hw
komentář
PlayStation 5 tento rok (ne)zoženiete

PlayStation 5 tento rok (ne)zoženiete
PlayStation 5 tento rok (ne)zoženiete
12:39, 18.09.2020

Včera sa oficiálne spustil predpredaj piatej generácie konzole značky PlayStation a automaticky nastal lokálny Česko-Slovenský kolaps. Spoločnosť SONY totižto evidentne začala raziť politiku formátu Apple a na enormný záujem verejnosti, ktorý sa samozrejme dal očakávať, zareaguje účelovo v niekoľkých vlnách a pochopiteľne s uprednostnením krajín kde majú najväčší obrat. Ak by ste žili v zámorí, nebol by do konca roku problém si PS5 nadeliť pod strom (v tej alebo inej cenovej relácii), avšak pre našu oblasť, ktorá je v súčasnosti navyše pod dekou dopadu druhej vlny pandémie Covid19, sa kúpa PS5 v roku 2020 stane ekvivalentom nedosiahnuteľného. Tunajšie oficiálne zastúpenie SONY PlayStation pochopiteľne nedokáže zásobiť všetkých väčších a už vôbec nie aj menších predajcov a tak tu máme nasledujúci scenár.

Na enormný záujem o next-gen reagujú jednotlivé firmy rôzne. Niektorým nevadí nechať si naskákať tisíce predobjednávok (či už platených alebo nie - tu vás okrem prípadnej protekcie nič nezvýhodní), len aby postupne drvivej väčšine oznámili; že tento rok sa na nich nedostane a musia čakať na druhú vlnu. Iných rovno napadlo vypnúť predobjednávky a čakať koľko kusov sa im reálne dostane na sklad a či vôbec nejaké dorazia (áno, ak ste to ešte nepochopili, tak sa tu v celonárodnom merítku rozprávame o desiatkach kusov pre jeden zavedený obchod). No a do tretice máme na scéne ešte jeden formát biznisu, ktorým je účelové vykupovanie a dovážanie konzol zo zahraničia. V tomto prípade máte vôbec najväčšiu šancu, že sa vám PlayStation 5 reálne dostane do rúk, ale treba tu automaticky počítať s navýšením finálnej ceny, ktorá súvisí s nákladmi na dovoz.

Vyzerá to teda tak, že rok 2020 a next-gen v znamení spoločnosti SONY, bude pre Českú a Slovenskú republiku dosť smutným obdobím, čo vo finále môže trocha pomôcť dobre zásobenej konkurencii. Predobjednávky na Xbox Series X a S začínajú o niekoľko dní a tak uvidíme, ako na tom v tomto smere bude samotný Microsoft a či nejeden zapálený PS fanúšik neskúsi omočiť peňaženku v nových vodách.CGwillWin