recenze
LEGO Piráti z Karibiku

LEGO Piráti z Karibiku - recenze
LEGO Piráti z Karibiku - recenze
11:07, 05.06.2011
Stať sa pirátom je pre mňa česť. Tentokrát, môžem nahlas zakričať, že byť pirátom je super a nikto nemôže namietať, že kradnem, alebo robím niečo zlé. Ako sa však dá už z nadpisu dočítať, nestali sme sa hráčmi na čierno, len sme sa dostali legálne ku kormidlu lode Jacka Sparrowa a dokonca celé to kormidlo je z plastových kociek zo severu Európy.

Ako sme už spomínali v recenzii tretieho Legového Star Warsu, aj Piráti z Karibiku sa zaslúžili o to, aby dostali kvalitné videoherné spracovanie v tzv. detskom štýle Lego. A musíme autorom pogratulovať, že sa opäť pochlapili a dokázali už všetky štyri filmy prepracovať do sveta polygónov kvalitne. Dokonca na mnohých miestach aj lepšie ako samotný sa podarilo samotnému vzoru.

Klik pro zvětšení (LEGO Piráti z Karibiku - recenze)Klik pro zvětšení (LEGO Piráti z Karibiku - recenze)

V roli Jacka Sparrowa, ktorý v Lego podobe chodí akoby mal hnačku, ktorú sa snaží zadržať, a jeho "kamarátov" klasicky zdolávate logické prekážky, šermujete vinných zloduchov a vo videoscénkach sa smejete. Tak by sa v jednom krátkom odstavci dala zhrnúť celá hra a my by sme mohli spokojne povedať, že sme napísali dostatočne dlhý článok. Avšak, to by nemohli Piráti z Karibiku obsahovať už snáď klasické neduhy hier od TT Games.

Hra je zábavnejšia, ak ju hráte v kooperačnom režime, prečo však autori opäť ako majstri zabúdania zabudli dodať jeho online podobu a hru si môžete užiť, iba ak máte na návšteve iného piráta (nemýliť si pojem pirát a ehm... pirát). Takže podobne ako u predošlých Lego hier, kritizujeme to aj tu.

Klik pro zvětšení (LEGO Piráti z Karibiku - recenze)Klik pro zvětšení (LEGO Piráti z Karibiku - recenze)

Ďalším dosť podstatným závadným prvkom je zabugovanosť level dizajnu. Postavičky radi zapadávajú do objektov, lietajú len tak vo vzduchu a rozumná fyzika im nič nerozpráva. Našťastie sú to ešte drobnosti, ktoré pri výslednom zážitku nevadia.

No a tým najhlavnejším problémom je už to, že ak porovnáte takého Lego Harryho Pottera 1-4 a toto dielo, budete si pripadať ako keby ste jedli huby menom déjà vu. Presne, ako ste si mohli domyslieť, v tomto diele len čarovné prútiky nahradil šarmantný výraz legovej verzie Johnnyho Deppa.

Ako sme však už stihli vyzradiť, tak hra je celkovo kvalitná a až sa čudujeme ako v TT Games dokážu vždy vyrobiť minimálne zábavný titul, ktorý vždy niečim aspoň trochu pozitívne zaújme. V tomto dielku sa opäť môžu pochváliť veľmi podareným prevedením filmov, sprevádzajúcich dej. Ani tentokrát sa nedočkáme žiadneho dabingu, ale iba grimás, zvukov a hudby. Hru si teda najmä užijú deti a mládež( no...mládež si v poslednej dobe fičí na sérií, ktorá volá po povinnosti). V podstate, ale hru môžeme odporučiť každému.

Klik pro zvětšení (LEGO Piráti z Karibiku - recenze)Klik pro zvětšení (LEGO Piráti z Karibiku - recenze)

Niekoho môžu zmiasť úlohy, ktoré nie sú vždy jasne dané a občas sa v hre dá len tak zamotať, a niekoľko minút zisťovať, čo sa v danom levely ešte dá urobiť. Tento čas je ale vykompenzovaný zábavou a celkom rýchlym tempom vpred.

Novinkou v Lego sérií je Jackov kompas, vďaka, ktorému môžete nájsť rôzne poklady či predmety povinné na postup v hre. Súvisí s tým aj lopata, či kováčske kladivo, ktorým milý kováč bude môcť opraviť napríklad ovládanie brány a podobne. Nových prvkov v hre je pomerne dosť, ale niektoré len nahrádzajú už známe predmety napríklad zo Star Wars série. Je jasné, že pirát nemôže lietať na vesmírnej lodi, či metle.

Klik pro zvětšení (LEGO Piráti z Karibiku - recenze)Klik pro zvětšení (LEGO Piráti z Karibiku - recenze)

Kapitoly, ktoré si po prejdení celej hry môžete s rôznymi postavami môžete zahrať znovu sa vyberajú v prístave. Nechápeme, len kto by túto hru hral znovu. Pri výbere Lego titulov sa nejeden občan už v tých kockách môže aj stratiť a načo zbierať všetky predmety, keď to hráča nijak nemotivuje. Jednoducho oporúčame si túto hru zahrať raz a dosť. To jedno zažitie všetkých filmov v ešte stále zaujmavom spracovaní stojí za to. Len nevieme dokedy to v TTGames dokážu robiť. Podľa všetkého to, ale vyzerá tak, že autori by vedeli spraviť humorne aj prevedenie telenovely. A to úž sú fakt odvážné slová.

O grafickej podobe sa cenu už baviť neoplatí, opäť je sa na čo pozerať a pri vysokom počte fps aj na slabom počítači sa nemusíte vážne obávať, že hru nerozchodíte. Lepšia optimalizácia než v poslednom Star Wars počine urobila svoje a nemali sme problém ani na 64 bitovom systéme. Takisto sme nenarazili na žiaden problém so zvukom a hudobný sprievod stojí za to. Však soundtrack s filmov je úžasný.

Takže kompas do ruky, do druhej šabľu, na rameno papagája a hor sa do hlbokých morí a na opustené ostrovy. V plastovej verzii chutia mimoriadne chutne. Aj keď je sem tam cítiť už tá chuť, ktorá býva po záruke. Ale zatiaľ nám zle nebolo.

SKVĚLÉ
80%
CZECHGAMER
Lego na milionty spôsob sa podaril, niekto tam hore drží ochrannú ruku nad autormi. Inak si to nevieme vysvetliť.

CGwillWin