hw
recenze
Corsair Katar Pro + MM300 Pro

Corsair Katar Pro + MM300 Pro - recenze
Corsair Katar Pro + MM300 Pro - recenze
12:00, 15.10.2020

Keď zaznie spojenie "herná myš", mnoho z nás by si mohlo predstaviť akúsi príšeru s minimálne dvadsiatimi tlačidlami a troma podperami zápästia, dlane, či prstov. A to všetko samozrejme za pekne prestrelenú cenu. Veď každý z nás už podobný kúsok v ruke držal, alebo minimálne niekde zazrel. Umením v tomto segmente je však minimálne pre mňa úctyhodné spracovanie s dobrým úchopom v kombinácii s priaznivou cenovkou. Najmä posledné z týchto kritérií je samozrejme pre každého jednotlivca veľmi rôzne, avšak ak nám niekto dodá produkt splňujúci prvé dve z nich s cenovkou do 500Kč/20€, tak sa hnevať jednoznačne nemôžeme. Poďme sa teda pozrieť na budget-friendly novinku od Corsairu s názvom Katar Pro.

Klik pro zvětšení (Corsair Katar Pro + MM300 Pro - recenze)

V balení okrem samotnej myši a niekoľkých sprievodných brožúrok nič zbytočné navyše nenájdeme. Z celoplastového čierneho tela s dvoma tlačidlami na bokoch, vedie pogumovaný kábel zakončený klasickým USBčkovým konektorom. Na kábli sa nachádza aj suchý zips, ktorý sa hodí vždy na rýchle zmotanie káblu. Po zapojení do PC nie je potreba inštalovať žiaden driver alebo akokoľvek myš nastavovať, jednoducho zapojíte, pri najhoršom nastavíte DPI a okamžite fungujete.

Klik pro zvětšení (Corsair Katar Pro + MM300 Pro - recenze)

Ako je už dnes zvykom, chýbať nemôže RGB podsvietenie, nachadzajúce sa v tomto prípade iba na koliesku myši. Samozrejme je možné prispôsobenie svetelných efektov a farieb v softvéri Corsair iCue. Optický senzor PMW 3327 umožňuje nastavenie rozsahu až 12000 DPI, čo nie je úplne najviac, čo sme kedy videli, ale na bežné hranie samozrejme dostačujúce. Identický senzor obsahujú často aj o niečo drahšie kúsky ako napríklad Corsair Harpoon.

Klik pro zvětšení (Corsair Katar Pro + MM300 Pro - recenze)

Katar Pro je Corsairom prezentovaná ako ultra-ľahká herná myš, vhodná na FPS, či MOBA hry, čo dokladá aj jej váha - presne 69 gramov. V kombinácii s plug-n-play systémom opisovaným vyššie, ju môžeme zaradiť medzi veľmi vhodné príslušenstvo na cestovné hranie a keď sa pozrieme na cenu (spomínaných 20€/500Kč), tak aj medzi schopného intrákového spoločníka.

Klik pro zvětšení (Corsair Katar Pro + MM300 Pro - recenze)

Zaujímavým spoločníkom ku Katar Pro je aj novopredstavedná podložka pod myš s názvom MM300 PRO. Na dotyk veľmi príjemná mikrotextília s pogumovanou spodnou stranou a obšitím lemovaním nám mnohým so svojou šírkou 93 centimetrov pokryje väčšiu časť herného/pracovného stola. Tentokrát žiadne rgb podsvietenie, ale jednoduchý minimalistický dizajn s Corsair plachtami a kammenou textúrou. MM300 Pro je vysoká 30 centimetrov a hrubá 3 milimetre. Jej najväčšou prednosťou je však povrch, ktorý zabraňuje vsakovaniu tekutín a teda o fľakatú podložku od džúsu sa už obávať nemusíte, nakoľko vyliate pitie jednoducho utriete.

Klik pro zvětšení (Corsair Katar Pro + MM300 Pro - recenze)

Pozrite si aj unboxing myši Katar Pro, spoločne s podložkou pod myš MM300Pro:


CGwillWin