recenze
Counter Strike: Condition Zero

Counter Strike: Condition Zero
Counter Strike: Condition Zero
00:00, 19.02.2006

Counter Strike zná v dnešní době asi každý počítačový hráč. I ten, který multiplayer hrám zrovna neholduje o tomto fenoménu dnešní doby slyšel. Nedávno vyšla i samostatná verze a nyní vychází i CZ: Condition Zero,l který mimo klasického CS obsahuje i jakousi kampaň, kde plníte úkoly a dále tajemně znějící součást - Deleted Scenes.

Po nainstalování hry na PC se vám na ploše zjeví 2 ikonky. Jedna reprezentuje samotné Condition Zero a druhá Deleted Scenes, ale k těm se dostaneme později. Po spuštění CZ vás čeká celkem normální menu, ze kterého můžete spustit jakousi kampaň. Zde, podle zvolené obtížnosti, plníte různě težké úkoly na starých známých mapách, ale najdete tady i nové kousky. Některé úkoly asi moc nepřekvapí (vyhraj kolo do 90 sekund, zabij 3 nepřátele sniperkou, vysvoboď 3 rukojmí...) a některé naopak ano (zabij 3 nepřátele nožem atd.). Po splnění daných úkolů se dostanete na další mapu, kde plníte úkoly jiné. Je to vlastně klasický CS s botama, kde plníte úkoly. Kol je v tomto režimu asi 20.

Klik pro zvětšení (Counter Strike: Condition Zero)Klik pro zvětšení (Counter Strike: Condition Zero)

U těch kol se ještě zastavím. Sposta je jich starých, ale žádné kolo v kampani není stejné, jako například ve starém CS. Všechny kola zde mají příponu _cz a jsou přinejmenším obohacena o nové textury. Tím pádem vypadají mnohem lépe. V některých případech vývojáři sáhli i k novému rozestavění beden atd. K nejrapidnější změně došlo asi na mapě cs_militia, která díky dalšímu východu ze stok hodně změnila svou podstatu! Mapy s novými texturami vypadají dobře a třena takový de_aztek je nádherný.

Všechny tyto kola i kola ze starého CS si potom můžete samostatně zahrát v custom game s botama, či po lanu nebo internetu. Musím zde také vyzdvihnout boty. V CS byli boti většinou dělaní na amatérské úrovni, ale tady je vše jinak. Oprvdu jde poznat, když se do vývoje botů pustí profesionálové. Kooperují s vámi, poslouchají příkazy a na nepřátelské straně jsou kupodivu opravdu nepřátelští!:) Hrát s nimi sice není takový zážitek, jaký zažijete při hraní s lidmi, ale jsou opravdu dobří - mnohdy lepší než vy...:)

Část, která byla popisována v předchozích odstavcích v samotné hře neměla být. CZ mělo být původně to, co je zde označováno jako Deleted Scenes. Na této hře se však vystřídalo několik vývojových týmů, kteří si CZ přehazovali jak horkou bramboru a ani vývojová doba hry tudíž nebyla zrovna krátká! Já osobně jsem ikonku Deleted Scenes hned smazal s domněním, že se jedná o nějaké připojení na net či co. Od kamarádů jsem se později dozvěděl, že jde o "super kántra v singlu". Druhý den jsem to zkusil a mé pocity byly HODNĚ intenzivní, takže proč se o ně nepodělit, že?

Klik pro zvětšení (Counter Strike: Condition Zero)Klik pro zvětšení (Counter Strike: Condition Zero)

Už od začátku mi tato část hry připomínala Black Hawk Down! Jak stylem hraní, tak tím, že hned na začátku je vaše helikoptéra sestřelena. Probudíte se u vraku a hned se na vás valí kupy nepřátel. V tomto stylu pokračuje celé první kolo. Z nadšení přechází vaše nálada k naštvání a ještě dále. Neustále kosíte maníky, kteří disponují inteligencí zhruba jako batole. Běží na vás z mačetou či střílí, je to jedno. Neustále jsem sám sebe utěšoval tím, že je to první kolo, takové to cvičné, kde se strejda Memphis musí naučit se zbraní a nepřátelé na to určitě berou ohled a proto mi dávají náskok...:) Nejvíc mě dorazilo to, že když vám pár spřátelených vojáků řekne, abyste vysvobodili jakéhosi pilota, procházíte celou "mapou" zase nazpátek s tím rozdílem, že už se stihli -!-!-!RESPAWNOVAT!-!-!- nepřátelé. Pilota zachráníte a hurááááááááá celou mapou (už potřetí) zase zpět. Mezi tím se nám ale stačili nepřátelé co? No, asi víte!:( V tomto duchu dokončíte (pokud se vám dezorientovaný pilot !nesekne! v půlce "mapy" jako mě --- následovalo 15 minutové hledání:)) první kolo a celkem si oddechnete. Dobře, se zbraní už jsme se naučili, tak můžeme jít do kola s pořadovým číslem 2, kde už to snad ti "damned" chlápci budou brát vážně, ne??? Nedělejte si iluze! Hra je taková pořád. Marný design misí, ubohost nepřátel vyvážena pouze jejich počtem atd. Jistě znáte ten pocit, kdy jenom jdete, kosíte a kosíte a vlastně si ani neuvědomujete, že hru hrajete! Tak takhle přesně Deleted Scenes vypadají. Žádné napětí, strach, radost, prostě NIC! Výrobci sice zkoušeli okořenit hru různými technickými vychytávkami, ale marně. Když nemáte jádro hry, nemůžete ho přikrášlovat...! Jedinou omluvou je to, že vývojáři, kteří chytli horkou bramboru jako poslední, zprostředkovali Deleted Scenes jako jakýsi bonus, který měl ukazovat, jak měla hra vypadat. Mohli si ho odpustit, hra mohla mít tíma pádem o 1CD méně a všem by se žilo lépe (i chlápkům v lisovně:)). Deleted Scenes je prostě propadák na všech frontách a jde úplně poznat, že se na této části podíleli jiní vývojáři, než na části, kterou jsem popisoval předtím...

Klik pro zvětšení (Counter Strike: Condition Zero)Klik pro zvětšení (Counter Strike: Condition Zero)

Krátce se podívejme na audivizuální stránku věci. Posuzovat zde budu jen část CZ, protože když hrajete Deleted Scenes, tak se vám zdá i grafika hnusná! V nových mapách jsou nové textury parádní a grafika jako taková působí příjemně. Samozřejmě, že konkurence nejnovějším titulům v tomto směru je nemožná, ale mně osobně se grafika líbila a ke CS si nedovedu moc představit nic jiného. Ostatně, v CS nejsou důležité grafické efekty a vychytávky. Zde je nejdůležitější přehlednost a jednoduchost! Hudba prakticky není žádná, jen v menu občas něco zazní. Zvuky zbrní jsou již tradičně parádní! Zbraně jako takové už asi nikoho nepřekvapí, jde prakticky o to samé, co se vyskytuje v CS 1.6!

Co říci závěrem? Jak už jsem řekl, mé pocity byly hodně intenzivní. Naprosté zklamání z Deleted Scenes, pravá zábava v normálním CZ. Nově udělané mapy jsou určitě skvělé, ostatně jako celá tato část. Ale nevím, jestli toto všechno stačí na plnohodnotnou hru, která by stála za nákup. Rozhodnutí, ostatně jako vždy, zůstane na vás...

DOBRÉ
60%
CZECHGAMER
Hra, která se díky 2 kvalitativně hodně rozdílným částem zařadila mezi průměr!

CGwillWin