hw
recenze
Steelseries Sensei Ten Neon Rider

Steelseries Sensei Ten Neon Rider - recenze
Steelseries Sensei Ten Neon Rider - recenze
12:00, 19.08.2020

Kooperácia hardwarového giganta Steelseries s herným gigantom Counter-Strike: Global Offensive, respektíve Valve, nie je ojedinelou udalosťou a myši, či podložky potiahnuté grafikou populárnych in-game skinov ako napríklad Hyperbeast, či Howl sme mali možnosť vidieť už niekoľko rokov dozadu. Ako však do hry pribúdajú stále nové a nové skiny, Steelseries sa príležitosti nepúšťa a reaguje na aktuálny trend. Séria hardware-u s názvom Neon Rider je tak ďalšou v poradí, ktorá atraktívnu grafiku virtuálnych zbraní prenesie aj domov na váš stôl.

Klik pro zvětšení (Steelseries Sensei Ten Neon Rider - recenze)

Samozrejme nejde o úplne nový kus hardware-u, venovaný hernému skinu, ale skôr preskinovanie legendy na poli FPS hier - myši Sensei (Ten). Predstavená v roku 2019, Sensei Ten naviedla pocit nostalgie nie jednému FPS veteránovi, ktorý si dnes už neprodukovanú Senseiku obľúbil pred desiatimi rokmi. "Novinka" tak opäť ponúka ikonický obojručný tvar, samozrejme nový True Move Pro senzor a záruku šesťdesiatich miliónov kliknutí. No a ak si potrpíte na zberateľské kúsky a priplatíte si aj desať eur navyše k pôvodnej cene myši (79,99€), dostanete aj limitovanú Neon Rider CS:GO edíciu.

Klik pro zvětšení (Steelseries Sensei Ten Neon Rider - recenze)

Sensei Ten nie je čo zásadné vytknúť. Je to predsa prémiová myš od prémiovej spoločnosti, čomu zodpovedá aj jej cena. Komu je príjemný "obyčajný" tvar a matný, trošku gumennejší povrch, bude zaručene spokojný. True Move Pro je nový, veľmi presný senzor, od PixArtu ktorý je ponúka až 18000 CPI a dokáže rozpoznať napríklad náklon alebo malé neúmyselné nadvihnutie myši a ostať stále presne zameraný, čo je poriadnou výhodou v na myš náročných FPS hrách. Veľkým plusom je aj obojstrannosť, alebo ak chcete obojručnosť myši a teda aj prítomnosť bočných tlačidiel na oboch stranách, ktoré si môžete zvlášť namapovať podľa potreby v Steelseries Engine. Samozrejmosťou sú aj nastaviteľné RGB prvky na koliesku a logo na chrbáte myši.

Klik pro zvětšení (Steelseries Sensei Ten Neon Rider - recenze)

Séria Neon Rider však nepozostáva len zo samostatnej Sensei Ten. Doladiť si svoj "cyberpunkový" setup môžete aj výberom Neon Rider podložky pod myš, ktorú Steelseries ponúka v dvoch verziách a to Qck Large, s rozmermi 45x40cm alebo Qck Prism XL s rozmermi 90x30 cm a RGB pásikom po okraji. Záleží tak na vašom dizajnovom oku a vkuse, ktorú variantu myši, či podložky zvolíte, no verím, že v každom prípade budete s kúskom z tejto série na stole spokojní.

Klik pro zvětšení (Steelseries Sensei Ten Neon Rider - recenze)Za poskytnutí produktu na recenzi děkujeme společnosti SteelSeries

Klik pro zvětšení (Steelseries Sensei Ten Neon Rider - recenze)


CGwillWin