Microsoft Flight Simulator a záhadný obelisk

Microsoft Flight Simulator a záhadný obelisk
11:37, 23.08.2020

Letecká simulácia pod hlavičkou Microsoftu je už nejaký ten deň vonku a keďže ide o obrovsky komplexný zážitok, nie len pre zanietených milovníkov aviatiky, mnohé chybičky čo stoja za to, už zapĺňajú internet. Tá asi najzaujímavejšia sa objavila v Austrálii, kde si letci všimli tajomného a nereálne vysokého obelisku, ktorý sa priam týči až niekam do neba. Po bližšom pátraní sa ale zistilo, že nejde o tradičný bug, ale skôr neúmyselne vytvorenú chybu.

Celé prostredie v hre si berie informácie z Bing Maps plochy, do ktorých vývojári postupne implementovali svoje vlastné 3D úpravy, avšak skontrolovať sa evidentne nedá úplne všetko a po tom čo istý študent priamo upravoval OpenStreetMap a pri jednom objekte spravil takzvanú "botu" a z dvojposchodovej budovy spravil 212 poschodí, okamžite to vytvorilo onen priestorový paradox.

Toto sú však tie menej problematické prekážky, narozdiel od palety technických lapsusov okolo padania celej hry, ktoré sa objavili v Steam verzii. Vývojári tak majú čo robiť a musia opravovať. Naša recenzia na Microsoft Flight Simulator už pomaly pristáva a budete si ju môcť prečítať v priebehu budúceho týždňa.


DALŠÍ

CGwillWin