recenze
Sam & Max Episode 6: Bright Side of the Moon

Sam & Max Episode 6: Bright Side of the Moon
Sam & Max Episode 6: Bright Side of the Moon
00:00, 07.07.2007

Je tu slavné vyvrcholení série dvou svérázných detektivů – psa Sama a jeho králičího společníka Maxe. Po pěti předchozích případech je už značně zmáhá únava, přeci jen Maxova nová funkce prezidenta Spojených států není taková brnkačka (i když on ji tak bere), ale padouši si nedávají pokoj a je potřeba opět zasáhnout. Hugh Blissovi už asi vážně ruplo z těch všech barev v bedně a rozhodl se, že se konečně odhalí světu jako původce všech předchozích problémů, ale aby to nikdo nezjistil, všechny ovládne – o což se ostatně snažil doteď.

Klik pro zvětšení (Sam & Max Episode 6: Bright Side of the Moon)Klik pro zvětšení (Sam & Max Episode 6: Bright Side of the Moon)

Hugh chce ovládnout lidstvo!

Abyste zlotřilého zloducha Hugha zneškodnili, potřebujete se dostat na samotný Měsíc (to je ta věc co krouží kolem Země a občas ji můžete v nocí vidět, pokud nejsou mraky nebo nemáte ve výhledu postaven panelák). Nebojte se ovšem toho, že si nejdřív budete od Bosca muset koupit raketu za několik milionů kdovíčeho. Bosco (tentokrát Boscova máma) se totiž rozhodl prodávat stroj na zemětřesení za pouhých sto bilionů dolarů. Jak tedy na Měsíc? No přece DeSotem. Jistě se podivíte nad tím, jak pouhá silniční kraksna může vyletět na Měsíc, a to ještě tak, aby cestující přežili, ale žádná kosmická úprava na voze není, takže tento problém zůstává na vaší fantazii.

Klik pro zvětšení (Sam & Max Episode 6: Bright Side of the Moon)Klik pro zvětšení (Sam & Max Episode 6: Bright Side of the Moon)

Stále ta samá písnička

Opět vás čeká poctivé logické adventurní hraní, prošpikované chutnou směsicí kořeněného humoru a logických hádanek. Brigit Side of the Moon je po dobu hraní spíše průměrný, zápletka není kdovíjak překvapivá, ale přesto se dobře bavíte, nezasekáváte, až konečně přichází velké finále. Zachtělo se mi napsat grandiciózní, ale zas takové bohužel není. Čeká vás poměrně akční konec ve formě „souboje“ Sama a Hugha Blisse, přičemž vy se pochopitelně snažíte, aby vyhrál ten dobrý, tedy Sam. Ještě předtím se můžete těšit na jednu velice zábavnou a zároveň velice dojemnou scénu, jednoznačně nejlepší ze všech, co jsme doposud měli možnost vidět.

Klik pro zvětšení (Sam & Max Episode 6: Bright Side of the Moon)Klik pro zvětšení (Sam & Max Episode 6: Bright Side of the Moon)

This time no driving, bro!

Kdo si oblíbil minihry, bude možná v tomto díle zklamán. DeSoto asi kromě pentlováné ze Země na Měsíc a zpět nezvládá nic jiného, takže žádná adrenalinová honička se tentokrát nekoná, čeká vás pouze souboj v piškvorkách. Ano. Počítače, které jste porazili v Reality 2.0, se rozhodly, že vytvoří dokonalou umělou inteligenci – ve formě piškvorek, pojmenovaných akčně Tic Tac Doom. Vyhrát piškvorky o třech políčkách není vůbec těžké, ale… nebudu prozrazovat, jinak bych vám zkazil vyřešení jednoho úkolu.

Finální verdikt

Grafika se od minulých dílů nijak nezměnila, zvuky taktéž. Prostředí Měsíce a Hugova „parku“ je sice pěkné barevné, nikoliv však tak inovativní jako starý svět v novém kabátu v Reality 2.0. Co dál psát o šestém díle první série Sam & Max? Hledáte-li více informací, podívejte se na recenze na předchozí díly. K tomu nejnovějšímu už není třeba nic dodávat. Je stejný jako ty předchozí a pokud jste je všechny hrály, nesmíte vynechat ani tento.

SKVĚLÉ
80%
CZECHGAMER
Sam & Max Episode 6: Bright Side of the Moon je důstojné zakončení první série, co víc dodat?

CGwillWin