recenze
Rogue Trooper

Rogue Trooper
Rogue Trooper
00:00, 06.08.2006

Představte si to štěstí, ba dalo by se říci osud, že budete vyrůstat jako geneticky upravené miminko v nepropustné kóji a ke všemu ještě naložení v tekutině co silně připomíná lák od okurek. Jenže všudy přítomné zapíchnuté hadičky, či jiná zapíchávátka směle v dětství přetrpíte když zjistíte, že jste geneticky upravený voják, plnící ochotně rozkazy z velitelství na takzvané Nové Zemi. No život k pohledání že? Ještě se k tomu připojí při prvním výsadku událost, že téměř veškerý váš genetický druh bude zmasakrován ale což, vystačíte si samy ne? No vyvražděn ne tak doslova, v jedné misi vám zachrání modrou prdelku jedna velmi sympatická modrá žena z vašeho druhu, která se dostala na planetu po vašem výsadku. A ještě poznámka, když říkám sympatická nemyslím tím jen pohled na její poprsí či útlé boky a celkově sexy postavu ale chápeme se že? Takže snad už by jsem měl psát něco o hře ne? No asi jo no.

Klik pro zvětšení (Rogue Trooper)Klik pro zvětšení (Rogue Trooper)

Nastupujeme, příští zastávka Nová Zem

Co se týče příběhu, tak jsem ho pochopil asi tak, že na Nové Zemi válčí dvě strany a jedna z nich (vy) si vyprodukovala geneticky upravené vojáky v laboratořích ve vesmíru. Ta druhá naopak má zase silnou armádu na naší nejspíše bývalé planetě Zemi. Jednoduše vzato nudit se při zabíjení nepřátel nebudete ani náhodou. Projdete nespočet lokací od vojáky posetými pláži až po něco co vypadá jak les z pohodily Alenka v říši divů, který je navíc plný sniperů. Klik pro zvětšení (Rogue Trooper)Ještě k tomu lesu, narazíte tam na poměrně zajímavé hnízdo pavoučků, na chvíli jsem si připadal jak ve filmu Vetřelci, mistnost navíc doplnili srandovní hlášky vašich bývalých spolubojovníků . Vlastně teď proč sem řek bývalých, no, máte příslušenství kulomet, helmu a bágl a bylo opravdu velice těžké dát si jedna plus jedna dohromady a zjistit, že vaši spolubojovníci (kteří postupem času odchází do věčných modrých lovišť) se jmenují stejně (samozřejmě v anglickém znění). Jo to by nebylo ani nic tak zvláštního vlastně ale každý geneticky upravený voják má vzadu v krku jakoby čip s daty (jeho totožnost?), který vždy po pádu spolubojovníka ladně vyjmete nožem a vložíte do příslušného zařízení. Hrou tak procházíte v domnění, že nejste samy a občas se i zasmějete. Celkově se dá hra dohrát v klidu na nejlehčí obtížnost cca za 15 hodin, horší je to, že jsem nepoznal moc rozdíl mezi těžšími obtížnostmi . Další zajímavou misí je rozhodně cesta vlakem, kde na vás útočí všelijací nepřátele od zemní až po vzdušné jednotky. Na poprvé rozhodně těžká mise, ale jakmile jsem zjistil, že mi spolubojovníci říkají jaký útok se právě chystá, tak se z toho stala zábavná procházka růžovým sadem.

Klik pro zvětšení (Rogue Trooper)Klik pro zvětšení (Rogue Trooper)

Grafika, hudba a věci okolo toho

Co říci k grafice v dnešní době? No u nepovedených kousků celkem nic a u těch povedených je to vyjmenovávání všemožného počtu funkcí a spousty hejblátek v menu hry. Rouge Trooper by byl právě ten druhý případ, proto bude lepší když si o grafickém zpracování hry uděláte úsudek samy z okolních obrázků. Já se spíš vrhnu na věc co vás bude asi zajímat více. Bude to plynulé? Ano, bude to plynulé . Hru rozjedete do naprosté plynulosti na GF 6600 což je dnešní dalo by se říci podstandard (tím tuto grafickou kartu nechci urazit, myslel jsem cenovou relaci), takže se nemusíte bát nějakých vedlejších trhanců. Hudba hm, hudba je hezká báječně doplňuje váš herní postup a současný status ve hře. Válčíte? Dostanete nášup svižné muziky, která vás jen vyhecuje. Plížíte se v úzkých chodbách, či místnostech? Dostanete nášup pomalé muziky, která vám bude hezky škádlit nervíky a vnucovat myšlenku jestli je někdo za tou či onou chodbou. Takže k hudebnímu doprovodu ani zvukům zbraní nemám rozhodně žádných výtek. Ono taky v dnešní době snad není možné udělat špatný zvukový doprovod ke hře, tedy pokud se vývojové studio opravdu snaží.

Klik pro zvětšení (Rogue Trooper)Klik pro zvětšení (Rogue Trooper)

Principem hry je co jako?

Principem hry je zabíjet a sbírat takzvanou salvage, za kterou vám váš BAGMAN (váš zabitý spolubojovník, respektive jeho čip ve vašem batohu) vyrobí například munici, nové zbraně atd. Samozřejmě nacházíte i salvage mimo zabitých nepřátel, třeba na první pohled nepřístupných místech či těžké dostupných (něco jako skrýté místnosti v jiných hrách). Za tuto salvagi se vám i mimo hru v encyklopedii otevírá něco jako popis jednotek, artworků a Klik pro zvětšení (Rogue Trooper)všemožných obrázků objektů a postav ze hry. Další zajímavou možností je dát třeba GUNNARA (člobrda co byl kulometčíkem jednotky, nyní jako čip vašeho kulometu) před dveře, které právě dekóduje HELM (no a tenhle zase byl specialistou na zamknuté dveře atd.). Jakmile HELM odkóduje dveře, tak se automaticky otevřou a aktivovaný GUNNAR vám vyčistí cestu za dveřmi, tedy pokud za nimi někdo byl. Ale tato taktika se dá využít i mnohokrát jinde, například když potřebujete krýt, tak si ho aktivujete za zády a věnujete se jiné činnosti, jedinou nevýhodou je, že pak máte pouze pistol. Další funkcí co umí HELM je hologram vaší postavy, který se hodí zejména na eliminaci sniperů (pomocí hologramu odhalíte jejich lokaci, protože po něm budou střílet) či odvedení pozornosti nepřátel. Je mi až záhadou, že jsem hologram při hře tolik nepoužíval, protože to je opravdu skvělý pomocník. Pak je tu ještě možnost použití tlumiče na váš kulomet, který sem nikdy nevyužil, volím radši tu agresivní cestu

Klik pro zvětšení (Rogue Trooper)Klik pro zvětšení (Rogue Trooper)

A jak to dopadlo?

No příběh zůstal otevřený, hlavní padouch se nakonec ze sutin zničené budovy vyhrabal ale to uvidíte ve finální animaci. Takže spíš shrnu nějak tak tuhle hru, hudba a zvuky jsou dobré, ovládaní a příjemnost hry dobrá, rozlehlost a nápaditost taky dobrá. Takže? Dobrá hra, kterou klidně v dnešní době plné nezáživných blbostí jako je například, ehm, Prey (ano za tím si stojím pořád), vám doporučuji klidně koupit.

SKVĚLÉ
80%
CZECHGAMER
Viz. pro :-)

CGwillWin