Amazon predstavil svoju vlastnú službu pre stream hier

Amazon predstavil svoju vlastnú službu pre stream hier
15:13, 25.09.2020

Máme tu ďalšieho nebojácneho investora, ktorý vidí potenciál v streame softvéru prostredníctvom Cloudu. Po Microsofte (xCloud) a Google (Stadia) prichádza gigant menom Amazon so svojou službou Luna.

Luna ožiari domácnosti s dosť odlišným princípom platenia za hry, keďže tentokrát si prostredníctvom predplatených kanálov zadovážite vopred definované balíčky softvéru a to s odlišným obsahom. Za šesť dolárov si kúpite akýsi základný balík s 50 hrami, avšak aby ste dosiahli na celé portfólio AAA produkcií, bude nutné investovať do veľkého množstva takýchto kanálov. Spoločnosti ako Ubisoft totižto budú mať svoje vlastné balíčky a zadarmo vám ich pochopiteľne nikto nedá (teda aspoň nie dlhodobo).

Celá Luna je poháňaná operačným systémom Windows na grafickom základe Nvidia a bude možné ju rozbehnúť cez Fire TV, Mac, iOS a stolné počítače. Luna bude pochopiteľne ponúkať aj reálny gamepad (obrázok nižšie), ktorého cena bola stanovená na štandardných 50 dolárov. Apropo skutočnosť, prečo Apple musí nechať projekt Luna fungovať na svojom iOS tkvie v totálnom ignorovaní ich Store, keďže Luna je webová aplikácia.

Klik pro zvětšení (Amazon predstavil svoju vlastnú službu pre stream hier)


DALŠÍ

CGwillWin