recenze
Shadow Warrior

Shadow Warrior
Shadow Warrior
18:52, 26.10.2013

Když ke konci druhého tisíciletí byl váš počítač zavařený z neustálého paření bez přestávek při hraní Duke Nukem 3D, tak jeho pokračování, které vyšlo v roce 2011, vám způsobilo uronění slzičky. Asi ne každému, ale celosvětové průměrné hodnocení Duke Nukem Forever dopadlo okolo 50%, což je i pro svalovce s drsňáckými hláškami podnět ke smutku. V době Duke Nuke 3D ale řádil ještě jeden šílenec, Lo Wang. Tento asijský mužík s katanou za opaskem a zbraněmi hromadného ničení umístěnými ani nechceme vědět kde všude, je obdoba Duka. Rád při masakrování svých nepřátel pronáší tvrďácké hlášky, k obědu má nejradši střeva s mozkem na játrové omáčce. Nechceme prozradit konečné hodnocení už teď, ale můžeme v klidu říct, že jeho remake pro rok 2013 rozhodně nedopadl špatně.

Klik pro zvětšení (Shadow Warrior)Klik pro zvětšení (Shadow Warrior)

Mám tu milión dolarů a chci za ně ten meč. Odejdu odsud s Nobitsura Kage, a můžu za něj zaplatit penězi nebo krví.

Pro méně znalé hráče značky Shadow Warrior tu máme nejdřív menší seznámení. Příběhově se jedná o ze začátku jednoduchou věc, jak taky jinak, že, a to takovou, že vás, Lo Wanga, pošle váš šéf pro bájný meč Nobitsura Kage. Jo, to nevypadá vůbec složitě. Přijet, zaplatit, převzít, odjet. Už od první chvíle, kdy vstoupíte k lidem, kde máte meč koupit, je jasné, že to tak lehké nebude. „Není podstatné, pro koho pracuji. Mám tu milión dolarů a chci za ně ten meč. Odejdu odsud s Nobitsura Kage, a můžu za něj zaplatit penězi nebo krví.“ No? Takže co náš Lo Wang udělal? Vytáhl katanu a zabijačka mohla začít. Když už povraždil všechny, pojistil se a zabil je znova. U meče byl blízko, jenže se něco podělalo. Někdo meč ukradl a Lo Wang ho musí získat. Za každou cenu. Jestli ten meč nesežene, nemá se ke svému bossovi radši vracet. Celkově se celý příběh točí kolem toho, že se ženete někam a nevíte kam, necháváte za sebou spoušť, sbíráte zkušenosti, vraždíte, vylepšujete svoje zbraně, a už jsme zmínili, že budete mezi tím vším vraždit? Nudné? Vůbec! Parádní!

Klik pro zvětšení (Shadow Warrior)Klik pro zvětšení (Shadow Warrior)

...ten pocit jít si to vyřídit na férovku, 1 vs. 3,248, je větší zábava.
Ze začátku budete mít k dispozici pouze katanu a jednu husťáckou pistoli, časem se dopracujete k prďáckému samopalu nebo mrtěpřísné brokádě. A všechno to způsobí mezi nepřáteli pěknou ránu. Obecně stejně platí, že vás to s katanou bude bavit asi stejně nejvíc. Ruku na srdce, střílet do zástupu potvor jako do oveček světových elektronických značek je sice zábava, ale ten pocit jít si to vyřídit na férovku, 1 vs. 3 248, je větší zábava. Když k tomu navíc Lo Wang pronese hlášky typu „Nevím jak vy homoklády, ale já se bavím!“ nebo „Pěkně slabé, nic lepšího neumíš, ty &!/*?!“, tak se tím pěkně doplňuje atmosféra hry, která je celkově příjemná, žádná složitost. Vývojáři z Flying Wild Hog si na nic nehrají. Udělali po akční stránce povedený remake, který se ničeho nebojí. Proč? Čtěte dál.

Klik pro zvětšení (Shadow Warrior)Klik pro zvětšení (Shadow Warrior)

Sranda. Prča. To je to, na co se hodně vsadilo. A taky se to povedlo. Ať už výše zmíněnými hláškami Lo Wanga, nebo i jinými věcmi, a to jsou správné odkazy na jiné hry. Objevíte například postavičku robota u jednoho herního baru, který vypadá jako ta plechová krabička, co vás provází sérií Borderlands, ale tělo má stavěné jako Dog z Half-Life 2 a jeho epizod. Dále se budete při vstupu do Wangovi skrýše pod jeho barákem cítit jako Bruce Wayne. Má tam totiž zbrojnici jako hrom, výřivku, herní automat, a to vše je postavěno v jeskyni. Vše to podtrhává prostředí hry. Tím nemyslíme přímo pěkné asijské stavby, ale to, že můžete zničit opravdu hodně věcí a opravdu hodně toho může vybouchnout. Samé BUM!, Prásk! a oheň kolem dává atmosféru filmů Michaela Baye. To nás přivádí na otázku, jestli se opravdu připravuje SUPER 3D předělávka filmu Titanic, nebo jestli to je pouhý žert. Vypadá to velice věrohodně. (TRAILER) Chceme tedy vědět, co vývojáři hulili za matroš. Chceme ho totiž taky!

Finálním slovem:

Shadow Warrior (2013) je solidní hra na odreagování, která po vás nebude chtít nejnovější dělo (optimalizace se velice povedla), ani moc peněz, jen jedno. Spoustu času, protože hrací doba je poměrně dlouhá, přestože budete dělat stále to samé, nudit se rozhodně nebudete. Přičtěte k tomu nemilosrdné a pitomé hlášky Lo Wanga a máme tu výsledek, ze kterého by se autoři jiných, zato nepovedených, remaků her měli učit.

SKVĚLÉ
80%
CZECHGAMER
Chcete se pořádně odreagovat a udělat si z nepřátel kung-pao? Zkuste Shadow Warrior.

CGwillWin