports šokují oznámením nových sérií)

Curling Manager 12

Říká se, že curling jsou šachy na ledě, a protože šachy už se dočkaly rozličných virtuálních zpracování, rozhodli se v EA pro Curling. Titul využije animací, enginu i ovládání z NHL. Jelikož ale půjde o manažer, hráč do průběhu zápasu nezasáhne. Místo toho bude mít možnost stát se manažerem jednoho ze stovek a tisíců curlingových družstev po celém světě a vypracovat se v tomto sportu mezi trenérskou elitu a ještě dál, na úplný vrchol. Coby trenér budete udávat strategii a zvyšovat morálku svého týmu, jakož i sledovat trh s volnými hráči a nakupovat nové. Kdoví, třeba angažujete nějakou vycházející curlingovou hvězdu. Ve Skotsku hra kvůli porážce od Kanady na loňském mistrovství nevyjde, což autory vyvedlo z míry natolik, že se rozhodli přilít oheň do kotle. Speciálně pro Kanadu se tedy chystá zvláštní edice s oficiální replikou curlingového kamene zdarma.

Klik pro zvětšení (EA Sports šokují oznámením nových sérií)

Lumberjack Champion 12

Poslední novinkou, se kterou chce EA Sports v nejbližší době vstoupit na trh, je čistě arkádová záležitost z prostředí sportovních dřevorubců. „Hratelnost jsme chtěli vypilovat na maximum,“ tvrdí vývojáři. Opět se zde nachází kariérní mód, opět lze soupeřit s dřevorubci z celého světa a opět lze svou postavu dovést až na úplný, tentokráte dřevorubecký vrchol. Na naléhání hardcore nadšenců a anonymních černých těžařů tvůrci přidali i mód ARF (Amazon Rainforrest). Nováčci se ale spíš budou orientovat na klasický CutOnTime, tedy souboj jeden na jednoho v sekání různě tlusté klády na čas. Zde se plně projeví zapůjčený Frostbite 2.0 engine, který byl do hry zakomponován speciálně kvůli perfektnímu nasnímání odlétávajících kousků dřeva.

Každá stá hra pak bude mít v krabičce speciální bonus: Online kód na odemknutí motorové pily. Tvůrci také slibují množství DLC z různých koutů světa včetně masivního No Man’s Land, ve kterém hráči vykácí ruskou tajgu. Hra sice naráží na protesty ze strany hnutí Greenpeace, s nálepkou 18+ se jí ale s největší pravděpodobností podaří protlačit až do regálů.

Klik pro zvětšení (EA Sports šokují oznámením nových sérií)

Byli jste jedni ze signatářů petice pro EA Sports? Jak jste spokojeni s jejími novinkami? Co byste uvítali za změnu vy? Dejte vědět do komentářů!


CGwillWin