recenze
Street Power Football

Street Power Football - recenze
Street Power Football - recenze
12:00, 18.09.2020

V dnešní recenzi se podíváme na fotbalově laděnou záležitost z českých luhů a hájů s názvem Street Power Football, za kterou stojí brněnské vývojářské studio Gamajun Games. Jak již název napovídá, čeká na nás odlehčená varianta tohoto sportu obvykle se odehrávajícím na zeleném pažitu, nicméně i pouliční varianta zajisté disponuje základnou fanoušků, kteří na ni nedají dopustit. Jak se dílko podařilo a jestli si zaslouží vaši pozornost, na to se pokusím odpovědět na následujících řádcích.

Klik pro zvětšení (Street Power Football - recenze)

Vyrazte do ulic

Na rozdíl od klasických fotbalových vice či méně vážných simulací se zde tedy logicky hráči přesunují čistě do pouličního prostředí, ve kterém stejně dobře jako klasické hřiště poslouží některá z bočních uliček, plácek mezi baráky či menší parkoviště. Lokací je ve hře spousta, takže se po každém splnění úrovně můžete těšit opět na menší změnu i v této oblasti. Jak známo, v takovýchto podmínkách platí samozřejmě jiná pravidla než na zeleném pažitu a je vidět, že ani v této oblasti autoři nic nezanedbali. Se svým hrdinou, kterého si na počátku zvolíte, se tedy můžete vrhnout přímo do víru všemožných radovánek, které je streetový fotbal jen schopen poskytnout.

Klik pro zvětšení (Street Power Football - recenze)

Kariéra je tu

Čeká na vás tak především režim kariéry nazvaný Královský režim – ano, hra je k dispozici v české lokalizaci - ve kterém se to rozličnými aktivitami jen hemží, takže kromě klasických zápasů budete muset prokázat značnou porci obratnosti a reflexů v soutěžích zaměřených na přesnost, triky či správné načasování. Každý úspěch se počítá a díky plnění daných úkolů si ze svého amatéra můžete zakrátko vychovat řádného pouličního matadora. Jen nutno podotknout, že některé výzvy budou chtít skutečně výrazněji potrénovat, než je budete schopni zvládat „na první dobrou“. Kroucených střel a laborování se silou kopu si totiž užijete skutečně dost.

Klik pro zvětšení (Street Power Football - recenze)

Zápasy nade vše

Jakmile proplujete tímto hlavním módem, poté pravděpodobně nejvíce času strávíte v „klasických“ zápasech jelikož právě ty tvoří pravděpodobně nejzábavnější složku. I tyto se však od sebe odlišují mnoha parametry, přičemž lze nastavit například počet hráčů či používání speciálních bonusů, které dokáží řádně zamíchat s děním na hřišti. Kromě klasického kopání do mičudy se také můžete těšit na speciální pohyby, specifické pro dané fotbalisty. Musím samozřejmě zmínit i ostatní herní režimy, do kterých můžete zamířit, nicméně zde se jedná spíše o jakýsi soubor miniher, známý z kariéry.

Klik pro zvětšení (Street Power Football - recenze)

Triky vládnou

Nachází se tak zde režim založený na sestřelování cílů, nacházejících se na obtížně trefitelných místech. Dále tu máme zápasy jeden na jednoho, tzv. Panna, ve kterých je hlavním cílem nastřílet daný počet bodů dříve než soupeř, případně než vyprší čas. V tomto režimu se ke slovu dostávají i speciální triky, které vám zajistí větší přísun bodíků. Nechybí ani freestylový režim, sloužící jako variace na hudební tituly, v nichž je klíčem k úspěchu mačkat ve vhodnou chvíli ta správná tlačítka. Jak jsem již zmínil, tak se nedomnívám, že byste v těchto módech strávili nějak extrémně mnoho času i vzhledem k faktu, že zápasy jako takové jsou zkrátka mnohem zábavnější. Komu by se nelíbilo hrát stále o samotě, nic nebrání vyzkoušet multiplayerový režim a poměřit své síly i s ostatními hráči.

Klik pro zvětšení (Street Power Football - recenze)

Vypadá to fajn

Co se týče technologického zpracování, tak musím vyzdvihnout především komiksové grafické ztvárnění, které je až na pár animacích, nepůsobících zrovna dvakrát plynule, velmi zdařilé a k povaze celého titulu se skutečně hodí. Zhruba stejně je na tom poté zvuková složka, která zahrnuje solidní hudební podklad i samotné efekty, které nikterak neruší a vhodně doplňují dění na hřišti. Škoda jen poměrně strohé nabídky způsobů, jakými Street Power Football hrát, nicméně je velice pravděpodobné, že autoři vydáním hry neskončili a své dítko budou i nadále obsahově rozšiřovat. Každopádně se jedná o solidní zpestření na poli her pro fotbalové fanoušky a i přesto, že by se hra dala ještě dopilovat, pár hodinek zábavy vám zcela jistě poskytne.Za poskytnutí hry děkujeme společnosti Gamajun Games

Klik pro zvětšení (Street Power Football - recenze)

Recenzovaná verze: PlayStation 4 Pro

Ceny hry Zboží.cz.

Klik pro zvětšení (Street Power Football - recenze)

DOBRÉ
60%
CZECHGAMER
Srandovní zpracování pouličního fotbálku, které zatím zlehka strádá co do obsahu.

CGwillWin