Česká hra Attentat 1942 vychádza na iOS, má však problémy...

Česká hra Attentat 1942 vychádza na iOS, má však problémy...
11:57, 04.08.2020

Písal sa rok 2017 a lokálna spoločnosť Charles Games uviedla do ponuky Steamu zaujímavú ručne kreslenú 2D adventúru Attentat 1942. Jej dej sa odohráva v historicky presných časových reáliách obdobia druhej svetovej vojny a aj na základe tejto skutočnosti, má hráč príležitosť vstrebať skutočné príbehy reálnych ľudí v čase, kedy slová ako; tolerancia a sloboda znamenali pre mnohých niečo nepredstaviteľné.

Autori však musia, a to je paradox súčasnosti, čeliť mnohým problémom zo strany licencií a schvaľovania ich práce. Attentat 1942 prichádza bezproblémovo na zariadenia iPad a iPhone, avšak v prípade Androidu len do vybraných krajín. Google odmietol schváliť projekt pre Nemecký, Rakúsky, Francúzsky a Ruský trh s odôvodnením; že by mohlo ísť o účelovú propagáciu nacizmu. Tento nonsens, ktorý priam pramení s námetu hry ako takej, sa autori snažili vysvetliť aj spoločnosti Google, ale bez zjavného úspechu. Ak ste teda hráči čo fungujú na Androide a zároveň sa nachádzate v jednej z vyššie spomenutých krajinách, nemáte ako si Attentat 1942 vyskúšať.

„Obrovsky mile nás překvapilo, jaký měla kauza ohlas v české herní komunitě. Kromě mnoha podpůrných komentářů jsme dostali i řadu nabídek pomoci. Všech, kteří při nás stáli, si velmi vážíme,“ dodává komunitní manažer Ondřej Trhoň. Vydání nám to značně zkomplikovalo a Android verze je stále v procesu schvalování. Majitelé iPhonů a iPadů si Attentat 1942 mohou pořídit bez omezení.

DALŠÍ

CGwillWin